Споделена история от Други

Моля, споделете мнението си
Здравейте!
Искам да споделя и да чуя различни гледни точки, мнения.
Мисля направо да мина на проблема/без да задълбавам подробности и на въпроса.
Нямам деца, жена на 37г
Поради здравословни причини не мога да имам деца.
Както казах без да изпадам в подробности.
Как ще постъпите, ако жена ви/приятелката ви не може да забременее?
Бихте ли останали с нея, ще се разделите ли зареди това?
Благодаря.

Коментари

1.   Аз лично не бих се разделил с приятелката им, ако няма да може да има деца поради здравословни причини.
Може, да отидеш на някоя протестантска църква и пастора да се помоли за теб с молитва за изцеление. Трябва да вярваш и Бог ще те изцели.

2.   Моме на 37... мъжете не ги правят по щампа. Всякакви мъже има, дето искат или не искат деца. Отваряш си устенцата и правиш нещо явно нетипично за жените - казваш истината за твоята ситуация и изискваш също другия да ти каже истината. Ще се учудиш, но когато човек е прям, и другите са прями с него, или поне ги поставяш в изключително трудна ситуация да излъжат. Това трябваше да е твоят въпрос ако мислеше - как да намериш подходящ мъж който няма да те мотае само за секс, и после да му щукне че иска деца и да те зареже. Питането на непознати с които няма да имаш връзка не ти е от полза...

3.   Едни ще ти кажат, че ще се разделят, други, че няма. Не знам как ще ти помогне това. Този въпрос трябва да го зададеш на приятеля си, не на непознати хора в интернет.

4.   Осиновяваш дете, това е решението.

5.   Ако си намеря друга - да

6.   Съжалявам за положението Ви. Подозирам, че не е лека мисъл за една жена. Въпреки, че аз лично не вярвам в бракосъчетанието, вярвам в принципите които то би трябвяло да символизира. Та, "и в радост и тъга". Не сме много, особено днешно време. По тази причина отдавна съм се отказал от връзките. Просто са твърде комерсиални. Всеки си прави тънките сметки и си "знае цената". Докато не стане на 37 и почне да си задава такива въпроси като теб.

7.   Да, разбира се, че бих останал до нея. Бих и предложил, ако по никакъв начин не може да забранее, да си осиновим дете. Ако и тя желае.

8.   Има голяма разлика дали е жена ми или приятелката ми!

Ако е приятелката ми - естествено, че бих се разделил с нея, защото аз винаги съм искал да имам поне три деца!
Но аз този въпрос бих го коментирал с нея на много ранен етап(преди задълбочаване на отношенията ни), защото аз винаги съм си търсил жена за своя съпруга, за създаване на семейство и с цел брак.

Сега, ако вече сме създали семейство и сключили брак, и тогава разберем, че(според лекарите) не можем да имаме деца - естествено че няма да се разделям(или развеждам) със съпругата си, а ще се покоря на Божията воля. Защото съм православен християнин и вярващ човек!

Като разбира се ще продължим да опитваме - в Православната църква има много случаи, когато Бог извършва чудеса и двойки, които лекарите са им казвали, че не могат да имат деца - са ставали родители. Има и много чудотворни икони, благодатни манастири... - така че ще се молим на Бога и ще се надяваме!

Сега в твоя случай, може да създадеш семейство с мъж, който вече има деца и е разведен, като разбира се още отначало си честна с него и му обясниш ситуацията!

9.   Ако те обича истински заради самата теб няма да те зарежете, понеже не може да имате деца

Ако е с теб с мисълта за деца и ти си му на втори план, а просто иска да създаде "семейство, защото така трябва", тогава да, сигурно ще те зареже

10.   Съгласен съм с номер 8

И смятам, че в твоя случай трябва да си търсиш за съпруг по-възрастен мъж с десетина години, който вече има деца и не иска да има повече деца, и естествено не е женен или обвързан.
Иначе не е честно и почтено да лишиш мъж, който няма деца, от възможността да има такива от друга жена като създаде семейство с нея. Аз на твое място не бих го направил, дори да ми каже, че няма нищо против или не го бърка, защото просто съвестта ми няма да ми го позволи.

11.   Няма как да ти се отговори с точност, защото има различни хора.
Аз лично познавам хора, които са осиновили дете. Познавам и такива, които са се разделили след много неуспешни инвитро опити. Има и такива, които въпреки, че нямат репродуктивни проблеми въобще не искат деца.
Също знам и случай на позната, която не само не може да има деца, но е със заболяване и не правят секс с мъжа си заради болките и явно го е приел защото са от много години заедно.
Трябва да говориш със самия човек още в началото на отношенията. Със сигурност ще се намери подходящ човек в даден момент, но ще има и много, които няма да искат.
Според мен все пак търси по възможност той да не е разведен и с деца. Успех.

12.   8, пишеш се големия християнин, ама би зарязал партньорката си без да ти мигне окото, ако се окажело, че не можеш да има деца (според лекарите). Много християнско, няма що. Твоят милостив бог избирателно ли помага само на бракосъчетаните?

Към авторката: ако я чувствам като жената на живота си, не бих я оставил.