Споделена история от Други

Подценен парцел до гробищата
Здравейте, днес заедно със собственици и посредник бях на оглед на парцел, който е на доста хубаво място - с лице на главна улица и на около 5 км от центъра на голям град и на доста прилична цена.

Единственият проблем е, че е около на 200 метра от гробищата. Няма директна гледка, но отстрани правят паметници и предполагам, че ще се минава покрай парцела при погребения.

За мен не е голям проблем, но какво мислите ок ли е за бъдещо семейство да живее на такова място?

Също вярвате ли на неща, че такива места имали лоша енергия и носят проклятие?

Коментари

1.   Е, глупости - що за въпрос! Няма никакъв проблем! Децата, като поотраснат, ще си играят на прескочи кобила през гробовете... :D

В България е така, на Запад - в неделя семействата се разхождат из гробищата, стига се до фрапантни неща - неформална среща с някого, ако е определена за разходка - може и на гробищата да е... Знам как звучи за българските уши, то и за половин моите, но - това е положението... :D

Ако има как да се изолирате от гледката - защо пък не? Но какво ще стане, ако гробищата тръгнат да се разрастват, а те е много вероятно да тръгнат...

2.   Дълго време живях в апартамент, в чийто вътрешен двор имаше 7-8 гроба, а аз бях на първия етаж и ми се откриваше чудна гледка. Не беше в България... нищо страшно не ми се е случило, нито съм усетила разни енергии и прочее. Кой знае върху какво стъпваме и какво се крие под сградите ни, но просто не го виждаме.

3.   Зависи много как гледате на смъртта. Всъщмост гробищата са "гробищен ПАРК" и ако нямате проблем с смърта вие можете да приемете че е парк

4.   Зависи много как гледате на смъртта. Всъщмост гробищата са "гробищен ПАРК" и ако нямате проблем с смърта вие можете да приемете че е парк.
Има и бонус съседите ви ще са тихи, няма да си пускат чалга посреднощ.
Друго важно е че всеки ваш враг един ден ще мине покрай вас в сандък.

5.   Водиха ме на оглед на парцел в Бояна, който беше до гробищата. Аз, определено, не си го причиних. Но там си имаше чисто нови къщи, които всекидневно наблюдават погребалните процесии.

6.   Какво им е на гробищата? Някои гробища са поддържани и изглеждат доста по-добре от повечето паркове. Спокойно, тихо, няма врякащи деца...
Само ме притеснява че има традиции около голяма задушница по гробищата да минават групи орки, обиращи каквото и оставено, та може да се огледат и наоколо.
Ама пък те не виреят на чисто, тъй че ако се облагороди местността отпадат като заплаха.

7.   Извратено си е да си тръснеш децата до такава гледка. Дори и да не вярваш в енергии, призраци, не е много ОК да зяпаш през прозореца гробове. Нито пък децата да зяпат. Знаем какви са българските гробища, какви етноси се навъждат денем и вечер.
Не бих си го причинила, нито на бъдещо семейство. Най-малкото е грозно, опасно и пълно със съмнителни субекти.

8.   Аз лично не бих си го причинила. Изпитвам ужас от смъртта и всичко, което би ми напомняло за нея. Много потискащо ми е струва да живееш в близост до гробище.