Споделена история от Други

Ако от вас зависи мирът в света, какво бихте направили, за да осъществите целта си
Обърнете сериозно внимание на заглавието на историята. Пиша тази история защото виждате какво става политически и военно в Европа и извън Европа. И кой предизвиква всичко това и кой стои зад тези събития. Но ви моля помислете много добре преди да оптговорите, защото имам чувството, че много от вас до 35 годишна възраст ще дадът грешен отговор. Как мислите, отиваме ли към 3-та световна война. Кой натиска бутоните за военни стълкновения и кой има полза от война. Надявам се на сериозни и добре обмислени коментари.

Коментари

1.   Бих премахнал САЩ и Израел и Русия

Чичо Адолф

2.   Бих премахнал исляма и там радикално религиозните араби и т.н. И 85% от проблема е решен.

3.   За да има мир, трябва първо да имаме брутална война. Няма друг начин за офисния планктон да научи, че всяко действие има последствия и че физическото съществуване не ти е гарантирано.

Няма ли бомби в Берлин, Брюксел, Вашингтон или дори Пекин, повечето хора ще продължат да възприемат войната като електронна игра.

4.   Ако зависеше от мен създаването на международно право което да е наистина независимо, и категоричната забрана за производство на бомби, може и да даде резултат.
Знаеш кой има полза от воина, военната промишленност, в случая и България продава оръжия, може да не са много но... От друга страна войната се води за надмощие с цел финансови облаги.

5.   Да не даде някой грешен отговор?
Тоест, ти смяташ, че знаеш верният? ! Хм... Значи си някой, който е убеден, че може да вземе решение з а цялото човечество и то ще е правилното.

Отговарям все пак:
Ако можех, бих изобретила машина която да приключи само с човечеството без да нарани всички останали- флора и фауна.
Бих населила с нови хора, с по-успешна генетика, без онези инстинкти "да притежават и доминират" с активни минимум телепатия и емпатия.

6.   Абе и ти трябва да помислиш много добре, ако можеш де, защото ми се струва, че ще дадеш грешен отговор.

7.   Мирът никога няма да зависи от един човек, освен ако не става въпрос за мирът в домакинство от един човек.
Мирът е резултат от мислите, действията и политическите решения на хората за които ние гласуваме.

Живея във франция и виждам лицемерието тук. Хората гласуват за политици, които провокират и подкрепят войни. Уж не искат войни, а не реагират по никакъв начин. Виж ако им барнат пенсиите веднага ще скочат. Но войните нали не ги касаят лично та не си заслужава са стават от дивана.

8.   Прегледай политиката на Тръмп в миналия му мандат. Единствения президент на САЩ, който не започва война с никой. Проблема с миграцията от Мексико и други страни беше решена.
Войните в Европа и Близкия Изток са пряко свързани със САЩ

9.   Бих направила по една хубава, засищаща свирка на всеки световен диктатор, за да го умилостивя.

10.   До 7 - Хипотетично, бе братле ... за раздумка.

11.   4. ВПК на България е нейно само на хартия, що се отнася до държавните военни заводи. На входа и на изхода стоят само специални фирми на една и съща държава, не това не е Русия... Като се вземат предвид и всичките агенти по министерствата... дето се вика - то и на хартия не е нашо това...

12.   Всичко.

13.   Ако всички станат монаси и монахини, православни, то края ще е без тези ужасии! Казал го е май светец, но има логика!
Ж 38

14.   "Почивай в мир", замислял ли си се над тези думи?

Ако светът е хванал гангрена, следва тя да бъде изрязана и ако това означава 90% от човечеството да бъде затрито, нека да бъде така.
Това е и библейският изход.

"20 И се молете да не се случи бягането през зимата или в съботен ден,

21 защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света досега и каквато няма да има.

22 И ако не се съкратяха онези дни, не би се избавил нито един човек[b], но заради избраните онези дни ще се съкратят. "
-Матей 24

Живеем във времената на живите мъртви, аморални и незасрамени.
Хора бол, човеци мало и изходът е естествен, болезнен и справедлив.