Споделена история от Други

Знаци ли са това
Един ден от отчаяние заради ниската ми заплата и други проблеми отидох до Света Неделя да се помоля за знак дали някъде в чужбина ще ми бъде по-добре от тук.

И след това, още същия ден видях неща като знаци. Както си вървях, около половин час след като излязох от църквата се зачетох в рег. табела на една кола и тя се оказа от столицата на тази държава (а тя не е Германия, от където има много регистрационни табели, защото има много българи, работещи и живеещи там).

От тогава нататък вече две години все виждам знаци за тази страна. 2023-та за кратко я посетих и наистина чувството беше сякаш ми е позната и сякаш съм си вкъщи. Даже преди да излети самолета ми към другата страна, където реално отивах на екскурзия видях да излита самолет, отиващ към страната, за която виждам знаци, бяха техните аеролинии. А моето посещение не беше планирано, просто се разочаровах от страната в която бях на екскурзия, не беше моето и реших като така и така съм на близо да отскокна до съседната държава.

Всъщност от тогава най-често засичам самолетите за тази държава, а те не летят толкова често, като тези до Германия или Англия например. Просто все така става, че като ме почовърка нещо да проверя какви самолети летят сега в София в един ап и все засичам тези. Един път даже както си чаках автобуса на спирката излетя самолет за там и както го гледах от същото място където от небето падна гълъбово перо. Дали и това е знак?

Дали да отида в тази държава на екскурзия след 2 години от знаци, които сякаш не спират, как мислите?

Коментари

1.   Иди да. По-голям знак от това, здраве му кажи.

2.   Прецени сам, дали ти се живее в друга страна, това е правилното решение.

3.   Пълни суеверия. Не се вкарвай в такъв филм.

4.   Ами отиди на екскурзия като искаш, но дали не си самовнушаваш с тези знаци? Има много коли с чуждестранни номера в България, защото се внасят много коли от Германия, Чехия, Италия, Англия, а има и доста турски номера на гастарбайтери

Така че ако е някоя от тия държави си помисли дали е знак или просто са внесли колата от тази държава

5.   Какви знаци те гонят, бе пич :-))) Ако искаш да отидеш на екскурзия, иди, какъв е проблемът? Само че да си турист и емигрант са доста различни неща, както гласи известният виц :-)

6.   5 А пък не е виц, а истина - България е изгубила най-красивите си земи към Гърция и Северна Македония.