Споделена история от Други

ЕС-класа, а после
Собственик на S500 W221 съм от няколко месеца, а преди това Ауди и други "трошки". Уникален автомобил... за поддръжка и това, че нещо се разваля всеки 3-4 месеца даже не ми дреме. Изключително красива кола и с всички есктри.

Проблема е, когато се замилих наскоро... ами то ще дойде време да я сменям, но за какво? !

Говорих с познати с по-сериозни средства. Някой препоръчват Панамера, други следващата генерация, трети вика ако отделиш малко повече пари можеш да се пробваш за Бентли. Трети за друг вид модел Мерцедес, но тогава смъкваш едно ниво надолу. Имам навика на макс 3 години да сменям колите.

Има ли собственици настоящи и бивши, които са заменили ЕС-ката си с друг автомобил и конкретни и адекватени мнения?

Поздрави

Коментари

1.   Пич, ти си си купил 15 годишен барутник с изеден животец от немеца, на незнайни километри, дето тепърва ще наливаш десетки хиляди левове ако искаш да караш надежден автомобил и да го обслужиш както трябва, а ако се счупи скорости, нещо по двигателя - здрави са ама като нови и до 200000км, след това всичко е магия. А ако на аирматика му умре амортисьорче знаеш ли каква му е цената в хиляди евра, и не рециклирането не е панацея и пак се скапват.
"Приятелите" които ти казват да се пробваш за бентили.. олеле малеле - това са ти врагове, не може да сравниш поддръжката ако ще да е на 25 годишно бентили с тази на твоята стара с класа. Какъв ти е дохода? Ако можеш да си позволиш на година да даваш 20-30 000лв по колата, то си вземи нов сув - европейски - Туарег, Кодияк, или Рав 4 нвоата е доста голяма и вози приятно. Няма смисъл да взимаш поредние немски/американски или какъвто е там "премиум" дъргел, честно... Тази кола не показва, че имаш пари ил иче си гъзар, а че нямаш пари за нова С-ка. Един нов Сув ще е в пъти по-гъзарски и ще ти изкара едни спокойни поне 10 години.

2.   Явно не караш повече от 5000км годишно и не ги поддържаш колите докато са в теб, ако трябва да обслужиш от до този мерцедес ще ти излезне половината му цена, гумите са ти 2000лв не китайски галоши 2000лв за зимните, ако парите не са проблем може и майбах направо да си вземеш или G класа на квадрат, ама с 17 годишен бивш премиум тепърва започващ да се разпада ще береш ядове

3.   MB GLS 600/Audi SQ8 няма да съжаляваш.

4.   Чакам Мъск да пусне най-после совалката, за да си я купя. От коли ми е писнало!

5.   Да не те разочаровам, но едно Бентли от дните в които W221 е бил в производство, струва от 60000 лева за "трошки", разбирай нещо, деот има 20000 лева за "стягане" и не забравяй, че е W12 двигател на 20 години, дето гори яко... и 150 000 за нещо "свястно".

6.   Не познавам моделите на Мерцедес, затова потърсих в гугъл за какво иде реч, и какво ти харесва на тази въпросната сапунерка, която си закупил преди няколко месеца? С нищо не се отличава от обикновните мерцедеси. Има къде, къде по-хубави модели на въпросната марка.

7.   Брато, по- висок няма да станеш.

8.   6 - S500 ли не се отличава? Личи си, че не си карал. Това е флагмена на Мерцедес.

9.   Имам Dodge RAM 5. 7 2023 година. Много съм доволен, като се кача в някоя лека кола имам чувството, че се пързалям в леген. Давай смело RAM или Toyota Tundra, няма да съжаляваш.

10.   "Има къде, къде по-хубави модели на въпросната марка. "

Съгласен съм, но тези модели са два пъти по-скъпи от вече скъпата S класа и не всички предлагат същата возия. Да, SL-а е супер, но струва колктоо една S класа, а е двуместно кабрио с по-малки седалки и по-лоша возия. Уж и на него му готвят Майбах версия, но подобно на другия Майбах, ще е поне два пъти по-скъпо от S класата. После имаш AMG GT, което е пак двуместно кабрио, ама си е друг калибър кола, обаче цените са като от приказките - трябва да утрепя змея, че царя да ми даде половината царство и да ми натири дъщеря си.

11.   Не казваш как изкара парите, твоя си работа, но събирам идеи за сабствен бизнес. Кое е толкова доходоносно, че все караш лъскави каручки?

12.   До 9 И аз не просто искам, ами май ще имам и за какво да ползвам един RAM 3500, но за съжаление удрям на камък. Може ли да ми помогнеш?

