Споделена история от Други

Зайчето ми...
Преди два месеца майка ми и баща ми ми подариха зайче. Аз супер много се привързах към него и много го обичам... Обаче преди 2 дни като се прибрах от училище предната вечер с нашите се бяхме скарали, защото заека ми много обичааа хляб и докато вадих от плика той душеше по чинията на баща ми и си беше сложил лапичките на масата...

Та както и да е. Баща ми е леко лууд, а майка ми е невротичка и като се прибрахх от училище, видях клетката пред врата на хола и им казах да не го държат на течение, а тая тъпа кучка майка ми ме погледна и взе талаша и храната му и ги остави пред вратата...

Знаех, че ще го дадат на другг... И вместо да направя нещо да я спра, аз се затворих в стаята и ревах вместо да дръпна клеткаата и да кажа, че той остава при мен...

Аз... аз не напрвих нищо, той ще умре, той трябва поне 4 часа да е извън клетката да му се дава и малко хляб... той е много плашлив, не обича да го гушкат... мрази сешоара.

Ако някой в петък около 2, 2 и нещо, 3 е получил бяло зайче със лилавеникав ирис и червени зеници на около годинка... моля ви искам поне да се сбогувам с него, много го обичах, а дори сбогом не можах да му кажа. Моляя Ви искам само да знам, че е при грижовни стопани, че е добре и да го погаля за последно по меката бяла бузка ;;хх

Коментари

1.   "тая тъпа кучка майка ми ме погледна"

Едва ли е такава, щом ти е подарила домашно животно. Просто ти не си била достатачно голяма да се грижиш за него, а заекът е труден за гледане. Имах приятелка със заек - почти на 8 години май стана този заек - тя с часове чистеше, грижише се за наго, а нейните родители само на терасата ? даваха да слага клетката... Зимата го прибираше, но чистене....
Не умира, ако не е 4 часа извън клетката, що за глезотия?
Изобщо - правилно са постъпили вашите, не си готова да се грижиш за животно.
След някоя годинка им поискай котка - тя се грижи сама за себе си и дава да се гушка, не яде хляб и може да бъде възпитана да не сере навсякъде и да не се качва навсякъде. Не ? трябва клетка, слагаш ? кошче някъде, където да се свие, спи доста и не мирише, ако е женска.
Зайчето ти 100% е в по-добро семейство, с хора, които могат да се грижат за него.

2.   Мило детенце, тук е мястото, където най- малко някой е намирал или са му подарявали зайче, затова най-добре разпитай съседите, а е много вероятно, родителите ти да са го прибрали временно в мазето или тавана

3.   Бедното дете.

4.   Майка и наистина е тъпа кучка. И аз исках да си взема заек но естествено почнаха да ме разумбеждават и бяха неистово щастливи, когато казах ДОБРЕ! НЯМА ДА ВЗИМАМ - ДОВОЛНИ ЛИ СТЕ.. Така че.. разбирам те..

5.   И аз имам проблем с дом. любимците. Не съм някакво лапе, вече съм тиинейджърка. Живеем в малък апартамент, но аз всеки следобед и уикендите съм си в къщи. Искам да ми вземат нашите (аз досега не съм имала) някое мъничко (не искам куче, даже и коте, да е по–малко), немиришещо (имам предвид да не мирише ако му честя често), и да може да стои в клетка (тоест докато съм на училище, докато съм си тук ще го пускам). Ако някой знае за токова животинче, ще съм му много благодарна ако го сподели с мен. Моля не ме мислете за безотговорно момиче което не може да се грижи за животинче, защото аз отдавна уча за животните и си мечтая да имам. Благодаря ви предварително. :)

6.   "а тая тъпа кучка майка ми ме погледна"

Като прочета такова нещо и ми се повръща. С такова отношение, цяло чудо е, че са ти подарили домашен любимец. Гади ми се от такова неблагодарници като теб.
Лола

7.   На мен ми подариха зайче, но надали ще ти помогна защото ми го подариха миналата година и знам от къде са ми го купили. Знам че не е по темата, но ти наистина си се държала като кучка. Майка ми е привързана към зайчето ми и не би ми го причинила НИКОГА!!!! А майка ти не го е обичала и ти го е направила на пук. Така че като имаш такава майка трябва да внимаваш какви ги вършиш.

Sunshine

8.   Aз обичам зайчетата. Моето зайче е най-скъпото нещо на света за мен. То е обиколило цяла Европа с мен... Никъде не съм я оставяла винаги си е била с мен, не мога да се разделя с нея. Така че те разбирам напълно и изказвам моите най-искрени съболезнования!

Бънини Би
Зайче номер едно в света

10.   Мило дете на тъпа майка-кучка. Дали си се грижила за сладкото зайче? Дали си му чистила, дали си играла с него и т. н.? И дали всичко това не го е правила тъпата кучка, докато лудия ти баща е гледа да опази вечерята си от сладкото зайче? Аз също много обичам животни, но гледането им е свързано и с много задължение. С луд баща и майка-кучка, ти какво си, миличко?
Сара

11.   Много съжалявам :(

12.   Съжалявам, че са го дали :( Може би майка ти не понася да и цапа животинка вкъщи. Може би не си се грижила достатъчно за него и е омръзнало, макар само за 2 месеца. Ако някога отново ти подярят животинче обещай им, че ще се грижиш за него (да му чистиш, да му даваш храна, да му обръщаш внимание). Наистина, това си е отговорност -представи си, че все едно се грижиш за малко дете. Ние също имаме зайче. Брат ми повече настояваше за зайчето, и един ден баща (негов колега му е подарил зайчето; това беше нещо като компромис, не бяха много "за") ни се прибра с един уплашен мъник в коритото, и като по-голяма на мен възложиха грижите. Много пъти са си говорили да го дадат на някой, но майка ми вече се привързала към зайока и "сърце не и дава" да го даде, въпреки, че ръси много трина. И наистина много ще ни е гадно (на мен и брат ми, и донякъде на майка ни) ако го дадат, а и Зайо няма да издържи вечно да го държат в клетка, винаги сме му давали свобода и не сме го затваряли като затворник, пък и умно и възпитано зайче се оказа. (Извини ме, че смесвам историята с мнението си. )
Успех, ако ти подарят отново животно, дано се грижиш добре за него. Приеми просто, че на някои родители не им се занимава да ходят след него и му чистят, да го наблюдават да не препикае някъде (нашия и тая беля е правил, ама слагаш една стъпка където стои и няма да посмее повече), а може би наистина не си била съвсем готова. ;)

13.   Зайците в никакъв случай НЕ трябва да ядат хляб, май вашите правилно са направили, че не са го оставили ти да го гледаш. Аз вече почти 8 години гледам заек.