Разбрах, че лъже
В начален етап на връзката сме, все още се опознаваме, не сме се разкрили напълно. Но едно нещо ме притеснява. На няколко пъти се усъмних че ме лъже и за да потвърдя подозренията си ги проверих. Т. е. направих разследване. Лъжите по мое мнение са крайно безмислени, дори и да ми беше казал истината резултата нямаше да се промени. Например къде е в момента, с колата или без нея, един път ми каза че е на работа а този ден не е ходил. Не е за да се види с друга защото това ще си помислите, трябваше да сме заедно и да излезе по-рано от работа но не е ходил изобщо. Абсолютно безмислени лъжи. И хем ми се иска да му кажа че съм го разкрила, хем не ми се иска защото ще се издам че го проверявам а не ми се иска. Имали ли сте връзка с такъв човек и как приемахте тези дребни лъжи? Предишната ми връзка пак беше подобна, с дребни и безмислени лъжи.

Коментари

1.   Или е патологичен лъжец, или лъжите не са толкова безобидни, за колкото ги смяташ. Може да е човек, който бяга от конфликт, като дявол от тамян, в страх да не бъде конфронтиран - предпочита да излъже и да не се обяснява.

2.   Ами то от там се почва.

3.   Щом има лъжа в дадена връзка - прекратявай веднага тези отношения!

4.   Ти докога ще ги избираш такива лъжци? Замисли се защо става така и много внимавай следващия път.

5.   Патологичен лъжец е човека. Сигурно го харесваш по разни параграфи, но ще си имаш сериозни проблеми дори със здравето, щом от сега лъже по този начин. Ще ти се съсипят нервите.

6.   Признаци за паталогичен лъжец нарцис.
Съсредоточи се да наблюдаваш още малко, но не влагай емоции... ще е убедиш, че не бива да губиш време, нерви и енергия в такъв човек.

7.   Аз прекратих връзка с патологичен лъжец. Който лъже за безобидни неща, значи лъже и за по-сериозни. В моят случай точно така се оказа, от някакви на пръв поглед безобидни неща, за които не би имало да има проблем да каже истината, та до такива, които опираха до нашите отношения, разни други жени и т. н. Разкарах го, някак си ми се струва супер безсмислено да седя в отношения, в които на някого му се налага да лъже, а аз да трябва да се преструвам, че не разбирам това. Късай, преди да си си скъсала нервите.

8.   Здравей, авторке,

Наистина звучи неприятна ситуацията в която си попаднала. Но щом ти се случва за Н-ти път значи не си си взела и поуката! Моя съвет е да си вземеш време между взаимоотношенията, за да не привличаш същия тип хора към себе си. Замисли се над това, което явно предизвика появата на такива хора около теб. Изобщо не вярвам да ти е приятно да правиш такива "разследвания" и да търсиш поредната лъжа... Ако смяташ, че тези взаимоотношения си заслужават - значи искаш да си, "преговориш" уроците от предишните взаимоотношения.

Един човек, който лъже за най-малкото е на първо място незрял според мен. На второ място нещо не е окей във взаимоотношенията Ви, за да не иска да сподели истинната с теб. Абсолютно е възможно да е патологичен лъжец, но в началото на взаимоотношенията Ви ти няма как да го знаеш това. Не ти и трябва според мен.

Дистанцирай се от този тип хора, освен ако не искаш да ставаш детектив.

Ж28

9.   Лъжата е което убива връзката най-безмилостно, сигурно и нараняващо. Защото човек после губи доверие във всички, дори в себе си.

10.   И аз имах случай, в който ми каза че е на работа. Като му позвъних на служебния се оказа, че се е обадил, че е болен. Открих го на мобилния и обясни, че се е наложило този ден да отиде да види майка си. Всичко окей, докато след 2 часа майка му не ми звънна да пита, дали е при мен, щото не бил на работа и не и дигал телефона си... Имаше и много други дребни, на пръв поглед безмислени лъжи.
Накрая се оказа, че се вижда паралелно с друга жена.
Та не бяха в крайна сметка, нито безмислени, нито безобидни лъжите.

11.   Аз съм патологичен лъжец. Най-жестокият ми случай е, когато излъгах приятелката си, че ще ходя до нашите, а всъщност поканих друга в нас. Приятелката ми обаче минала покрай нас и видяла, че лампата свети. Взела, че влязла в хода и започна да тропа на вратата. А другата, с която бях ми духаше през това време и дори и свърших в устата. Така и не си признах пред приятелката ми, че съм бил вкъщи. И дори още 3 години изкарахме, в които и изневерих десетки пъти с най-различни, включително и с няколко проститутки и дори и с транссексуален холандец.