Споделена история от Други

Печели ли се от конспирации и фалшиви новини
Прост въпрос, печели ли се от развиването и публикуването на конспиративни теории, фалшиви новини и псевдо религиозни new age езотерични простотии в социалните мрежи.
Гледам, че в България много се връзват на глупави патетични текстове, свързани с някакви месиански синдроми, лечителки, Путиновци и подобни бъркочи.
Мисля да създам някаква фантасмагория, която ще включва малко от всичко- псевдо патриотизъм, русофилия, соц носталгия, езотерика, деклинизъм примесен малко с конспирация за вечен враг и евгеника.
Ако създам фейсбук страница, в която често публикувам такива неща и събера доста последователи, дали ще мога да монетизирам по някакъв начин съдържанието.
Ако работата потръгне, може и да напиша книга с помощта на Chat GPT. После може да потръгне бизнеса и с някакви енергийни камъчета и амулети.
Има ли такива хора тук, успяхте ли да изкарвате някакви пари с подобни дейности.

Коментари

1.   Човек! Врачките правят пари

2.   Толкова глупости се пишат в нета, че точно твоите едва ли ще направят някакъв бум. Книги по темата има хиляди, пазарът е наводнен с всичко. Едва ли ще имаш толкова луд успех. Първо ти трябва издател, иначе ще вложиш пари да я издадеш сам, обикновено в малък тираж и да си я разпространяваш сам. А за разните дрънкулки, виж в нета- хиляди сайтове продават подобни. Според мен, от това печалба няма да изкараш.

3.   От писане на фалшиви новини се печелят пари.
То ако не се печелиха нямаше да се пишат такива новини.

4.   Не знам дали се печели от изброеното, но от безмозъчен материализъм и евроатлантизъм не се печели със сигурност, защото има твърде много полезни идиоти, които да го разпространяват напълно безплатно.

5.   Националните медии даже бюджетни пари скубят, за да разпространяват фалшиви новини

6.   Пич, самата ти идея, че ти си някакъв по-различен и четеш само "верните новини", а другите са фалшивите, показва колко си заблуден и ти...

Така че моят съвет е, пиши каквото те влече. Не се опитвай да пишеш "конспирации". За да те влече нещо, ти си го чел/гледал пак някъде. И то е било платено от някой. В България има толкова очеИзвадно платени сайтове. Ще ти дам прост пример - webcafe. То е част естествено от медийна група, цялата е на хранилка, иначе те сами по себе си няма как да се издържат. Най-лесно е, отиваш в някой от тях, и започваш да пишеш по важни за обществото теми като:
- колко е готино да се абортира
- колко е готино да си гей
- колко гадни са нормалните мъже, какви са насилници
- как майка с деца от друг мъж са супер
- как жените на 60 излеждат като на 20
- как Байдън е най-великия президент на САЩ в цялата история
- как Украйна ще победи
- колко яка е "зелената" енергия

Получаваш точки, ако сам си вярваш... Теми бол в днешно време. Аз затова ти казвам, хвани нещо което те влече, това е най-важното. Иначе пазар има за всичко.

8.   В момента, в който почнеш да пишеш каквото и да е с идеята да печелиш вече си обречен.
Ти вече си решил, че е лъжа и измама и основния закон на маркетинга е че не можеш да продаваш нещо, в което не вярваш.
Ако си останал с впечатлението, че тия дето вярват в "конспирации" са тъпи баламурници без капка критично мислене , значи си жив за оплакване.
Ако вярваш в евроатлантически ценности обаче спокойно ще имаш доста по голям успех и че привлечеш всякакви европейски и американски инвестии , отколкото ако дори вярваше на конспирации. Така че може би си сбъркал попрището.

9.   " вече си решил, че е лъжа и измама и основния закон на маркетинга е че не можеш да продаваш нещо, в което не вярваш. " - Баят тъп закон. 5 годино продавах кредитни рейтинги и AI, а не вяряам в нито едно от двете. Доста сериозни суми ми докара.

Инапе по темата - ами не е хубаво това, което ислаш да го правиш, ама ти си знаеш!