Споделена история от Други

Затапки на обиди
Здравейте, днес чух съседки да се обиждат - нищо особено, махленска история. Бяха доста диви и просто ми стана интересно как най-добре могат да се парират (но по интелигентен начин) някои обиди и упреци, като например "Ти коя си да се месиш? ", "Долна интригантка! ", "Тъпа пача! ", нецензурни псувни и прочие. Аз обикновено съм отговаряла до сега на всички нападки, квалификации и заплахи с простичкото "Не ми повишавай тон и не обиждай, не си ми никой/я", придружено с подхилкване, обикновено се ядосват повече, разтреперват и съответно се скриват, от където са дошли, защото вече съм ги подминала с поне 2 метра. Вашият опит какъв е? Поддавате ли се на обидите за влизане в спор, игнорирате ли или затапвате агресора?

Коментари

1.   Игнорирам или се усмихвам обикновено докато не си помислят разни едноклетъчни, че игнорът значи, че съм слаба жертва. С едноклетъчни не споря, не търся затапки- никога! Просто се усмихвам или ако се наложи разрешава "проблема" така, че после ме заобикалят отдалеч.
Усмивката най-много го вбесява :)
Да не бутат само най-близките ми, тогава и на друга планета не могат да се скрият от мен...

3.   Аз магарето си не го оставям в калта. Мразя обидите, цинизми те и грубото отношение като цяло, затова избягвам такива ситуации. Но ако случайно е неизбежно, мога да сляза и до нивото на скандалджията. В общи линии - каквото повикало, такова се обадило

4.   Не им се връзвай на тези съседки. Има ги навсякъде такива хора.
Игнорирай ги и не им обръщай внимание.
Ако сметнеш, че са те засегнали и са ти накърнили името най-добре е да заведеш едно дело за обида срещу тях, но недей се саморазправя с тях.

5.   Абе какво ще отговаряш, подминаваш, махаш се от терена и това е. Аз за доста "врагове" мои разбрах впоследствие, една част ми бяха близки, други роднини, изобщо не са ми пред погледа и се чувствам добре. Когато ме обиждаха, игнорираха и осмиваха много страдах, после приех, че не е нормално да приемам такова отношение и не са наоколо ми. Да ми говорят зад гърба колкото щат.

6.   Чувал съм "не им падай на нивото", "убий глупака с мълчание" и прочие, но истината е, че такъв подход не действа!

Ако си траеш, игнорираш и се опитваш да си интелигентен с тъп и прост човек, просто ще те надуши, че си слаб и ще ти се качи на главата още повече!

В особен случай това важи за българина като цяло! Българина НЕ разбира от намеци, с тъпите и прости хора трябва да си достатъчно рязък и остър

Дори ако трябва да паднеш на тяхното ниво, за да спрат да те занимават с глупости

Т. Т.

7.   Тъпа тема, игнорирам я!

8.   Като деца казвахме:
“Който го казва на себе си го казва”
В това изречение има много голяма истина.
С обидите е важно да не ги приемаш. Ако успееш - негативната енергия си остава за обиждащия.

9.   С простаци не говоря изобщо. Има една приказка- Убий глупака с мълчание.
Ти щом им слушаш простотиите, че и им отговаряш, изобщо не стоиш по-високо от тях.

10.   Има хора с много натрапчиво поведение. Например издебват "набелязаната жертва" и започват да изливат словесната диария върху нея. Препречват й движението, за да не допуснат да ги подмине и на полученото насреща мълчание продължават с победоносното "Ето признаваш си, че си виновен" и прочие арогантна физиономия. Честно казано много ме дразни точно това. Наистина излиза, че си слаб, когато не отговориш на нападките. Но от друга страна да влезеш в спор с такъв агресор е губене на време и нерви. Може би истината е някъде посредата- например отговор тип "Я не ме занимавай", "Разкарай се" и прочие.

11.   6, го е казал точно. Аман, айде все щото сме много ЕнтелегЕнтни и "да не им слизаме на нивото", да оставяме тъпаците да ни се качват на главите. Те не разбират, а усещат че си слаб и продължават. С тъпака трябва като с тъпак. Като си позволи неуместни комнтари или държание, трябва така да му се навикаш, ама ти казвам ЯКО, ако има хора наоколо, още по-добре. В дън земя да потъне, да му стане неудобно и да е съжали, че е решил да си отвори простата уста на грешния човек. Ха сега помисли, дали ще си позволи пак да се заяжда?

12.   Ами при мен само един поглед е достатъчен и бързо подвиват опашка, но на мен пък физиката ми е респектираща. Иначе съм съгласен с номер 6.