Споделена история от Други

Кражба
Аз съм студентка първи курс и нашите ми изпращат пари, за да ме издържат. Обаче парите ми изчезнаха, не знам бях ги сложила в едно протмоне и сега ги няма. То протмонето е с две прегради, и като отворих да взема пари, парите в едната преграда на протмонето ги нямаше. А в другата имам само някакви дребни, които за нищо не стигат. Смисъл стигат само за данъците - ток, вода, интернет. Как да кажа на нашите, че парите ги няма? Живея с една жена и се съмнявам в нея, защото никой друг няма достъп до стаята ми. На 90% съм сигурна, че тя ми ги е взела, попитах я, а тя упорито отрича. Как да кажа на нашите, че ме ограбиха? Естествено, ако си потърся работа ще ми платят в края на месеца, а дотогава нашите ще са ми изпратили пари. Но и друго ме притеснява, тя щом веднъж ги е взела, ще посегне и втори път. Какво да правя? Нямам пари за храна.

Коментари

1.   Мале, надявам се само, че не си студентка по икономика.. данъци, ток, вода, нет.. все е едно и също, да..
Иначе за пари, от къде иначе, бе мила, ако не от вашите? Ако имаш някой приятел или приятелка, които могат да ти дадат на заем, поискай, ако не - вашите!!! А и щом са те ограбили, какво те притеснява да им кажеш, няма да ти повярват ли? Те трябва да знаят.
Кажи им, вземи пари и при първа възможност се махай от тази квартира.
Успех!

2.   Кажи на вашите за тази нагла крадла! Смени квартирата! Но преди това я заплаши с полиция! Или пък ето и друго: открадни си ги обратно:D хаха да види какво е... ако си сигурна, че е тя... И се изнеси възможно най-скоро-дотогава намери начин да си заключваш стаята...

Ginger

3.   Че какво страшно има да споделиш с вашите не си крала ти, че да се срамуваш. премести се, намери си друга квартира вашите ще те разберат особено като им кажеш.

4.   Според мен си намери си нова квартира и слагай парите си в банка, а тези които са в портмонето дръж в себе си.. а самото пормоне го крий там, където най-малко би очаквала да намериш портмоне - в кутия за бисквити или под някой шкаф. Но да, най-добре ще е да се преместиш щом се съмняваш в тази жена.

5.   Подай жалба в полицията по най-бързия начин и напиши точно какво се е случило и кой има достъп до стаята ти незабавно не отлагаи!

6.   Според теб проблема ти е не до там как ще се справиш със тия 200 лв. дет' ги имаш, ами как ще кажеш на вашите, че просто се изпариха!

Според мен истинският ти проблем е тази "ЖЕН(Ъ)". Щом никой друг няма достъп до стаята ти, ми бий й шута на тая, де. Какво още чакаш? Направи нещо, каквото и да е! Но ако прибегнеш най-лошото, виж да го инсценираш като самоубийство. Ха ха, шегувам се. Това не е никакво решение!..

Най-напред вземи поговори с тази "жен(Ъ)", у кавичките! Да няма някакви проблеми с парите, родителите си, въобще. Ако наистина го е направила, едната възможна причина, която нахлу << в ума ми, е че може тя да е по-бедна от теб, и заради завист или нещо друго да го е направила. Но има и друга възможност. Ако съдим по тази логика може да е истински човек, който да не е способен на това.

Бе измисли нещо, с което ще й (бръкнеш), у душата. Да и е гузно, ако наистина го е направила тя. Да й звънне и съвета. Туко виж се издала сама.

7.   Говори с жената, с която живееш. Ще разбереш истината по реакциите й. Не е толкова трудно. След това се изнеси. И каже на вашите. Те ще те подкрепят. Изобщо не е нормално да криеш такова нещо от родителите си.
Успех!
Сара
П. С. Наистина ли мислиш, че таксите за интернет, вода и токс са данъци? :)

8.   Послушай 5 и ще видиш резултаът ще е налице. Иначе се махай от там.