Споделена история от Семейство

Съвет
Здравейте! Пише ви жена на 23 години, студентка почти 5-та година(следвам медицина). Имам приятел от 2 години и половина, който също учи същото. Аз живея още с родителите си, нищо не ми липсва, даже наскоро започнах и да работя. Моят приятел не работи, издържа се от наследствена пенсия(баща му е починал преди 2 години.).. Много искаме да живеем заедно, но родителите ми се притесняват, че няма да можем да си помагаме финансово, тези пари които ще взимам не са достатъчни(не работя за целия ден тъй като имам лекции и упражнения), а и не върви той да ме издържа, родителите ми също не могат да ми помогнат финансово..имам познати, които живеят с гаджетата си и нямат този проблем. Непрекъснато го мисля, а и не ми се иска да живея с родителите си до 30-тата си година. Пропуснах да кажа, че той има собствено жилище. ,Дори родителите ми смятат, че много избързваме да живеем заедно, имало време за всичко и т.н , а трябва все да ги питам дали мога да изляза някъде или не..което не е много правилно според мен, тъй като съм пълнолетна, но като съм под техния покрив няма как. Ще бъда благодарна да чуя и вашите съвети. :)

Коментари

1.   "а трябва все да ги питам дали мога да изляза някъде или не.. което не е много правилно според мен, тъй като съм пълнолетна, но като съм под техния покрив няма как"
Глупости, родителите ти ако могат ще те задържат докато а живи. Проблемът им е, че ще изгубят контрол над теб.
Дори да не си с приятелят ти, за теб самата трябва да излезеш.

2.   СЛЕДВАШ МЕДИЦИНА ТОВА Е СТРАХОТНО.
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ОТ СЪРЦЕ ДА СТАНЕШ ДОБЪР ЛЕКАР.
Той също следва медицина. Страхотно е какво повече да кажа.

Относно живеенето може би е по-добре да заживееш първо ти на квартира. да станеш самостоятелна постепенно да се откъсваш от родителите си.
Да видиш как е живота сама.
Но пък незнам дали ще можеш да си го позволиш финансово. Ако сте двама ще си помагате взаимно.
Дори да поеме по-голяма част от наема ти ще помагаш с нещо друго.
Но пък не едобре и да си прекалено зависима него.
Затова е добре да си имаш самостоятелна квартира той може за остава при теб колкото си иска и ако нещо не се разбирате или се разделите да си знаеш ти дома.

Но не бъди толкова зависима от родителите си. И да сгрешиш то е част от живота. Ще продължиш напред.
По-добре да опиташ и да сбъркаш отколкото цял живот да съжаляваш. че не си опитала.
Все пак вие имате връзка от две години и половина това си е сериозна връзка.
Няма по-добър начин да се опознаете и да тествате дали може да разчитате един на друг в трудните моменти.
Ще се види дали може да живеете заедно. Ако не може ще се разделите не е края на света.
Опитайте все пак нищо не губите.
Пък дай Боже да сключите брак след някоя и друга година и да създадете семейство.

А и не си малка на 23 години си.
Или пък може да изчакате да завършиш и да си намериш работа по специалността.

Но според мен във случаи е по-добре да работиш в посока изнасяне от вкъщи.
Не може ли да живееш но студентско общежитие.

По-добре да се опознаете сега отколкото след две или три години тепърва да заживявате заедно и да се опознавате.
Пробвайте да живеете заедно.
Ако не се получи нищо токлова няма да стане ще се разделите.
Защо да губите време заедно ако не се опознаете веднага.

Опознала си момчето и ти най-добре знаеш дали би злоупотребил с това. че не работиш.
Зали би се държал с теб като с робиня.

АЙде успех. И бъди по-решителна.

3.   Щом има жилище, какъв е проблема? За медицина е трудно да се работи, след определена година можеш да работиш като сестра, доколкото знам. Трябват ви пари за храна и сметки, зависи колко харчите, но поне едно 800/1000 на месец общо. С родители е тежко да живееш. Успех

4.   Изглежда да сте сериозни хора, със сериозни професии, заети. Според мен заживейте заедно, та ако не се справите с трудностите, да ди знаете, че не сте един за друг, но пък ако въпреки всичко успеете, няма да сте си губили времето, че и поне ще сте опитали.

5.   И двамата учите сериозни професии така че да ще се справите и със живеенето заедно. Във връзка сте от две години и половина.
Не е само секс при вас.

6.   Авторке, когато човек иска и приеме нещо обикновенно се лишава от друго нещо. Как при наличие на жилище си мислиш че няма да можете да се издържате, едни сметки и храна ли няма да можете да си платите? Е да вероятно ще се лишиш от някой луксове, да има готово сготвено в хладилника и някой (мама) да изпере вместо теб, но пък ще се отървеш от контрола на който си подложена, да даваш отчет къде и кога ще излизаш.

7.   Ти си се много объркала. Нямаше ли за теб някой топ мъжага с брутална физика, татуси, нещо брада, прическа и т. н., та си стигнала с някакво докторче да се хванеш...

8.   Така е. Ти ще трябва да вършиш работата домакинската но все пак именно в трудните моменти си проличава най-вече какъв е човек.
За приятно прекарване всеки е добре.

9.   Пожелавам ти да станете лекари. И след време да включите граждански брак и да имате деца.. Да бъдете семейство.
Много щастие ви желая. Искрено.

10.   Абе това че не бачка си е ред флаг.

11.   Според мен си стой на д-то!

Аз не приемам такива съжителства! Живеене заедно - когато създадете семейство и сключите брак!

Освен това и двамата сте студенти и то по медицина - при което е много трудно(почти невъзможно) и да се работи!

Имам познато лекарско семейство, които изчакаха да завършат и тогава сключиха брак и заживяха заедно, защото като студенти нямаха възможност едновременно да учат и да се издържат.
В момента са много добре финансово, но това започна да се случва доста по-късно, когато станаха добри специалисти, особено мъжът.

12.   От авторката: Благодаря на всеки за съветите! Оценявам го много.
До номер 10: не бих казала, че е ред флаг, защото ако започне да работи тази наследствена пенсия му я спират, а той получава много, за да може да се гледа и ако се хване на работа някъде едва ли ще взима достатъчно, а и имай в предвид, че ходим на лекции и упражнения и нямаме възможност да работим за целия ден.. а и тази пенсия ще му я дават до време докато навърши 26 години(сега е на 23), а и не ни остава много време да завършим и след това ще си намерим работа по специалността. :)

13.   Според мен щом искаш да си самостоятелна, трябва да живееш отделно. Излез на квартира и се грижи за себе си. Така няма да искаш разрешение да излизаш.
Моята дъщеря също е студентка, също имаше гадже и живееха заедно, докато се разделиха. Сега дъщеря ми живее сама, но не се оплаква. И ти като излезеш, вече нямаш право да се оплакваш. Но ще бъдеш наистина самостоятелна!

14.   Стига с тези съвети да се изнася на квартира, че било срамота да живее с родителите си. Авторке ни ги слушай. Щом приятеля ти има собствено жилище не го изпускай ами отивай при него. Защо ще плащаш наем. Заради глупавата идея, че трябва да си самостоятелна ли?