Споделена история от Други

Постоянно лъжене
Здравейте хора, нямам кой да питам за много мнения по въпроса, но какво смятате за човек, който лъже непрекъснато. Просто патологичен лъжец, лъже за всичко, само и само да излезе сух от дъжда.

Според вас това може ли да се наследи генетично? Да е някакъв вид дефект в човека и дали се предава по поколенията.

Ще съм ви благодарен да ми разясните защо човек лъже, понякога даже без причина... просто го прави, като пълен социопат.

Коментари

1.   Е очевидно не се предава по наследство. Това си е един избор, когато говорим за патологичен лъжец принципно си помислям за страхливец. Всеки сам си прави изборите и решенията, жалко ми е за такива хора. Нормално е от време на време да се опитваме да излезем сухи от дъжда, принципно като сме деца или тинейджъри, но пък често си остава вреден навик. Оттам влияе и на успеха в кариерата и на приятелите и на целия скапан живот, като болест е. Обаче в крайна сметка какво можем да направим ние другите, ставаме нахални с напомнянето за историята за лъжливото овчарче.

Та Авторе успех ти желая, не се прецаквай да бъдеш такъв, не се и връзвай с такъв. Само помни, че изборът е изцяло твой!

2.   Не се предава генетично, а се предава с възпитанието или... с липсата на такова

3.   По въпроса за наследяването ще ти отговоря утвърдително. Майката на мъжа ми лъже много, дъщеря ми е същата. Много години и много обич ми костваше да променя част от заложбите. Повтарям - част.

4.   Ами аз мисля да ти кажа има и такива които е наследствено аз имам такъв роднина който е лъжец и баща му е такъв но сигурно има и такива при които се придобива

5.   До възпитание и манталитет е.
Но има много лоши последици във времето - ако човек свикне непрекъснато да извърта и изопачава истината, включително когато започне да изглежда, че прекалено много сам си вярва - е на една крачка от полудяването.
Това са злостни манипулатори, които за да се избавят от чувството за вина - непрекъснато сами себе си убеждават в измислиците си. Това деформира постепено психиката им и наистина стават психопати.

6.   Познавам такава само лъже за най-малкото, даже има и дете и него така го възпитава, така е свикнала то явно е станало като наркотик

7.   Лъжата, е придобит(по скоро култивиран)порок. Ползва се най вече от страхливци, лицемери или мошеници. За мен това е най отвратителният порок, предпочитам с пияница да разговарям, отколкото с лъжец. Децата стават такива, защото хората с които живеят им дават такъв пример. Мисля, че лъжат предимно малоумни хора, защото не помнят какво са казали преди ден, и сами се набутват в лъжа, дори не осъзнават че лъжат.

8.   А премълчаването на истината характерна ли е за патологичния лъжец? Когато двама души имат връзка не би трябвало да има прегради между тях. Но когато единия премълчава или затаява нещо се стига до загуба на доверие. Може ли да се каже, че и това е патологичен лъжец?

9.   Брат ми е такъв. Ужас. Непрекъснато научавам, веднъж се представял за доктор, друг път че имал някакъв брат (но не с моето име). Отвратителна история. И това от малък. Оказа се че е гей. Прикривал се е. Не ме е лъгал за пари, даже ми е давал, но не знам защо толкова много се оплита в лъжите си и рано или късно разбираме това. Вероятно му върши работа от време на време тази тактика. Но не знам как се казва болестта. Живее самотно. Хората като се докоснат до него и бягат. Няма приятели. Мизантроп е. Винаги се кара с хората- с повод и без повод. Моля се господ като го прибере да му опрости греховете. От нищо не се засрамва. Приказваш му, че сме разбрали лъжата му, а той тогава е фурия - обидни думи от най-долен произход. Не мога да повярвам, че може да ми е брат. И аз понякога обичам да украся някоя история за да стане по весела, но толкова. Явно психиатрите си получават заплатите, а са длъжни да следят всеки човек още от детството му и да се вземат мерки. Но някои от тях също обичат да лъжат и така - няма управия.