Да бъдеш допълнение
Между мен и приятелят ми има силна връзка и много любов. Но понякога се чувствам, че съм допълнение към неговият живот, а той е основата в моя. Той има своите занимания и си е самодостатъчен. Често ми казва, че света не свършва когато двама души се разделят. Казва, че иска да бъда силна и без него. Но аз за мен любовта е двама души да не бъдат пълни един без друг. Да не си представят живота разделени. Понякога се притеснявам, че различните ни виждания за живота ще създадът проблем и ще бъдат причина за нашата раздяла. Проблем ли е човек да си е самодостатъчен?

Коментари

1.   Проблем е когато поставиш в центъра на живота си друг човек.
Толкова ли нямаш свои интереси, занимания, хоби, че трябва да запълваш живота си с него?

2.   Това звучи като класически случай на несъвместимост. Вие имате различни възприятия за това как трябва да бъде любовта и като цяло животът. Няма правилен и грешен начин и в двата случая най-вероятно се коренят във вашето детство. В случая ти винаги ще искаш повече от неговото време и енергия и ще бъдеш нещастна, защото той не иска да ти го дава (макар че често ще се насилва да бъде с теб малко повече, ако те обича), а той ще бъде нещастен защо само го тормозиш, като той има в живота си приятели, спорт, работа, семейство и бог знае още какво. Това ми мирише като един вечен конфликт, който може да ви вгорчи живота. Гледай видеото Incompatibility (The harsh reality of relationships) на Teal Swan в Ютюб. На мен тази жена супер много ми отвори очите. Понякога е по-добре двама души просто да не бъдат заедно, за да не правят живота си черен и да имат възможност да срещнат някой, който е повече като за тях.

3.   Не, напълно нормално си е. Излез извън любовните романи, романтични филми и виж реалността. Няма такова нещо като вечна любов, нито чак толкова силни чувства. Хората имат по 10-20-30 гаджета и уж обичат всичките. Човек трябва да има живот и извън връзката и да не се съсипе, ако се разделят.
Явно те вижда като лепка и лабилна.

4.   Хахаха, дали е проблем да си завършен и да си самодостатъчен? Верно ли? Щото не ти изнася, едно от най-висшите качества ти се вижда проблем.

5.   "Но аз за мен любовта е двама души да не бъдат пълни един без друг. Да не си представят живота разделени"
Той е прав, ти не.
Той е здрав/оловен, ти не.
Той се опитва да ти помогне, да извади най-доброто от теб за да се научиш да обичаш себе си така, че да не зависиш от никого, не д а търсиш щастие в друг, а да като него да споделяш свободно твоето си щастие с партньора си.
А ти се опитваш да смъкнеш цял човек, да стане половинка, която да зависи от теб... която да не може да живее без теб, тоест искаш слаб, зависим от теб човек заради твоите страхове.

Жена съм.

6.   Прав е. Всичко може да се случи. Трябва да можеш и сама. Това да обичаш някого не означава, че трябва да си залепен за него и да го задушаваш. Намери си и ти хобита.