Става върпосза това, да дърпам товар. Колата се води B категория, а аз искам, да дърпам товар с нея. Изкара си B E, но за съжаление, Е значи ремарке и това с не по-голяма маса от 3500 кг, а аз имам поне 7. 5 тона това за дърпане. В КАТ имам пзонат, който на два пъти се намеа да проучи, но общо взето стигнахем до извода, че ще е най-добре, да се регистрира като камион (то не, че е "лека" кола де, ама все пак според изискванията). Работата е, че не се наема на такива "маневри". Имаш ли опит с нещо пдообно или поне да може, да ме посъветваш, какво да правя, ако исакм да го карам в България и ЕС това нещо с голямо товарно ремарке (направо тея с ябълката дето се хващат)

13.   11 е как, с далавери и схемички.. В БГ по друг начин няма как да изкараш пари. Ако пробваш по честния начин, големите бързо ще те смачкат..

14.   Пробвай хеликоптер. Отиваш едно ниво нагоре. Буквално.

15.   За пореден път българите показаха завист и злоба. Започнаха да изчисляват колко струва, каква кола е, какви са разходите... Хора, престанете, това е грозно и жалко. От коментарите ви става ясно, че и вие бихте искали да карате такава кола, но имате задръжки и страхове да не се набутате. Всеки сам избира какво да кара. Лично аз предпочитам стара, но добре запазена кола, особено ако е Мерцедес, вместо някоя нова, която няма да ми носи удоволствие. Защо да дам толкова пари за нещо, което само ще ме кара от точка А до точка Б, без да ми доставя никакво удоволствие от шофирането?

Разбирам, че за някои хора колата е просто средство за придвижване, но за мен и за всички, които обичаме автомобилите, колата е много повече от това – тя носи емоция и удоволствие. Затова, както аз не се меся в чуждите решения и начин на живот, така и вие не налагайте вашите мнения на другите, особено когато никой не ви ги е искал. За пореден път съм разочарован от злобата на хората. Да, бедни сме и нямаме възможност да си позволим всичко, което искаме, но защо трябва да отравяме щастието на другите?

Приятелю, със здраве да си караш колата! Пожелавам ти го от сърце.

16.   Най-голямата набутвация е да си купиш стар 15-20 годишен премиум автомобил. Пич ти сам казваш, че този автомобил е на всеки 3-4 месеца в сервиз. Това не е удоволствие от шофиране, а трошене на пари и нерви по сервизите. Живея на запад вече 20 години в Нидерландия и тука никой не дава толкова пари за стар премиум автомобил. Защото такива коли отдавна са избайсани и за парите, които ще дадат за да я купят и стегнат, ще си купят чисто нов автомобил, който няма да премиум, но първите 5 години само ще кара. Само Ганя иска да се прави на патрон със пречиум коли, които реално не са му по джоба.

17.   До 16 - Аз па ти казвам, че с малко късмет и търсене, може и да е обратното. Една S500 като на автора, до към 31-32000 лв. се намира вече доста запазени, на които ще имаш едни 3-4000 лева за филтри, чистачки и спрачки. Само да не са пръснати въздушните, както казват горе. За тея има и части, компютри, модове и ги правят навсякъде. Дори и да не дариш на късмет и вземеш нещо за 30, пак до 45 ще го оправиш.

Ок, добре - Каква нова да си взема за 45 хилки? Коя отговаря? Един пасат 2. 0 ти е 95000 лева, пак е с наполовина коне, 1/3 от комфорта, зщаото вози като каруца.
Ще каже да вземем малкия дизел - ок, ама дай да вмем и малия дизел на същото поколение S класа - еми то па няма да ти е 45, ами ще ти 30-32 хил. Пасата пак отива 75 хил, като бонуса е, че вози още по-зле, хептен е дърво вътре и айде - да, гори значително по-малко.

"Само Ганя иска да се прави на патрон със пречиум коли, които реално не са му по джоба. " - Като гледам, могат да си ги позволят "Ганята", така че са им по-джоба. При нас "неганите" сте - ако е стар премиум "ууу селянн са изхвърля, па няма пари". Ако е нов "ууу селянин, на лизинг са изхвърля, па няма пари", ама ако се знае че е бога "ууу селянин парвенющината му се покзва".

Бах мааа му, ако не карам Дачия или в най-лошия случай, 19 годишен Голф, не важа мааа му стара... ама па тогава съм бил с "неудачия" или "гаден селски голфаджия".

18.   3-4 хиляди лева за подръжка на ЕС класа… Смях! Абе момченца вие въобще притежавалили сте някога истински автомобил или само гледате обявите в мобиле, и слушате батките пред блока как разтягат как се кара и подържа ЕС класа. То аз за стария ми голф 2005г. за две години дадох 3800лв да го стегна бе! Веднага изброявам. Рейка втора употреба с монтаж и обучаване 1100 лева. Смяна на ЕГР клапан 300 лева. Ремонт на климатика и пълнене 500 лева. Смяна на Динамо чисто ново 600 лева. Два чисто нови спирачни апарата 800 лева. И за смяна на масла, накладки и чисто нови гуми през тия две години още 1000 лева. Успех с тоя бюджет да караш безпроблемно 15 годишна ЕС класа. Мечтите са безплатни!

22.   До 18 - Много мрънкаш и говориш като селски бек, дето не е бил бит никога.

Някой, да отговори по върпоса с RAM-a (12-ти коемнтар) ЕХОО?