Споделена история от Други

60 условия, за да си Поп Фолк Фешън тип
Аз не съм напълно фешън, но смятам да си изправя чупливата коса и да стана фешън. Толкова са готини фешъните. В моя университет няма много фешъни за съжаление а са от ония гадните нефешъни с къси прически. Гнус ме е от тях! Е хубаво, че поне от по-малките има фешъни. Ето помощ към всички, които искат да се впишат сред връстниците си и искат да станат фешън:

Библия за фешъни

1. Бъди як.

2. Бъди фешън.

3. Слушай поп-фолк.

4. Опитай се да бъдеш горните три неща едновременно.

5. Не бъди селянин.

6. Приеми точка 5 буквално. Ако случайно си от село, примерно Козарско, Пазарджишко или Горски Извор, Хасковско, казваш, че си от Пазарджик или Хасково съответно.

7. Най-добре казвай, че си от София, Пловдив или Варна. Гледа се лошо на яки поп-фолк фенове от малки населени места. Могат да те обвинят, че си селянин, а ти не си.

8. Опитай се да бъдеш като Панайот от Биг Брадър 3. Независимо от всичко, което се говори за него той е много ЯК и се е снимал в поп-фолк клип.

9. Колкото се може по-често използвай думата „як"и производните й в речта си.

10. Забрави за думите „извинете" и „благодаря". Казвай вместо тях „Опааааааа" и „мерси".

11. Единственият истински поздрав между двама истински яки поп-фолк фенове е „К'во става, бе парцал!"

12. Няма значение какво и къде си учил (например Тракийският университет в Стара Загора), винаги казвай, че учиш или си учил в УНСС.

13. Пребивай всеки който ти каже, че си „Унесеселянин"! Разбрахме се вече, че не си селянин.

14. За да затвърдиш точка 5, наричай всички различни от твоя вид „селяни".

15. Приемай точка 2 много на сериозно! ТИ ТРЕБВА ДА СИ ФЕШЪН!

16. За тази цел следи последните клипове по ТВ Планета и/или ТВ ФЕН. Там ще видиш как трябва да се обличаш, държиш и подстригваш.

17. Няма значение колко пари си дал за дрешките си, твърди, че са страшно скъпи и са ти донесени специално от Турция.

18. Като стана въпрос за телевизия, за да си истински як можеш да гледаш само следните телевизии - ТВ Планета, ТВ ФЕН, ТВ Хит, M SAT, а да и bTV, еднакви боз… ъъъ искахме да кажем еднакво яки са.

19. Гледай и Анимал Планет и запаметявай някакви сълзливи истории за различни животинки и ги разказвай на жените. Това ще те направи доста вървежен.

20. За да си още по-фешън си купи поне половин килограмов сребърен ланец и го носи винаги. Ако нямаш толкова евромарки пробвай да си купиш ланец от никелирана стомана. Моли се никой да не забележи.

21. Когато те попитат какво слушаш отговаряй – „Поп-фолк, черно и гръцко (или сръбско, както си избереш)!"

22. Осмивай всякакъв стил музика, различен от по-горе изброените!

23. Никога, ама никога, каквото ще да става не казвай, че слушаш чалга. Каквото и да твърдят другите ТИ НЕ СИ ЧАЛГАДЖИЯ!

24. Също така не казвай, че слушаш Глория, дори и някога да си го правил. Истинският поп-фолк фен трябва да се разграничава от т.нар. чалга и чалга певачки.

25. Кралицата на поп-фолка е Ивана, а НЕ Глория. Запомни това добре.

26. Истинският поп-фолк фен не се вози в градския транспорт, нито ползва маршрутки.

27. Дори и да ползваш градският транспорт, отричай! Градският транспорт е за селяни, а ТИ НЕ СИ СЕЛЯНИН!

28. Истинският поп-фолк фен или си има собствена кола или се вози навсякъде с таксита.

29. Като стана въпрос за собствен автомобил, единствените позволени модели за яките поп-фолк фенове са Голф двойка или тройка, и следните модели на Опел – Астра, Вектра или Кадет.

