Споделена история от Други

Проблем със съседа, не признава отговорност
Здравейте. Преди две години съседа направил ремонт, но засукал тръбите ни и вчера падна една от плочките ни. Говорихме с него, но той категорично каза че не е виновен и да не го занимаваме с глупости. Не искаме да го съдим (по неясни за мен причини). Какво да правим, за да възстържествува справедливостта?

Коментари

1.   Такъв проблем се решава с пестници.

2.   Ограничителна заповед.

3.   За съжаление в Булгаристан нищо и аз имах подобен казус.

4.   Ако тръбите са обща част за блока, пуснете жалба е общината за незаконен строеж.

5.   Засукал тръби, това пък какво означава? Пък и преди 2 години и чак сега паднала плочка у вас, а вие кога сменяхте плочки? Това в панелен блок ли се случва или в къща?
Причините да не задействате съдебно дело за една плочка са ясни никой съд няма да гледа такова дело.

6.   С колко градуса ги е огънал? Докажи огъването, а специалист от ВК да издаде документ, че тръбите са усукани от съседа и тогава си търси правото!? Засега правото ти е, да се оплачеш на психиатър, пък и тук има много мозъци, заедно ще умувате!?

7.   Автор: Тръбите са наши, не са общи.

8.   До 7, като са ваши, как съседа ще ги огъне?

9.   Явно съседа е влязъл със взлом засукал някакви тръби в дома ви, преди 2 години, и вие сега разбирате че вашите тръби са засукани, след като е паднала плочка.
Но какво общо има падналата плочка с ремонтът преди 2 г и усуканите ваши тръби? Тя плочка може да падне и без да са засукани някакви тръби и без съседа да е правил ремонт преди 2 години. Пкюс това е в нормите плочки на баня да се сменят на всеки 10 години, или поне на всеки три години да се префугира, защото препаратите за миене на баня съдържат солна киселина (кислол или препарат против котлен камък) която разяжда фугина и дори лепилото под плочка.