Споделена история от Други

Споделете тайните си
Мечтая си да готвя превъзходно, макар че съм учила за готвач, не се справям така както ми се искаа. Понякога се получават много добре нещата, друг път не.
Какви техники използвате вие, някакви тайни и такива рецепти, които винаги стават вкусни.
Ще се радвам да споделите.
Какви храни обичате да похапвате?

Коментари

2.   При толкова кулинарни сайтове, баш тука ли намери да питаш за манджи? Иди във Веселия готвач.

3.   Ако си учила за готвач, би трябвало да знаеш че точното изпълнение на рецепта ти дава гаранция за добър резултат, отличния резултат се получава с преценка на температура на готвене и избор на добро качество продукти.
Не виждам смисъл да пиша рецепти, има такива сайтове и в тубата има видеа, който иска чете и гледа там. Плюс това смисъл да напиша рецепта тук не виждам, та аз не знам какво обичаш и искаш да научиш, има рецепти за хиляди ястия, как да избера какво ще ти е полезно, като не ти знам нивото, нито пък вкуса?

4.   Taя тема колко пъти ще я пускаш? Готварските умения се придобиват в опита.

5.   Аз съм готвач с опит от ресторанти със звезди. Няма как вкъщи да стигнеш подобно ниво. Ти поне си наясно, че резултатът не винаги е отличен и това е по-добре от колкото да си вярваш че можеш, но без покритие. Готварско училище което да вмени на някого талант-не съществува.
Аз лично харесвам препечен хляб и домати, зеленчуци и плодове, но като цяло приготвени с минимална термична обработка. Често поширам и готвя с пара. Доста често използвам "sous vide". След четири държави и петнадесет години стаж, вече консумирам единствено за да се снабдя с енергия и се вживявам все по-малко и по-малко.