Споделена история от Други

Spodeli.net шпионски сайт ли е
Постоянно получавам предупреждения от Майкрософт, както и от антивирусни програми, които в повечето случаи не само предупреждават, а направо блокират достъпа ми до Spodeli. net, като ми изкарват събощение, че сайтът е шпионски, високо рисков за посещаване или може чрез него да ми бъдат откраднати пароли за поща, приложения и дебитни карти. Отделно виждам и в дъното на екрана на сайтът една планетка с диаграма около нея и като цъкна на нея ми излизат информации за посетители и Ай пи адресите им. С каква цел реално е създаден този сайт и държавна сигурност ли обслужва?

Коментари

1.   Нямам идея, но сега цъкнах и аз планетата и ми показва колко на ден посещават сайта. И отделно ми се показа един IP адрес, но нямам представа на кого е.

2.   От 1: Забравих да допълня че дори и да се виждат IP адресите, то няма как да знаеш на кого е дадения адрес, сайта и без това е анонимен така че не мисля че има някакъв проблем.

3.   Да, на Джеймс Бонд е любимото място това. Всяка вечер сяда да пише на български с чаша джин тоник. Шегата на страна, няма TLS сертификат и затова ти излиза това съобщение, спазвай добра киберкултура и няма какво опасно да стане конкретно тук.

5.   И какво точно нас би следила Държавна сигурност? Филмираш се излишно.

6.   Може и да обслужва. В действителност под прикритието на анонимност много хора са склонни да споделят проблеми, които едва ли биха споделили с друг. Кой знае дали наистина е "анонимно".

7.   Не, той не е шпионски, но информацията, която хората оставят със сигурност се използва от най-различни служби, както и бива използват от различни НПО-та за разпространяване на нашумели и модерни идеологии и идеи - от комшиите ни - българомразка разединителна пропаганда (защото вече точат лиги на териториите ни), от американци и техни НПО-та - LGBTQ и отново антидържавноцентристка (глобалистка) пропаганда, от руснаци - тяхната си индоктринация, която уж противостои на горните, но пак няма никакъв български характер, и при която българския патриотизъм задължително трябва да означава безмозъчно русопоклонничество.

Отделно от това има чисти теми шеги, както и нарочни провокации, защото... все пак трябва има импресии (посещаемост), иначе бизнесът ще замре...

а предупрежденията - нямат сертификат между тях и (поне до) техния доставчик, това значи, че обменената информация между Вас и техния сайт в една част от маршрута ѝ е на светло - некриптирана, което не е никакъв проблем - няма да си разказвате за имената, местоживеенето или какво била друга подобна информация....

Чудно е, защот не са сложили. Според мен, бизнесът е реално малък и собственикът не обновява и развива сайта, защото това би му изяло доходите, само го дои... така си обяснявам аз нещата...

8.   Ами не - просто ги мързи да си оправят сертификатите...
Аз се дразня повече, че пиша нещо 15-20 минути, и след това, като натисна "Добави" и ми дава "Wrong Verification Code", и край - всичко написано изчезва! Понякога се сещам преди това да направя "Copy" на целия текст, но по-често забравям. Ядосвам се много и най-често не сядам да пиша коментара наново...
Моля, админите да обърнат внимание на това! Да тестват с различни браузери и т. н. Жестоко ми омръзна!

9.   Е, че какъв иначе да е един "анонимен" сайт без https? Стръв.

10.   Въобще не се бях замислял. И никога не съм си правил труда да се ровя. Доверявам се и на това, че не върша нищо незаконно в живота си. Не съм правил престъпления и после да пиша тук, че да треперя от следенето. Въпроса е да не се злоупотребява с данните.

11.   Не, ама няма SSL сертификат, респективно линкът е без HTTPS, затова ти го изкарва рисково. Ако някой те снифи с Wireshark или нещо подобно, може да провери в пакетите. :D

12.   Да, руски агенти са.

13.   Обикновено за шпионски сайтове се набеждават сайтове, които отказват да се оборудват с целия набор от шпионски приставки. Нелепо нали?

14.   Това, че сайтът няма SSL, не го прави несигурен, нищо не ти пречи да блокираш и бисквити и джаваскрипт. То щото във фейсбук не логват всичко което правиш и има хиляда тракери.

Предлагам на автора с тази публикация да отиде на 4км и да шм я покаже.

15.   Здравей, шпионски не е а просто стар и малко калпав.
Това, което го виждаш е друго като за начало няма SSL какво да говорим повече...

17.   Това е интересно, кой плаща заплатите на тези поне 2-3 човека, които са администратори, редактори, които проверяват предварително всеки коментар? Въобще от какво би могъл да печели подобен сайт?

18.   Според мен да, шпионски е. Тук пишат много българи и редовно се задават въпроси за проверка на настроенията под формата уж на пуснати теми.

19.   Не знам и аз как се достига до адрес някакъв тук, но явно може.
Преди време бях писала по проблем за връзката си, която много исках да се получи. Но се намеси жена която на база тук писаната ми тема тръгна да ми помага, като ме откриваше навсякъде по соц. мрежите. През цялото време отказваше да приеме, че оттук е тръгнала към мен, но това си личеше и разбираше. Това ми навреди и отдалечи защото исках да работя върху отношенията си а колкото и да странях и игнорирах тя все нахлуваше и обсебваше. Разбрах я коя и какъв човек е но това ми отне време и най вече ме отдалечи от това за което исках да се получи.

20.   До 17 - От 24-те банери с реклами, видими на всяка страница?

21.   До 3 - Всъщноат има. Интернет доставчика ти вижда всичко, което пращаш в чист вид.

22.   17, винаги са казвали преди (или предните модератори) че са на доброволни начала.

23.   Не, просто е занемарен сайт, писан преди бая години, на който "шефовете" явно нямат ресурси, а най-вече и желание, да опрсвят. Има хляб в сайта, но уви.

24.   Явно доста ИТ специалисти посещават сайта - след като говорят за SSL сеттификати https и разни други такива сложни технически термини.
Иначе на въпроса - да шпионира - какво ти пука - гледай да не си пишеш номера на кредитната карта, егн-то или паролата за абв и няма да имаш проблеми.

25.   На мен ви е любимият сайт! Teen problem замря.