Споделена история от Други

Кои песни ви е писнало да слушате и защо?
Ето кои са песните, които ми е омръзнало да слушам:

1. Emilia - Big Big World
Песента е много хубава, но толкова често я въртят по радиото, че вече ми писна да я слушам.

2. PSY - Gangnam Style
Ужасна песен. Да не забравяме и емблематичната и също ужасна хореография.

3. Los Del Rio - Macarena
Тази песен е толкова популярна, особено сред децата, че просто вече имам чувството, че детски рожден ден без Макарена е все едно Бъдни Вечер без „Тиха нощ, свята нощ“.

4. ABBA - Dancing Queen
Тази група има толкова други хубави песни, но от радиото са решили, че всеки път трябва да пуснат точно тази.

5. Miley Cyrus - Flowers
Толкова ми е писнало от тази песен, че само като я чуя заглушавам радиото или го сменям.

6. Adele - Rolling In The Deep
Същата работа като с „Flowers“.

7. Pink Floyd - Another Brick In The Wall
От тази песен просто ми е останала травма, заради клипа ѝ. За тези, които не са го гледали - накратко, рояк ученици крачат по конвейер, след което попадат в една огромна месомелачка, от която излиза кайма. Само докато го пиша се гнуся, представете си какво ми е като трябва и да го гледам.

8. Славка Калчева - Бяла Роза
Колкото и да не харесвам тази песен (защото не е народна), вече приех, че без нея сватбите не са сватби, баловете не са балове, рождените дни не са рождени дни и т. н.

9. Shakira - Waka Waka
Винаги, щом дойде световно първенство по футбол, всички започват да пускат тази песен. Разбирам, че се е превърнала в нещо като химн на мондиалите, но има и други такива песни, които също са емблематични, например „Waving Flag“.

Това е моето мнение. Сигурен съм, че и вие сте съгласни за поне една-две от песните в класацията. Ако искате, можете да кажете кои песни вие не можете да понасяте и защо.

Коментари

1.   Омразното и циганско Деспасито. Като го чуя отнякъде, и още на първата секунда получавам коремни спазми и позиви за повръщане.

2.   И моите са тези. Дразнят ме и чалгиите, които се въртят непрекъснато по Веселина. През 2007 ми беше омръзнало от хаусът Lucky you, 2017 от Деспасито. Отвратителни песни.

3.   „Let it go“ (на български „Слагам край“) на Елза от „Замръзналото кралство“. Когато за пръв път дъщерите ми гледаха това филмче (вече са големи, едната е на 16, другата е на 14), нямаше ден, в който да не пеят тази песен.
„I love you“ от „Барни и приятели“. (това е американско детско сериалче с един лилав тирекс със зелен корем) Всеки път, щом започнеше тази песен, просто излизах от стаята. Текстът е много миличък, но това да пеят тази песен във всеки един епизод просто ми идваше в повече.
„Asereje“ или „The Ketchup Song“ на Las Ketchup. Много натрапчив текст и много луда хореография, горе-долу като с „Gangnam Style“.
Песента за Лудата жаба. В тази песен дори няма текст, а само някакви нечленоразделни звуци, които сигурно неандерталците са издавали.

4.   Само millenial може да напише подобно нещо. Само millenial може да се гнуси от емблематични заглавия и може да окачестви веселата хореография на Gangnam style като ужасна. Набор 2002-2003?
Нито си вдянал/а смисъла на песните, нито нищо.

5.   Depeche Mode - Strangelove

Depeche Mode - Policy of Truth
Магическа песен, като започне да се пее в нея "ти виждаш, че проблемите ти се множат" и скоро след това моите проблеми в живота ми започват да се множат. Освен това не знам защо толкова силно ми въздейства онова женско усмихващо се лице в черно бяло в клипът на песента, което излиза в 2:44.

Depeche Mode The Sweetest Perfection

Да няма цял живот да ги слушам тия? Кофтито е, че са краста, а аз не искам цял живот да ги слушам тия и да съм като заседнал на едно място, чувствам се като заседнал през 80-те. На толкова години станаха тия песни, айде вече да ми се махат от главата. Има нещо наркоманско във вибрацията им.