30. Пробвай да подкупиш някой и да се уредиш с пернишки регистрационен номер. Това ще те направи наистина ЯК!

31. Няма значение какво караш, винаги твърди, че на пролет ще ти докарат от Германия Ауди А6.

32. Разправяй наляво надясно, че си дал хилядарка за озвучаване на возилото ти.

33. Без значение от климатичните условия винаги карай със спуснати стъкла и надут до дупка последният албум на Преслава.

34. Като говориш за пари всичко обръщай в евромарки. Става лесно, просто делиш на 2. Примерно 50 лева, са 25 евромарки.

35. Няма такова нещо като евро, това е долна инсинуация. Истинското име на тази валута е евромарка. Вервай ми!

36. Твърди, че си спал с мноооооооооооого жени, дори и да не си.

37. Ако не си, не се притеснявай. Със следната формула ще докараш прилична бройка. Към броя на жените, с които наистина си спал, прибави годините си, след това прибави 20, умножи по 2 и раздели на 3, след което отново прибави броя на жените с които наистина си спал. Пример – 2+22+20*2/3+2=~32. Ето сега вече си пич и си спал с 32 жени. Браво!

38. Няма значение на колко години за първи път си спал с жена. Твърди, че си бил на 13, когато си опънал учителката си по музика.

39. Абсолютно задължително е да събереш 200 – 250 евромарки и да си купиш свестен GSM. Най добре Sony Ericsson или Samsung.

40. Не си купувай Nokia, ще изглеждаш прекалено интелиг... ъъъ исках да кажа задръстен.

41. Сложи си за мелодия на звънене някой адски актуален поп-фолк или черен хит. Например в момента такъв е Chamillionaire Feat. Krayzie Bone – Ridin

42. Когато ти звънят, изчакай поне десет секунди преди да вдигнеш. Нека всички разберат каква е мелодията ти.

43. Като тапет на телефона си сложи някоя цицеста мадама… Иначе въобще не вървиш.

44. Избягвай да четеш нещо по-дълго от 50 страници.

45. Всъщност избягвай да четеш каквото и да е било на публични места, освен ако не е новият брой на „Нов Фолк".

46. Когато отиваш на купон, отдели поне два часа и кило гел за приготовлението си.

47. Когато си вече на купона, гледай поне няколко пъти да се провикнеш – „Има ли тук купонджии", „Не ви чувам!", „Вдигнете си ръцете" и „И сега един специален поздрав за…"

48. Танцувай, но само по един определен начин, който е присъщ на истинските поп-фолк фенове. А именно, застани леко разкрачено и разпери ръце на страни. Свий малко ръцете в лактите. Започни да щракаш с пръсти. Пристъпвай леко от крак на крак, все едно много ти се ходи до тоалетната. Наведи леко главата напред и започни да я клатиш все едно казваш на някой – „Ей сега ти е*ах мамата…" Точно така!

49. Освободи си цялото лято за да можеш да посетиш всички концерти от поредното лятно турне на „Планета-Пайнер"

50. Бъди фен на Моцарт.

51. Опааааааааааааааааа. Това последното го задраскай и не питай к'ъв е тоя Моцарт.

52. Не бъди *цензура*

53. Всъщност можеш да твърдиш, че си имал леки експерименти на младини, вдъхновен от творчеството на великия Азис.

54. Запомни добре! Всяка година на 31 октомври се скрий някъде и не излизай на вън. Това е датата, на който се празнува странен метълски празник. Тогава тълпи подивели метъли бродят из света, подпалват Голфове двойки и бесят надолу с главата истински поп-фолк фенове.

55. Не се смей на вицове за Панайот от Биг Брадър 3. Виж точка 8.

56. Като стана въпрос за вицове, знаеш ли колко вица има измислени за поп-фолк фенове? Нито един, всички са действителни случаи.

57. Хихихихихихи

58. Не обръщай внимание на по-горните две точки.

59. Всеки истински праведен як поп-фолк фен трябва поне веднъж в живота си да посети за поклонение Димитровград – централата на Пайнер!

