Приятелят ми е токсичен
Здравейте, на 16 години съм и имам приятел от 9 месеца. В началото на нашата връзка всичко беше идеално. Разбирахме се за всичко, не се карахме, споделяхме си и всичко беше по учебник. С времето се превърнахме един към друг и започнахме да се обсебваме. Всеки ден бяхме заедно, лягахме и ставахме говорейки. За мен беше нормално да се случват тези неща във връзка, докато не дойде момента в който нещата станах токсични. Приятелят ми започна да ме ревнува от всяко едно момче. Поиска ми паролите за социалните мрежи, започна да ми прави проблеми за приятелките ми и искаше да прекратят контактите си с тях. В продължение на 2 месеца търпях това и си мълчах, защото исках да е спокоен. Но сега нещата вече са банални. Не ми вярва дори когато съм с родителите си и иска да му пращам снимки. Хората около мен смятат това за вид манипулация. В момента решихме, че ще е най-добре да си вземем почивка един от друг за известно време. Моля за съвет какво да правя след почивката

Коментари

1.   Задължително скъсайте. Ако се държи така на 16г., то на 22 ще те заключва, а ако създадете семейство по-натам и дете, нито ще ти дава да излизаш, нито да работиш, нито да имаш приятели, да си купуваш дрехи и гримове, нито дори да общуваш със семейството си. И със сигурност ще бие и теб и детето. Прекъсваш връзката и го блокираш. Къде са родителите ти в случая, да ти обясянт и да те предпазят?

2.   Видял е един модел на държание и е решил, че и той така трябва да прави. От него някъде и някога ще излезе и токсичен съпруг. Живота е пред теб. Когато аз бях на 16 си мислех, че тогавашния ми приятел е най - добър във всичко. Бях готова да се откажа от университета заради него. Света се отвори пред очите ми и съм много щастлива, че не избързах с нищо в този живот. Не ти трябват окови. Наслаждавай се на живота си и изгради личността си. Повярвай ми след известно време няма даже да ти пука за него.

3.   Да го изхвърлиш от живота си-чисто луд е. Има отклонения. Това прилича на историите, които завършват в крими хрониката.

4.   Лапешка работа..

5.   През почивката си помисли хубаво. Една година не сте били заедно и вече трябва да си почивате един от друг? И ако се съберете пак, през 9 месеца ще правите пауза ли? Че що за любов и връзка е това - на паузи и интервали? По-добре се разделяйте и приключвайте окончателно. Особено щом е ревнив. Да те гледаме и теб по телевизията като те пребие или нареже.

6.   Да си вземеш перманентна почивка:)

7.   Ядосвам се и не знам дали ще ме послушаш, но те моля, мило момиче - БЯГАЙ. На 16 си, такива връзки остават, на 26 ще си викаш “Леле, колко бях зле, ще ми казва някой да пращам снимки, ще подхожда с недоверие, ще ме изнудва. Я пътя, момко”. Та, спести си тези ядове и го зарязвай. За какво ти е? За пред обществото и обкръжението ти и социалните мрежи, че имаш гадже? ! Цени се, цени си времето, младостта, себе си. Не бъди глупава!

8.   На 16 години, я стига. Сядайте и си учете уроците, че нещо много станаха лумпените в България, превръщат се в критична маса. На 16 години, лягане -ставане, а родителите къде са в тази идилична картинка. А на 35 години сте амортизирани като на 55 години. Има едно биологично развитие, което не е в синхронно със социалното-чалгарското. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

9.   Сега е много модерно да кажеш, че си в ТОКСИЧНА връзка. Много е КУУЛ някак си.