6.   Mwaki - не мога да я понасям!
Phareww Wiliams - Happy - лоши спомени!

7.   Queen - We will rock you!

Драйфи ми се от тая песен. Иначе групата има и хубави песни, но тази просто...

8.   Тая тъпотия Макарената е направо ад. Бях тийнейджър, когато излезе тази мозъчна пръдня и всички около мен полудяха.

9.   На фики, от всякаде в Бг звумат малоумтите му песни. Също и ромските песни, които напоследък навсякъде звучат.

10.   Това е най-добрата класация за досадни и дразнещи песни. Не знам как сте ги нацелили толкова правилно. За всички от списъка мога да кажа, че и на мен са ми писнали и не ми допадат. Ще добавя и деспасито. :)

11.   За щастие не съм в България и не съм бомбардирана с чалгия.
Това, което не трая тук е трап и регетон, особено такива като Бад Бъни ужааас, от по-старите поне Дон Омар има по-качествена музика, текст и глас.
Моето си е рок и джаз (стил Peter White) основно, класическа и разни микс рок&опера.

12.   "Last Christmass Ï gave you my heart"

13.   „Ramenez la coupe a la maison“ ми е омръзнала. Песента излезе, когато през 2018 Франция стана световен шампион по футбол и понеже синът ми харесва отбора заради идола си, (Антоан Гризман) нонстоп слушаше тази песен поне по 5 пъти на ден. Толкова ми омръзна да слушам тази песен (ако може изобщо да се нарече песен), че накрая просто купих на детето едни слушалки, за да я слуша на тях. Буквално наизустих песента и дори ми се е случвало да я сънувам. Добре че не я въртят по радиата.

14.   Despacito. Помня, когато излезе тази песен и я въртяха по радиото нон стоп, всички момичета от класа бяхме полудели по нея, а момчетата само викаха Ууу. Сега ги разбирам. Това е най-тъпата песен, която някога съм харесвала.

15.   Най-непоносимата песен за мен е No Face No Name No Number на Modern talking. Не знам защо всички диджеи я обожават и не минава празник без нея, отделно и по радиостанциите я въртят нон стоп. Отвратителна песен!
La camisa negra на Juanes - получавам остри позиви за повръщане от първия път, в който я чух!
Също така цялото "творчество" на Еминем - неприятен глас и начин, по който рапира.
Katy Perry с нейната песен I kissed a girl - страшна какофония от звуци, непонятно защо толкова пускана по радиото и ТВ, че е и в саундтрака на няколко филма.
Shake it off и като цяло повечето песни на това недоразумение Taylor Swift.
Crazy in love на Beyoncé-то и мъжа й. Никаква музикална стойност, но преекспонирана до немай къде.
Kylie Minogue - Can't get you out of my head. Отврат!
Rihanna - Pon de Replay. Скрибуцане някакво.
Lady Gaga - Bad romance. И някои други песни на Гагата.
Inna - Hot. По принцип харесвам песните на Inna, но специално тази е прекалено ротирана по радиото и неприятна.
Със сигурност има още доста, на тези са ми най-досадни, прекалено често пускани и много надценени. Обожавам да слушам радио, а като чуя някоя от тези, обикновено сменям станцията.

16.   Към твоя списък добавям :
Natalie Imbruglia - Torn - отвратителна песен
No Doubt - Don't Speak
Emilia - Big Big World
La bouche - Be my lover
jennifer lopez ain't it funny
Драйфа ми се от тези песни Има и още шитове от 90 - те, но не се сещам

17.   Номер 13, друга досадна песен свързана с футбола е Freed from desire, още по-непоносим е ремикса й на български - "с Левски до края, теб обичам и желая".

