Споделена история от Други

Нямам приятели и никога не съм имала
На 25 съм, жена. Имам съпруг и дете на две години.
Всичко при мен започна от ранна детска възраст. Все давах всичко в едно приятелство и винаги друг беше предпочитан пред мен. Всички имаха най-добри приятели, само аз не. Спомням си колко много исках да имам истинско другарче, но все не бях достатъчно добра. След девети клас спря да ми пука. Започнах да се чувствам добре в ролята на изолиралата се самотница. Не търсех и не предлагах приятелство. Учех, наблягах на книгите.
В последните години започнах комуникация с приятел на мъжа ми, много свестен господин, обсъждахме интересни и за двама ни теми. Тук е моментът да вметна, че отношенията ни винаги са били строго приятелски и никога не е имало нищо повече.
Същият този мъж живее в Германия, комуникирахме над година, разговори, съобщения и т. н. Наистина го чувствах като брат. Той се прибра в България и дори не ми се обади. Разочаровах се, отново се бях заблудила, че имам другар, но не.
Покрай детето се опитвам да комуникирам и с други майки, за да има някакъв социален живот и синът ми. И все едно се повтаря историята от ученическите ми години. Просто не се вписвам. Не знам защо, не мога да си го обясня. Очевидно вината е в мен, няма как всички да са криви, а само аз да съм права. Търсят ме единствено, когато имат изгода от мен, не зачитат чувствата ми, аз съм последната им спирка, последна дупка на кавала. Иначе съм интровертен човек, не съм клюкарка, не лъжа, не двуличнича, не съм лицемерна. Не знам къде е моята вина. Очевидно не ставам и хората странят от мен.
Благодаря, че прочетохте историята ми, имах нужда да споделя. Весело лято!

Коментари

1.   Може да миришеш лошо.
Човек никога не знае.

2.   Какви приятели, само използвани и накрая си лош. Няма приятели, не влизай в някакви задушени отношения, няма такива близки отношения. И този човек си е дошъл в България и му е само до теб, не знаеш какво е на някой като него.

3.   Здравей,

Първото нещо, което трябва да направиш е да спреш да се обвиняваш. Аз съм сходна ситуация, приятели не съм имал може би от 16 години. Ти сама си отговори - не си клюкарка, не си двулична не си лицемерна. Мнозинството от хората са лоши. Има стойностни хора, но са малко и/ или стоят по "скрити" в обществото. Аз съм на 32 години и също нямам истински приятели. Действително понякога е трудно и тежи, но трябва да се примирим и да се надяваме, че ще се появи промяна по един или друг начин. Ти си добър човек и не трябва да се оправдаваш за това. Радвай се, че имаш човек до себе си, нещо повече - семейство сте и имате дете.
Това си е джакпот и не трябва да жадуваш за повече.
Аз в момента съм сам и нямам никой, освен семейството си.
Не го мисли а си живей с твоя човек, ходете на почивки и се радвайте на живота.

4.   Как хубаво пишете, и колко грамотно!

1-во на Вас нищо Ви няма - Вие сте просто нормална, затова Ви отбягват - хората вече не умеят да общуват на нормални теми и не са готови на дълбоки приятелства. Просто не знаят как се правят тези неща... пък и душевността им беше подменена с най-пошлите и повърхностни неща...

И все пак, можете да опитате с психолог, но внимавайте с кого - обичат да смучат с години парите на "клиента" (както те се изразяват)... после ще трябва да си намерите подходяща компания - опитайте да пресеете хората, чрез интересите Ви - ако да кажем отидете на среща / конференция на орнитолозите, и то в България - няма как да са от морето овчедушни типове и типки...

И не забравяйте, че мъжете винаги се замислят и за повече...