60. Поп-фолкът не е просто музика, той е начин на живот, за това можеш гордо да се наричаш поп-фолк лайфстайлър!

Коментари

1.   Ебаси . Пубертетите окупираха и този сайт. Още малко
и Бойко Борисов ще си прочете неговите точки:

Добре че не те знам.
ГС1

3.   Много дълго:), яко е ама нямам време да го изчета.

4.   Моля, ти се разкарай се с тези научни измислици на комплексираното ти подсъзнание ! хаха ! леле, колко да смея на ниския манталитет в днешно време !

5.   Напълно съгласна с №1...

1. Прекалено много си повтарял думата "фешън", (а това те прави зъдръстен неграмотник.

2. (Тук мога да пиша много, но ще го съкратя.)
Защо трябва да лъжеш хората???
Спал си бил с много жени, измислените "емромарки"(просто простотий). Независимо от сезона карай с отворени прозорници - е пълни тъпотий.
Някой ще ми каже да излъжа, че не съм от село - олеее, пубертетник, че то и ти си произлязъл от село беее, незнаеш ли, че преди да се създадат градовете саществували села. Някакъв си тук ще ме учи каква музика за слушам...пфффф.

3. Поп фолка е една много, много тъпа музика създадена за тъпи хора....!

А и 4. Я по-добре пусни това в някое детско списание, а го махни от тук.

6.   Май само аз разбрах иронията ... Номер 4 , явно и ти си така нареченият "фешън" или фен на поп-фолка, че така се засегна. Всъщност това описание тук е точно за съжаление, именно точно така изглеждат и се държат ... Но мен лично ми хареса интерпретацията ! :)

7.   Аз също разбрах иронията, но ми беше по-интересно да не коментирам, защото повечето тук нищо не са схванали :) А относно чалгата или поп-фолка... Какво толкова й е на тази музика? Според мен във всеки жанр има нещо хубаво. За Панайот ...хубаво му се подиграват и го усмиват всички, но той е добро момче. Може да се държи малко "селски", но да не забравяме, че е от Гълъбово... Всеки има право да изрази мнение, а начинът, по-който е направена интерпретацията на мен също ми хареса. С номер 6 съм ;)

8.   Боже, как може да има толкова прости хора (изключвам номер 6, понеже е единствения човек, който е разбрал иронията). Може би човекът, който е написал историята е трябвало да добави накрая "...и за по-простите слагам историята в кавички"!

9.   Номер 6, хайде да не се обиждаме, не съм поп - фолк фен или фешън, обикновена жена съм, просто може наистина да не съм разбрала.

10.   Как не те домързя да го напишеш всичко това?

11.   Определено ми беше доста забавно докато четях тази интерпретация. Това, според мен, е едно усмиване! Ами за съжаление чалгата наистина не е просто стил музика, а начин на живот на днешното поколение. Браво! За да те разберат хората, трябва да осъзнаят замисъла на това, което е написано. Наистина много забавно!

12.   Браво на автора! На №6 също, добре ги подредихте .Явно някои от участниците, не разбират от ирония, да не говорим за правопис -става въпрос за №5 първо да се научи да пише, после да се научи да чете и тогава да започне да пише коментари. Изобщо неразбиращите: не е ли по добре да не взимате участие.

13.   Това беше много добро мнение за чалгата. Браво на автора, добре го казваш, но за съжаление разни неграмотни не разбират от ирония. За тях трябва да се обяснява дълго, защото мислят бавно.

14.   Метъл форевър! Чалгата е за селяндури...

15.   Към №12 всичко, което казваш е така, но как неразбиращите да спрат да пишат, при положиние, че всеки се мисли за разбиращ...? :D

16.   Аз съм от поп-фолк фуриите и в никакъв случай не мисля, че съм тъпа или ограничена, напротив! С риск да обидя някой относно металите мисля че изглеждат ужасно, особенно женската част, толкова са ми гнусни и не виждам абсолютно нищо женственно.

