Споделена история от Тинейджърски

Никога не съм се влюбвал.
Здравейте.
Чета редовно темите в този раздел и ми прави впечатление че 90% от тях са свързани с любов или секс. В повечето случаи не мога нито да разбера самата тема, нито да дам някакъв съвет. Понеже самият аз на практика нямам никакъв опит в лювовта, а да не става дума за секс. В реалният живот съм си едно нормално момче 18 години, подържам се, ходя на фитнес, обличам се добре, правя си прически. Но всъщност правя тези неща за да привличам вниманието на момичетата, в същото време си нямам идея защо го правя понеже съм адски срамежлив и винаги се сдухвам, случвало ми се е доста пъти момичета от училище да ми правят комплименти, а аз мълча все едно съм си глътнал езика и се изчервявам.

По стечение на обстоятелствата никога не съм имал истински контакти с момичета и предполагам сам съм си виновен, няма да се отклонявам от темата и да ви задълбочавам в миналото си. Някак си се опитвам да поправя всичко но липсата на здрав разум ме възприпятства. Абе на кратко не мога да се влюбя, нито пък да си намеря приятелка защото не мога да преодолея срамът. Уш вземам съвети от мои приятели с опит и пак не става, но то попринцип така става, като мислиш прекалено много върхо нещо и се сецваш на края. Странна личност съм честно казано и не знам има ли надежда за мен.

Коментари

1.   Здравей ; )))
Горе-долу колкото теб съм и аз имах този проблем. Поддържах се, с хубаво тяло бях, стараех се да изглеждам добре и всичко това с цел момчетата да ме забележат. Е, забелязваха ме. И какво от това, след като всеки път някой ме заговори аз си гълтах езика и нямах представа какво да кажа. Иначе в приятелски кръг съм много освободена, не е да си седя в ъгъла. Трябваха ми поне няколко седмици с някое момче, та да мога да говоря с него нормално без да се притеснявам. Но го преодолях. Просто си казвах, че ако не говоря и се притеснявам няма да разберат каква всъщност съм. И постепенно спря да ме интересува какво ще си помислят като кажа това или онова. Добре, че се усетих преди 1-2 годинки : )), ама и ти не си престарял.. Какво като се изложиш първия път, нали има втори.. ; ))

2.   Общо взето трябва да станеш на ясно със себе си от какво точно те е срам. От отрязване и излагане? От неизвестното?
Минал съм го твоето. Общо взето много млади хора го имат. Не се харсват и ги е срам. Или пък се притесняват от един обикновен разговор толкова много.
Преди всичко трябва се абстрахираш от всички негативни помисли. Нима другите хора, които завързват разговори са нещо повече? Не се затормозявай с излишни мисли. Най-тъпото е да почнеш да се сдухваш, задавайки си на ум въпроси започващи с" ами ако? " Отпускаш се и говориш.
С подходящи разговори можеш да омаеш всяко момиче. Просто трябва да ? хванеш интереса и да я караш да се смее.
Бъди себе си :))

*Syndrome

3.   Здравей! Мисля, че хора като теб са огромна рядкост в наши дни, където всеки се хвали с това какво има, как изглежда, колко мацки е бройнал и прочее. Адмирации за това, което си написал! Вярвам, че когато намериш момичето на мечтите си, нито ще се притесняваш, нито ще се изчервяваш. Ще разбереш, че това е ТЯ и ще бъдеш много влюбен и много щастлив. Искрено ти пожелавам една такава любов, много силна и много истинска! :) Поздрави!

4.   здравей, не мисля, че си „радост„, защото явно ти е трудно и ти си знаеш какво ти е. Аз самата на твоята крехка възраст също не бих могла да кажа, че съм била влюбена, но съм нямала проблеми в общуването. Рано е за любовтта, но не е рано да се „отвориш„ малко.
Съветвам те първо да търсиш контакт с момичета онлайн - не задължително в сайтове за запознанство - просто се изявявай във фейсбук да кажем, чати си. На компютъра ще ти е по-лесно да се „отвориш„. Спокойно, нито хапем, нито ядем момчета, не се притеснявай - ще те харесат момичетата. Правилно си се отпуснал да споделиш, но това е само първата стъпка.
Давай и малко по малко се лишавай от скромността си, която не само не краси човека, а и в наше време може да бъде огромна пречка в кариерата и личния живот.

Ф.

5.   Разбира се, че има надежда за теб. Срамът е нещо съвсем човешко и не си никак странен. Съвсем нормален си. Ще отмине, ще видиш, няма да има почти никаква следа от това след време. Недей много да се уповаваш на т. нар. „приятели с опит“. Влагай повече чувство за хумор в нещата и не чак такава неистова сериозност, която те сдухва.

6.   Синът ми е на 17. Докато се притеснявах да не започне много рано с приятелки и секс сега започнах да се притеснявам, че контактува с момичета, но са просто приятели и те го чувстват като брат, а той като сестри. Той е хубаво, високо и умно момче. Надявам се при него нещата да си дойдат на мястото по-късно. За сега все още се притеснява да погледне на момичетата по друг нвачин, да не говорим да покани някоя на среща и пр. Така е и с няколкото му приятели и приятелки. Така, че на когото когато му дойде времето.