М31

5.   Жалко, че няма как да разменим координати. Създаваш впечатление на свестен човек. Отвратително ще звучи това което ще кажа, но имам чувството, че хората не могат вече да си фокусират вниманието както преди и междуличностните отношения като цяло страдат от това. Приеми че хората гледат все повече и повече на времето или като инвестиция (отделеното време трябва да им носи нещо - пари, облаги и т. н. ) или като удоволствие (да вършат нещо, което невероятно много ги кефи). И ако не е едното или другото, просто не се занимават. Имай предвид че това заради това не означава че има нещо негативно в самата теб.

Жена на 30

6.   Приятеля на мъжа ти не се е обадил заради мъжа ти. И правилно е направил - не е знаел как ще реагира мъжа ти, ако почне да се среща с жена му. За теб може да е платонично, но мъжа ти може и да не ти повярва.

Ако искаш приятелства - търси на работа или някъде, където хората са на едно образователно и културно ниво. Гледай да не си обсебваща и също гледай да не те използват прекалено, но част от приятелството е да правим услуги на приятелите ни ако не е в наша вреда.

7.   Не е ок, да се виждаш с приятели на мъжа ти, без мъжът ти да е с теб. За това явно човека не се е навил да се видите. И не се коси. Аз имах не един и давам приятели и най-добри приятели като дете и след това като тинейджър. Като деца бяхме още с чисти сърца. Като тинейджъри започна зависта и злобата към мен. Като нямах нищо, защото нямах нищо, когато се замогнах с пари и си хванах приятелка, още повече озлобяха. Всичките се оказаха измекяри. Сега имам един приятел, но и той започна да ме търси, когато остана сам, понеже го предадоха други хора. Ама и аз го търся заради интереси. Това са човешките отношения. Гледам си семейството и не ми пука. Гледай си и ти твоето, и запомни: Когато губиш нещо, не знаеш какво печелиш.

8.   Може и наистина да е в теб проблема. Може би се интересуваш предимно от себе си и не правиш много компромиси :)))

Има една книга, много полезна, препоръчвам я на всеки с или без приятели, защото умението за общуване е може би най-важното качество на даден човек :)))

"Как да печелим приятели и да влияем на другите" - Дейл Карнеги

9.   8. тази книга е сатанинска, драги, в нея общуването се свежда консуматорско използвачество и ежене, но не и на базата на ценности. Искаш ли доказателства? Ето ти едно и помисли върху него: Дейл Карнеги е умрял ужасно самотен, провери си сам, да не кажеш, че те лъжа...

от 4.

Rainer.

10.   В същото положение съм и аз. Нямам никакви приятелки. Всеки си гледа кефа и те търсят като са на зор. Използват те за отдушник и след това забравят, че съществуваш. Вече свикнах да съм сама. Само на работа имам социални контакти, а в къщи се занимавам с домакинство и детенцето ни. Понякога съм самотна ама няма какво да се прави.

13.   За приятелят на мъжа ти - запомни, че един мъж никога не проявява интерес към една жена, особено към млада и привлекателна, само с цел да води житейски и философски разговори. Въпросният човек явно има и сексуално влечение към теб, но е преценил, че не иска да си разваля приятелството с мъжа ти, като се среща насаме “по приятелски” с жена му.
Относно приятелите - и аз съм като теб, интроверт. Винаги съм бил такъв. Въпреки, че от дълги години съм женен и имам дете, много повече предпочитам да прекарвам време сам. Така си почивам много по-добре, отколкото с други хора. Имам много познати, когато пожелая и се налага, мога да бъда и много чаровен в компания, но никога не проявявам лична инициатива да се социализирам или сприятелявам. Установил съм, че в мен има нещо, което ме кара да съм леко дистанциран с хората и по тази причина не мога да се сближа истински с някого. Предполагам и при теб е подобно положението.
Изобщо не се притеснявай, че си интроверт и не пасваш. Не може всеки да е социален, общителен и да е приятел с всички. Има и хора като нас, които в никакъв случай не са по-лоши или особени. Живей си живота, наслаждавай се на нещата, които ти харесват и никога недей да си градиш самочувствието спрямо това, което мислят другите за теб.

М46

14.   До 9 - Как така е сатанинска? Къде св говори за сатани и дяволо в нея? ! Обясни повече!