Споделена история от Други

Кой ги купува тия имоти
Щом цените се задържат високи, явни има купувачи. Въпроса е кои са те, след като обикновения човек вече не може да си позволи. Не се ли свършиха вече богаташите за толкова години, дори да са купували по няколко апартамента?

Коментари

1.   Аз и жената сме бюджетници. За последните четири години заплатите ни са х3. Не можем да ги изхарчим и купуваме гарсониери в панелки. С кредит естествено. Не сме някакви богаташи. Наемателите изплаащат кредита.

Това няма как да продължава вечно, но в момента е така. Работещите на частно на заплата са супер прецакани. Балдъзата работи в завод за 1800 и се скъсва. После що не могат да намерят кадри, а за секретарка в общината ти трябват питически връзки

2.   Не са богаташи. Масово се теглят кредити и се купува наред. Дори не се пазарят за цени, а директно купуват. Това ще рече, че хората като цяло имат не лоши заплати, имат и поспестени пари, щом така се купува, но и не са с особено добра финансова култура след като изливат всичко за апартаменти. Мой колега от провинцията беше спестил пари, взел и от своите и си купи апартамент, което считам за добро решение. Но скоро след това изтегли огромен кредит и купи още един. В момента е като озверял и цепи стотинката на две, буквално е готов да убива за пари, защото трябва десетки години да изплаща кредита за втория апартамент. Та, да, купувачи има. Това не значи, че хората са богати, но след като масовопсе теглят кредити, значи, че получават не лоши заплати, но не мисля, че е и много разумно да си изсипеш всичките пари и да теглиш кредит за апартамент, особено, ако имаш дом и не ти е нужен друг. Това не е инвестиция. Инвестиция ще бъде, ако си някакъв милионер и вземеш, че купиш 30-40 апартамента и завъртиш някакъв бизнес покрай това, но за 1 апартамент си е безумие.

3.   В нашия град ги купуват пришълците от Делиормана. По улици и магазини вече се чува повече чужда реч отколкото българска. В магазина, където ходя ме обслужват главно такива- прости и невъзпитани. В местната Сорбона и студентите са основно от тях, същата стока.

4.   Бако, че те имотите поскъпнаха значително последните 3 години. Не забравяй че и доста хора от чужбина идват тук колкото да си купят имот и пак си заминават. Затова 30% от новите жилища си стоят празни. Аз се чудя на шматките, които си накупиха по 10 жилища на човек, кой ще живее в тях? Накрая ще ги продават или дават под наем на символични цени. Тя България се обезлюдява всяка година, а те парвенютата тръгнали да купуват имоти върху имоти! :D

5.   Явно не са се свършили. Имат пари - купуват.

6.   Как кой? Като има три жилища е лесто да купи четвърто с наема който му дават "нямащите", с 4 наема е супер лесно да се изплати четвъртото или петото жилище.
Семейството на брат ми изплащат шестото си жилище в момента и то много по бързо от колкото изплащаха другите жилища. В петте от жилищата има наематели. Когато купуваха първото и второто ревяха за помощ на родителите си и те им помагаха, от там нататък наемите помагат.
Богатството авторе е като наркотик, все ти се иска още и още, както е казал Мечо Пух " колкото повече толкова повече"

7.   Те обикновените хора купуват, кредити, помощ от родителите та чак и за внуците мислят.

8.   До коментар 3. Кажете кой е града или поне дайте жокер, че ми стана интересно.

9.   Ами то има данни кои купуват - хората от чужбина(българи), чужденците(в София чуждестранна фирма държи много апартаменти в Центъра и ги дава под наем), ИТ-та

С две думи не ги купуват обикновените хора, обикновените хора само се товарят с кредит, защото банката им дала пари...

Т. Т.

10.   В момента се перат яко пари предвид очакваното приемане на еврото. Тези левове в кеш не могат да се обърнат в евро без да се декларират, затова купуват имоти с тях.