Споделена история от Други

Разходи за ток и вода
Въпросът ми е по колко плащате за ток и за вода, месечно? И за колко членно семейство са тези разходи?

Коментари

1.   Това авторе е различно за всеки човек, и отделно зависи дали жилището има газ или топлофикация.
Примерно мой приятел живее сам, ежедневно ходи на фитнес, къпе се след тренировка в фитнеса и отива да работи. Работи по 60 часа на седмица отделно почти всяка вечер е навън, а когато почива е извън града някъде по чукарите. За дома си плаща 5-10лв вода и 15 лв ток, деен човек прибира се буквално само да спи и да пусне пералня.
Имам обаче и една позната в гарспноера си живее сама, има бойлер, тока й варира между 70 и 90 лева а водата е между 50 и 60 лв, тя е домошар и дори работи от дома си онлайн, редовно пече нещо в фурната.

2.   4-членно семейство, от които 2 деца и възрастна баба - топлата вода ни е около 3-4 кубика, студената варира според сезона. Общо за вода плащам средно 50-60 лева. За електричество това лято не сме паднали под 80 - с два климатика висок клас сме. Зимата, понеже се отопляваме на климатици, сметките стигат и 200 , а през януари, когато беше по-студено и се налагаше да пускаме вентилаторна печка в едната спалня, където няма климатик - и над 300.

3.   Двама човека. Ток към 50-60 лева, като бойлера не се спира, малкия в кухнята също, лаптопи, кафе машина, осветление и други разни. Готви се през два дена може би. Вода към 50 лева - десет кубика. Интернет и телевизия - 35, телефони 2х35 лева. Вход - 10 лева. Зимата само тока се вдига, като достига не повече от 100 лева.

4.   За четиричленно семейство плащаме 70 лв ток и 50 лв вода през зимата, а лятото 40 лв ток и 30 лв вода. Таблото с електромера ми е монтирано вътре на самата фасада на къщата още при построяването й преди 50 години и сме се уредили с безплатен ток.

5.   Зимата ток - 60 лв. Лятото с климатик 120 лв. Вода топла и студена - около 100 лв общо. Зимата парно - 150 лв. 3 - ма души, не се ограничаваме в потреблението

6.   От коментарите разбирам, че хората масово не се къпят.

А парното за 150 лв., 3-ма души, без ограничение е направо фантастика.

Мисля, че коментират индийци от Мумбай, а не живеещи в БГ хора.

7.   От Автора-до н. 6-А при Вас-какви са сметките?
Благодаря на всички, които са споделили за своите разходи.

8.   Двама човека живеем в апартамент (5стаи). Лятото водата е около 20лв, а тока към 150лв. Зимата тока скача и над 300.

9.   Двама човека в домакинството, през топлите месеци тока е около 40-50 лева макс на месец, за вода пак горе-долу толкова. Живеем в малък град ако има значение. Но реално не се задържаме много вкъщи, аз работя на 2 места и реално често от 7 сутринта до 7 вечерта не съм си в нас.

10.   Един човек, апартамент около 70 м2.
Вода 30-35 лв, ток 50-60 лв (зимата скача на 120-150 лв).
18 лв интернет, 18 лв телефон и 26 лв такса вход.

11.   6-ти очакваше тук хората да напишат някакви базнословни суми като оня с банята за 12 000лв и да се почне едно плюене и храчене по държавата. Като не се случи реши да обижда хората че не се къпели.

12.   Лятото - 60 - 80 лева за ток и вода, за трима души. Зимата още не знам като дойде ще видим(вдигнаха малко цените това лято)

Т. Т.

13.   6, просто хората внимават какво харчат. Лично аз пускам климатик за малко, след работа, и то само в спалнята ми. Зимата държа на 19-20 С, лятото на 23. Готвя 1-2 пъти в седмицата и се къпя сутрин и вечер (50 л бойлер), който ми стига за 2-те къпания. Това превръща ли ме в индийка?

14.   До номер 10 : Каква е тази такса вход? Да не събирате пари за златни парапети във входа ти?

15.   N6, плащаме 30-40 лв ток и 15-20 вода. При нас цената й е 2лв за кубик. Имам слънчеви колектори за БТВ за през лятото. Зимата се отопляваме на парно с дърва. То загрява и водата в бойлера. Имам вътрешна и външна термо изолация на къщата и външни щори. Имаме климатик само в спалнята, но той се пуска съвсем инцидентно. Готви се основно на газ. Аз съм почти постоянно в командировки. Основно в къщи е само жена ми. Пак ли ти се виждат малко разходите за ток и вода?

16.   Двама до четирма души (сложно за обяснение, но приеми че винаги има поне двама, като често са и четерима общо)

Вода: 55-65 лева всеки месец.
Ток: 60-70 до 250 лева, в зависимост от месеца. Примерно - сега е септември и от началото на седмицата, климатика го псукам за 3-4 часа, вместо обичайните 17 на ден, за лятото. Работата е, че работя почти изцяло от вкъщи и по доста часове, така че се налага.
Газ: 10-12 лева и между 80 до 380 зимата. Зимата 2021/22-ра беше супер мека зима и излизаше по 70-90 на месец. Ама 2022/23-а имше един период, дето задържа по-ладо ивестно време и веднага отидохме на 150 лева. Но през 2018-та, Януари, когато беше ужасен студ, ударихме 380 лева. Климатиците отказаха и ги спряхме. Сега говоря за някакви нови циклони, дето щели да "охлаждат" и май ще превърнем хола в "офис, спалня и всекидневна", че да топлим поне само една стая.

17.   На квартира съм. Водата не я плащам аз, хазяйката ми взема флат такса 10 лв и ми се вижда окей. Сам живея и ток над 100 не съм имал, но има много добра топлоизолация. Само има една подробност, че по принцип се къпя със студена вода и напрактика бойлера е само за гости.

18.   Имам една колежка, която все разправя какви малки сметки плаща. Веднъж ѝ отидох на гости през зимата и разбрах защо е така. Ами, тя на практика живее като скот в стремежа си да е пестелива. В блока ѝ има ТЕЦ, тя даже в най-студените месеци не пуска парно - не ѝ било студено. Стои навлечена с 5 ката дебели блузи иначе. Лятото е по същия начин - не пуска климатици, наотворила прозорци и врати да става течение, и си вее с едно ветрило по цял ден. Но се бие в гърдите, че повече от 50 лева разходи за сметки месечно не плаща.