Споделена история от Други

Кка бихте реагирали ако някой напълно непознат ви заговори на улицата?
Беше един напълно обикновен ден. Вървях си из центъра, забързан по задачи и в един момент погледа ми срещна погледа на някаква жена. Гледахме се в очите сигурно няколко минути, в един момент си казах на ум: Кажи нещо бе идиот! Нищо не казах, разминахме се и тук следва частта, заради която ви пиша. Не мога да избия от мислите си напълно непознатото момиче. Знам, че шанса да я видя отново някъде граничи с фантастиките, а и дори да я видя сигурно отново ще си глътна езика.

Интересува ме мнението на женската част от сайта, ако някой напълно непознат ви заговори на улицата как бихте реагирали? Какво бихте си помислили? Въобще какво ви е мнението за тоя вид запознанства?

Коментари

1.   Зависи от момичето. От настроението. От това какво ще кажеш.
Имала съм мноооооооооооооооооооого такива ситуаций. Понякога се правя на луда и подминавам. Но това е най вече при реплики като "Ща скъсам", "Бръснеш ли се отдолу", "Опънах палатката" и т. н. Ако репликите са приемливи, понякога се заговаряме приятелски. Случвало ми се е направо след запознанство, започваме да се целуваме и разменяме номерата. С един друг след като се запознахме, отидохме заедно на концерт. Цяла вечер му висях на раменете. После сладоледи, целувки и кой от къде е. Това като бях по-малка и палава. Когато съм обвързана пък, не обръщам внимание на никой и бих се държала безразлично.

2.   За да сте се гледали няколко минути, значи сте се гледали в очите!!! от 500 метра. :))) При това ти си бързал. Май нямаш реална представа за времето.

А на въпроса ти - реакцията ми ще бъде в зависимост от това, което ще каже човека, който ме е заговорил. Това има значение, а не, че ме е заговорил на улицата.

3.   Моите родители така са се запознали, просто на улицата. Баща ми е спрял майка ми просто защото я е харесал както си върви. Брак по любов и нищо друго. Съвсем естествено нещо.

4.   от Автора до 2

Сигурно си прав/а, просто беше един от онези моменти в които се заглеждаш в една точка и сякаш времето спира да тече.

5.   Номер 1, много лесно стават тия неща според теб я ми кажи къде да мина и аз за да почна да се целувам с мадами? Много е лесно за описване нали xaxaxaxaxa:d...

6.   В тези времена на технологии , където когато харесаш някой, разбираш му името и го намираш във фейсбук - бих се развълнувала и зарадвала много. Толкова ми е тъжно и болно. Агитирам хората да се заговаряме по улици, паркове, заведения.
Не, сериозно аз лично бих се зарадвала и бих отговорила на всеки - независимо дали ми харесва физически, на каква възраст е и прочие. С уточнението, че разни селски буци и работници, които свирят от строежите не важат.
Знаеш ли как ми се иска някой ей така да ме спре и да каже нещо от сорта на - здравей, искаш ли да пием кафе, искаш ли да се запознаем, много ми хареса. А не да ме уговарят като момите едно време чрез познати, телефони, скайпове, смс-и - това вече ми е някак скучно и тъпо.

Лоша

7.   Лоша, кажи ми моля те къде мога да те срещна, за да те заговоря:)))

8.   Предимно по морето :)

9.   Случвало ми се е, даже съм имала такава връзка, но не на улицата се срещнахме, а при други обстоятелства, щяхме да се изпием с поглед и просто имах чувството, че някакви искри прехвърчаха помежду ни, не се шегувам, такава химия не съм изпитвала. Имаме връзка от 6 месеца, но и двамата сме семейни.