17.   До №16
Не знам коя си, но... Както ти обиждаш метЪлите, така и те имат право да обиждат поп-фолк "фириите" и песните като цяло. Всеки може да слуша това, което му харесва, без да се съобразява с хората. Наясно сте, че всеки си има вкус, нали? Е тогава нека не се обижда вкуса на другия.
А какво по - точно ти е гнусно в метЪлките?
Те поне не си показват циците и задника, за разлика от "останалите"
И още нещо - метъла и стил музика, не го бъркайте с метАла.
SFA

18.   Ей SFA, мисля че много добре разбра това че съм написала метАл не поради неграмотност, а защото не използвам бг на PC-то по принцип. Нека да не се захващаме за такива неща, защото и аз мога да ти посоча "фИриите";) А за това че от поп-фолка си показват циците и дупето е по-добрия вариант, тъй като поне показват нещо хубаво.

19.   От №17
Послесното ми изречение беше саркастично казано. Нямах (и нямам) намерение да се заяждам или нещо то сорта, беше нещо като... пояснение. Извинявай ако е прозвучало по друг начин, (всъщност доста често ми се случва) :)))
"ФИриите" - е тук вече ме хвана ;)

За поп - фолка - това, което показват не влияе добре на малките деца. Защото на тях им харесва, и още от малки започват да подражават на певиците. А това не трябва да става... поне не на тази възраст.
SFA

20.   Поправка - Последното* :)
SFA

21.   Аз мисля, че щом им подражават, това означава че са красиви жени, а в това да искаш и да се стараеш да изглеждаш перфектно мисля че няма нищо лошо;) Вярно е че имаше и такъв период от време, когато певиците изглеждаха пошло и дори евтино, но с течение на времето това се промени доста, сега дори бих казала, че са стилни.

SFA, от извесно време чета редовно изповедите тук, също така и твоите коментари. Не винаги съм сагласна с теб, но в повечето случаи уважавам доводите ти. От №18

22.   Само не разбрах какво общо имат SonyEricsson i Samsung с цялата история?

23.   От №20
Всеки човек е различен. На някои им харесва стила на обличане на фолк певиците, а на други не. Всичко това опира до вкус, а всеки вкус е различен. ;)
Човек винаги трябва да бъде себе си. Няма смисъл да харесваш метъл (например), и да се обличаш като поп-фолк певица, само за да се докажеш пред останалите, или пък за да влезнеш в компанията им. И обратното...

Ето пример с нас двете. :) Ти харесваш поп-фолк песните... и начина, по които се обличат певиците- ти допада. Следователно можеш да се обличаш и държиш като тях, без да те интересува какво ще кажат другите. Така и трябва да бъде.
Аз пък не харесвам стилните облeкла (така да се каже). Допадат ми по - широки панталони, в които се чувствам удобно и също така за мен няма нищо по - хубаво от метъл баладите. Това е моят вкус и не искам да се правя на друга.
И пак казвам, всеки сам избира как да живее... Всеки има право на този избор. Всеки (по - голямата част) вече го е взел, сега остава само да се придържа към него... :)

Относно коментарите ми. Убедена съм, че не само ти понякога не си съгласна с мен... може би има още стотици хора. На не е казано, че трябва да се съгласявате - тук всеки изразява мнение и се опитва да помогне - аз също го правя. :) А, когато не си съгласна с мен - успорвай ме. Така и двете ще се учим взаймно, а съм сигурна, че има какво да научим една от друга. :)
SFA

24.   До SFA от номер 21: Даа аз почти винаги си изказвам мнението, даже сега се сетих за една историйка в която с тебе доста настървено спорихме, даже май си разменихме и по някоя друга не много приятна реплика. Но считам, че това е било в резултат на превъзбуда може би :D :D :D Интересно ми е дали ще се сетиш коя съм:P

25.   От №23
В интерес на истината, не се сещам история, в която да съм разменяла с някого не много приятни реплики. Спорила съм с Иво :) и още няколко човека от противоположния пол, но... найстина не мога да се сетя за тази история. А ти би ли ми я припомнила? :))
SFA

