Споделена история от Други

Сам си съсипваш живота и никой не ти е виновен
Бях от хората, на които им е жал за другите. , , Жалко, че този човек не си харесва професията... ", , , Гадно е, че нямат възможности... " и т. н и т. н. Но нещо, което установих е, че нещата зависят от теб на 100%. Масово хората живеят не както им харесва, а както обществото налага. Огледайте се и ще видите, че е пълно с такива. Всички много обичат да се оплакват от ситуациите си, но не правят нищо по въпроса. Това може да е изненада, но ТИ САМ си си виновен. Направи нещо, на никого не му пука за положението ти. , , Аз не си харесвам приятелите" - смени ги;, , Не си харесвам работата" - напусни;, , Не съм щастлив" - АМИ ТОГАВА ЗАЩО ПРАВИШ НЕЩА, КОИТО НЕ ТЕ ПРАВЯТ ЩАСТЛИВ? То чак е жалко как някои хора виждат шанс за промяна и просто не искат да се възползват, а предпочитат да си живеят в дупката на уюта.
Работи върху себе си и си оправи живота. Комфортът не води до нищо. Прави това, което искаш ЗА СЕБЕ СИ. Спри да угаждаш на хората за всичко. Бъди умен и живей, а не оцелявай. Животът не е гаден, ТИ си го правиш гаден.

Коментари

1.   Добре си го описал, просто и успехът е на синьо едно за цялата страна и международно, добре, че баба е ходила на Рупиге и са й го казали.

2.   Много си прав авторе, ама иди го обясни на наш Хленчо, на който все някой друг му е виновен, дали ще е Путин, Зеленски, Ким, Байдън или папата няма значение. Важното е да не си признае, че вината е негова.

3.   И си прав, и не си. Животът не е черен и бял. Ще дойде ден, сам ще го разбереш. Когато ще има нещо, от което не си доволен и с изненада ще установиш, че нищо не можеш да направиш по въпроса. Или ако можеш, ще платиш твърде висока цена.

4.   Напълно си прав! /а!

5.   Много ми хареса това което сте написали, аз мисля по същия начин!

6.   Нещо много станахте умниците, дето ръсите непоискани съвети и сте открили топлата вода и колелото.

7.   Номер 3 добре го обясни, но да допълня.
Случва се нещо, не си на точното място в точното време и те удря кола. После се оправяш година, две, всичко от начало. Има неща, които няма как да контролираш. Иначе е вярно, че човек трябва да се опитва, да си дава зор и да не стои и чака. Но страничните фактори не са за подценяване. Ето, на мен ми се наложи да се грижа за болен роднина, заеми да взема за това. Можеше да го оставя да умре и да имам пари, с тия пари да постигна повече, да инвестирам и т. н. Но ти давам пример само.. :) За комфорта си прав, така е.