18.   Хаха, и на мен Be my lover не ми допада съвсем, така че не си единствен! ... За Бяла роза също съм съгласен де, но...
Аз мога да ви кажа кои песни буквално не мога да ги дишам(трябва най-малкото със запушени уши да бъда, ако ми е невъзможно да изляза от мястото, където се чуват): ABBA-Gimme Gimme и съответно римейка на Madonna-Hung up, просто не мога да ги понасям, като звучене, непоносимо как свири...
А настрана от това, други шитни са ми на R. E. M. -Everybody hurts, LP-Lost on you, New Radicals-You get what you give, Celine Dion-The power of love, Andrea Bocelli-Con te partiro-тях пък като изпълнения не мога да ги трая, просто колкото и да ги харесвам 90-те(понеже доста любими песнички имам), точно тези пък не са за мене, не всичко от това десетилетие е хубаво и приятно за слушане! ...

19.   А Макарената си ми е споменче от детските години(то е неизбежно просто), та тогава бях още на градина, само на 6... даже допреди минути я слушах в тубата, беше излязло видеото и...

20.   Shape Of You, Counting stars, Royals, Despacito, всяка песен на Кейти Пери, всяка песен на Maroon 5, Happy на Фарел, почти всички масово въртяни попфолк хитове, всичко на Тони и Фики Сторало, бозата Without You на Марая, много песни на Бритни Спиърс, Уан Дайрекшън, Бекстрийт Бойс, Блек Айд Пиис и подобни.

Като цяло музиката от 1995-2018 е мега гадна и остаря зле, особено от 1997 до 2018. Ньма да остане помнена като голимите евъргрийни на джаза от 30-те до 60-те и рока и попа от 50-те до 80-те. Някога харесвах някои от тези песни от 1995 до 2018, с изключение на Деспасито естествено, а сега на себе си се чудя. Викоя от тях няма силата на песни от 60-те като The rain the park and other things или Daydream Believer които моментално ти вдигат настроението.

Толкова много песни от 1995 до 2018 изтрих. Музиката между 2019 и 2022 беше в подем спрямо онези години, дори Dynamite на BTS и Say So наDoja Cat са класики на фона на бозите особено между 1997 и 2018-та. 2023 и 2024 са по незапомнящи се обаче.

21.   Madonna - Hung up
MC Hammer - U can't touch this
Vanilla Ice - Ice Ice baby

Защото и трите са долни кавъри с променен текст, от пълни бездарници, направили милиони на гърба на чуждо творчество, и отказват да си го признаят! И не на последно място, защото са адски, ама адски дразнещи, натрапчиви и набиващи се в главата, не в добрия смисъл!!!

22.   Всички бози на графа - А дано ама надали и други подобни, въобще почти всичко от 2000-2018. Добре, че са 2019-2022, тогава музиката беше в подем. От 2000-2009 пак имаше някоя добра песен тук-там, но 2010-2018 само бози пускаха. Повечето ми харесваха преди десетина години, но изобщо не звучат добре към днешна дата. В момента трия масово песни от папката 2008-2018.

23.   Hey Jude на Бийтълс
Let it be, пак тяхна
От прекалено слушане ми се повдига от тях

24.   Члаги!
Излязам навън- чалга
Размина се с човек-чалга
Скролна някое видео- чалга
На всякъде е тая тъпа повърня, не мога да повярвам как има "хора", които я слушат.
Слушайте качествена музика, поп, рок, хип-хоп, джас, рап, метъл, не тея цигании, в които няма никакво качество.

25.   15, друга супер досадна песен на Modern Talking е "Cheri Cheri Lady". Текста е хубав и смислен, но от многото въртене по радиото не мога да понасям тази песен.

26.   Азис - Сен Тропе

27.   Отвратителното Pedro Pedro Pedro.

29.   Bon Jovi - It's my life

Даскалката по музика ни караше всеки час да я пеем, физически не мога да понасям да я чувам тази песен, където я пуснат веднага овакантявам помещението. Знам, че е класика и златен хит, но не, просто не.

30.   Imagine Dragons - Bones, масово я пускат по радиото. Както и flowers

31.   До номер 26. Между другото в текста има логическа грешка. Няма как всички да са на Сен Тропе, а други на Малдивите. Няма как други да са на Малдивите щом всички са на Сен Тропе

32.   Минавам само да кажа, че Another Brick In The Wall е много готина песен. Клипа може да е неприятен за гледане, ама текста е топ :)))