Споделена история от Други

Някой ще гласува ли за Ново Начало на Пеевски?
Познавам симпатизанти на всяка парламентарно представена партия. Но не познавам никого, нито знам за познат на познат, който да харесва Пеевски. Дори хора, работили за него, са отвратени.
Ще има силен контролиран вот, купен и корпоративен. Да речем някой друг близък на хората в листите. Допускам, че и някой местен кмет депесар, близък до Дебелия може да им докара гласове. Това пак е много, 100-150 000 купен вот.
Възмущавам се как човек, нехаресван от никого, на практика е най-силният човек в държавата. Дори диктатори като Ким Чен Ун полагат някакви усилия да се харесат на масите, правят се на добри, имат пиар.
Не съдя никого. Споделете, ако по искрени убеждения ще гласувате за Ново Начало. Или ако познавате някого, който ще го направи. Какви са ви аргументите, какво ви допада?
Поздрави!

Коментари

1.   Аз не знам как въобще тоя нерез успя да се окопае така и как Доган проспа игричките му. Но и той ще се на играе. Забрави какъв бой яде в Дубай. Следващият път няма да успеят да го сглобят

2.   Аз съм от тези, работили за Пеевски. Не съжалявам, защото научих как не трябва да ме е страх и от страх да правя компромиси с това, което е правилно. Имам обяснение как действа той. Дребните души, обикновените хора, ги притиска. Тези на по-високи позиции ги купува. Първите се страхуват, за да не загубят хляба си, за който се борят ежедневно. Сред тях бях и аз. Вторите са привлечени от властта и способни на всякакви низости да се докопат до нея. Предполагам, че държи и много компромати

3.   Аз лично не познавам хора гласуващи за ДПС.
Тази партия си има твърди гласове.
Така, че ще има хора, които да гласуват за Пеевски.
В парламента ще влязат 2 дпс-та. Най-вероятно ще си разделят гласовете.

4.   Е, то е очевидно, че всичките гласове на Пеевски ще са купени. Ще се разбере точно колко си продават гласа, въпреки че след толкова години демокрация знаем че са доста. Въпреки че Герб и ДПС също купуваха, естествено си имаха и привърженици. За Пеевски ще са 99% купени...

5.   Пеевски се грижи за своите хора и има хиляди, които дължат абсолютно всичко на него. Тях няма нужда да ги купува. Другото е, че наистина държи компромати за много хора по висините. Естествено и купува - но това го правят абсолютно всички.

А това, че авторът не познава хора, които подкрепят Пеевски, показва че има изключително стеснен кръгозор и социална среда. Разходи се, пич, по улиците, по България, разговаряй с хората.

6.   3, ДПС си има гласове. Имам близки в смесените региони, там много турци вярват на Доган. Дори образовани. Прави или не, това са вярванията им. Но не знам някой да вярва на Дебелия.

7.   Аз бих му дал шанс. Само той не се пробвал. Може пък и да е по-добре от другите.

8.   Заради ниска избирателна активност и 100% купен и контролиран вот, Той ще влезе. Ако имаме висока избирателна активност, няма и да помирише власт. Гласувайте масово!

9.   4, не само. Има много турци недоволни от ДПС и ще обере този наказателен вот.

10.   Циганорите не е нужно да харесват някого за да гласуват за него. Хвърли на кучето кокал и то ще предаде и малките си за него. В случаят кебапче. Жалко, че това са същества с лични карти, които влияят на вота и от там съдбата на България. Та това са 99. 9% от гласовете на Пеевски. Добре дошли в кучкарника на Европа.

11.   Какви Пеевски, какво гласуване, каква политика бре хора. Не виждате ли че една шепа дебили се подиграват с българите...

12.   От автора до номер 5.
Не претендирам познатите ми да са представителна извадка. Сподели кое ти допада в програмата на Пеевски и кадрите му. Както и на твоите познати, подкрепящи го. Може и да научим нещо ново.

13.   Номер 8, смислен коментар.

14.   задължително гласуване за всеки, само това може да излекува порочния купен вот

15.   Ами и Пеевски е част от статуквото, част от проблема на България. С дядо полковник в ДС какъв друг да стане, ако не милиардер и политик, същият като Бойко, същият като кмета на София, същият като всички мастити политици и бизнесмени, за които се сетите! Всички тръгват от партията-майка и ДС и като резултат превърнаха България в тази жалка превзета и ограбена държавица, а можехме да сме като Чехия, или пък Словакия, или пък Полша, но там комунистическите им служби бяха отстранени от властта още в началото на 90-те години и започнаха начисто... Толкова уж малка разлика, но с толкова огромно значение!

16.   Да не съм пила газ. Разбира се, че не
Пеевски на прилича на човек, а на психар-злодей.
Такова отблъскващо създание никога преди не бях виждала.
Предвид милиардите, които е откраднал, се чудя, защо все още не си е направил пластична операция на противната мутра.

17.   Ким Чен Ун ако някой посмее да погледне накриво дори портрета му, смятай че бива екзекутиран, а родата му до девето коляно отива в трудовите лагери, така че примерът ти е неуместен.

За Пеевски е ясно кой ще гласува, няма да сме аз и ти, но структурите на ДПС ги има в цялата страна и контролират маса народ. И докато "аз няма да гласувам" се изрича с тон на тарикатлък, че прецакваш системата, тези хора ще си правят каквото желаят.

18.   За да гласува човек за Пеевски, трябва да е страшно прост или паднал от друга планета. Този ако ще и 10 000 лева да ми дава, никога няма да гласувам за него. Ще взема парите, но ще гласувам за другиго. Абе хора вие слепи ли сте, задрямали ли сте или? Как изобщо може да му хрумне на някого да пита такова нещо? Аз за Боко и Киро не гласувах дето са ми по-малко противни от тоя нерез, а вие питате дали ше гласувам за въпросната свиня? Стига, моля ви!