26.   Става въпрос за- "Богатството не е в това, което имаме, а в това, без което можем" - Имануел Кан
хехее да бъда чесна-страшно много се подразних от всички коментиращи, най-вече защото никой не обърна внимание на авторката, смисъл аз и там го казах, че именно тя претендираше, че е мн умна, а в крайна сметка не си пролича, но няма значение, минала историика :D :) ;)

27.   О, помня тази темичка, но... нямаше да се сетя, че ставаше въпрос точно за нея. ;)

Винаги можеш да изразяваш мнение, имаш това право точно толкова, колкото и всеки останал човек. Разбира се, всеки може да защитава своята теза, стига тя да е подкрепена със СМИСЛЕНИ доводи, :)) (говоря попринцип, не за определна тема).
И като споменах за Иво (в предния коментар), се сетих за една негова реплика "в спора се ражда истината" - ето тук вече е много прав, и не е лошо от време на време да се провежда точно такъв спор - с цел търсене, и доказване на истината. :))
SFA

28.   Eхо ти си млада и слушаш чалда.ти си тъпа овца.и аз съм със къса коса и имам 4 гаджета.а ти си една задръстенячка,която иска да е готина.сори за такива овце като теб няма да се получи.забрави и си бъди загубенячка.

29.   Мале какви простотии и за шега не стават, мн жалко ако има някой, който се води от тях. Да ги махате, моля !!!

30.   Като цяло ми хареса това, което авторът е написал. Поздравления за тънката ирония! Но, на моменти и ти изпадаш в клишета, авторе. Какво си се заял с родния ми град, например:) (говоря за точка 30).

Борония

31.   Абе авторе, я напиши ти каква музика слушаш, и ако не е чалга или така наречения поп фолк,гръцко или сръбско, абе то си еднаква боза(аз съм си метал и не правя разлика), хората биха усетили иронията.
ПС Може някъде да е споменато ама не ми се четат всички коментари.
ПС 2 :Р MANOWAR

32.   До номер 16: особеННо, женствеННо WoW как така реши, че се пишат с двойно Н?! Как ми се иска българското общество да беше маааалко по-образовано, но това няма значение де...
По темата-Що годе си улучил "лайфстайла" на "поп-фолк" феновете. Само дето не мисля, че някой от тях би прочел толкова много информация :S Но целта оправдава средствата xD

От: ColorfullSocks

33.   Музиката не е виновна, виновни са феновете.
Тази фешън култура се появи някъде към 2005-та, защото имам спомен, че тогава чалготеките започнаха да пръскат по шевовете от посетители. Тая смешна демокрация създададе и тая абсурдна субкултура. Всички знаем, че чалгата е музика, която събира една група веселяци, сипват си ракийка, мезенце и започва големият купон, а много от тях се веселяха по този начин пред изпълнителите. Не съм против тази музика, дори имам и любима певица в този жанр, но феновете на тая музика са леко превзети. Чак определихме и облеклото и поведението в обществото. Смешно е, не мислите ли? Преди време си спомням, че имаше един концерт пред Александър Невски в София, а колко народ имаше... Точно за това става въпрос, че тази музика може да стига до народа, без клубовете. Така няма да има и фешън култура. Вие сами се ограничавате! Трябва да харчиш минимум по 50 лв на вход, че да видиш своят любим изпълнител. И какво, аз не съм фешън, значи нямам право да имам любимци в този жанр. Ще се надявам тази музика да се споделя с народа, както беше преди 3 години в София. Този ден ще дойде. Така беше преди, така трябва да е в бъдеще.

34.   Не сьм чалга фен, но на тея години ме заливат с нея навсякьде кадето и да отида в Бьлгария. Автора на тази чудесна литературна творба заслужава награда, била тя и символична :)

Собствениците на сайта може да се замислят по тая тема - награждавайте интересните автори... за мьже примерно ключодьржател, а за жени ммммм каквото там харесват за под 5 лв :)

Важен е жеста.

35.   Хареса ми. Има смях.