Споделена история от Други

Странен шум в покрайнините на града
Здравейте. Напоследък всяка вечер към 23:10 или най-късно 23:20-30 чувам шум, който е нещо като бибипкане, но когато излезна веднага на терасата не виждам нито една кола, нито някакво друго превозно средство. И сутрин към 7:10-20 също съм чувал същия шум, както и на обяд към 13:30-14. Някой знае ли от какво е, защото ми е много странно. Винаги когато чуя този шум, проверявам на терасата дали има превозни средства, но няма.

Коментари

1.   Да не е някаква птица?
Покрай климатичните промени родината започва да се пълни със странни африкански създания...

2.   В кой град? Може и аларма на кола да се включва.

5.   Автор: Не е животно, нито аларма на кола, става дума за голям град, чувам шум като "тъ тъ" и някакво бибипкане поне 3 пъти на ден, сутрин, на обяд и вечерта. Интересното е че е горе-долу по едно и също време, тоест не мисля че е нещо случайно.

6.   Ако говориш за столицата, за един от южните квартали, аз също мога да потвърдя, че се чува такъв звук (на мен на автомобилна аларма ми прилича). Аз съм го засичала само сутрин, даже понякога ме събужда.
Птица някаква е, предполагам, че е нещо от семейството на бухалите, което е странно за града, но и кукумявка съм виждала да каца на съседния блок, така че явно фауната в столицата се разраства.

7.   Може да е майка ти докато спира клиенти на стоп.

8.   Да не е чухал - вид нощна птица, която издава пронизителни писъци, които много приличат на аларма на кола.