Споделена история от Други

Ще купувам лап топ-помогнете
Изобщо не знам кой да попитам, а не разполагам с много време, защото ще заминавам и ми е нужен. Ако има някой тук, който разбира от такива неща, моля да пише.
Значи гледам да не е скъп. Бяха ми казали за acer, че е най-добрият вариант. Кажете на коя марка да заложа. И какво точно се гледа при закупуване? Какво е нетбук? И таблет какво е?

Коментари

1.   Питай гугъл. А лап топ (?!?!) може да го пишеш и като една дума.

2.   Ем явно ти трябва за пътуване. Избери си малък и компактен и гледай да е с издражлива батерия. Явно ти трябва по работа.

3.   Ами първо накъде си тръгнал да купуваш лаптоп? Ако не знаеш какво е таблет? Но да не обиждам повече. Нетбук е малко лаптопче. Таблет е лаптоп без клавеатура но възможностите му са много по-малки от лаптопа. Ако се насочваш към таблет препоръчвам с операционна система ANDROID, но да спрем до тук да минем на въпроса.

Аз имам много стар нетбук на ASUS и работи безотказно! Макар че съм го изтървала много пъти от метър още не се е счупил. След като купиш лаптоп трябва да му инсталираш windows, програми, да му сложиш антивирусна система и така нататък. Общо взето това е дълъг и сложен процес и ти е нужен специалист /до колкото знам/.

На мен един близък ми помогна навремето когато го купих. В момента лаптопи на DELL са модерни и техният WINDOWS е WINDOWS-7 докато моят е с WINDOWS-HP. Не разбирам много от тези неща, но се надявам да се оправиш.

Процеса не е много дълъг но не се решава току-така каква марка е и тези работи за инсталирането не траят повече от 2 часа. Не съм много запозната с тези неща но съм се опитала да бъда полезна

4.   Зависи за какво ще ти трябва, за начало влез в някой от многото технологични форуми и ще добиеш представа. Нотбук е лаптоп, обикновено и най-често с диагонал на дисплея 15,6 инча, нетбук е с 10.1 инча,но с много орязани функции и без CD, а таблет е като огромен смартфон, но с по-добри параметри. Аз заложих на последното за развлечение таблетите са идеалния вариант. За игри по-мощен лаптоп ACER. е около хиляда лева. Успех.

5.   В никакъв случай не си купувай acer всички приятели които имат тая марка се оплакват, че след гаранцията се разваляли. Моят приятел също имаше acer и му казаха че на тая марка са ги направили автоматично след изтичането на гаранцията да се развалят. Според мен най добрата марка е asus баща ми има такъв, вече 2 години го ползва и гаранцията му изтече и нищо му няма и не е правил и до сега проблеми.

6.   Най-важният въпрос - за какво ще го използваш?

7.   Виж аз имам на Toshiba много ми е удобен и има много функций даже сега съм на него. Много съм доволна а ми е от около година вече. Към 1000 лв са да знаеш. Но ми е чудно за какво ще го ползваш? Ако си студентка да заминаваш да учиш сигурно ще ти трябва по-прост - колкото да се обаждаш на вашите но иначе за да работиш ще трябва да е с повече екстри.

8.   Благодаря на всички за коментарите.
Днес бях в Технополис и се сбърках тотално от големият избор, който има...
Не съм студентка все още, но ще бъда. Ползвам предимно комп. за музика, филми и интернет. Трябва да е с добра памет и издръжлива батерия и до там съм. И незнам таблет, или лаптоп. До 1 000 лв. да е.

9.   Имам Acer вече 2 години и половина и съм много доволна. Ползвам го за музика, интернет и филми. Жив и здрав си е и досега, без дефекти, единствено му смениха ДВД-устройството. За моите нужди е отличен.
Не съм съгласна с номер 5. Естествено, че ще ви се скапят и Асеr, и каквато и да е средно статистическа марка, товарите ги с тежките си игри по не знам колко гиги. Не е едно и също да играеш игра от 5-6 гигабайта и да си гледаш кротко филм на лаптопа. Естествено, че и на баща ти Асуса ще оцелее по-дълго от твоя.. Много е важно човек как си подържа, за какво ползва и как си пази техниката. На лаптопа мястото му е на бюро или маса, не в легло и заедно с цигарите, пепелта им и колата до него.
Гледай РАМ-а на лаптопа да е поне 2 Гб, за предпочитане 4, процесор Интел, харддисковете сега сигурно са по-големи, на моя лаптоп е 250 ГБ. Препоръчвам Acer, Toshiba, Dell-по мое скромно любителско мнение. Батерията донякъде си зависи от теб как ще я пазиш и зареждаш.
И не на последно място-нужна е и доза шанс. Пожелавам ти я, и успех в покупката.

10.   Аз съм номер 5 и искам да кажа на номер 9, че моите приятели които са имали acer и дето казах, че са се развалили вообще не са теглили или играли игри с високи мегабайти, а предимно са ги използвали за интернет и слушане на музика и за гледане на някой друг филм.

11.   Щом ти трябва за мултимедия. си вземи таблет. Аз си взех Samsung Galaxy Tab зала 999.00лв и съм страшно доволен, батерията му изкарва повече от 2 дена, колкото и странно да звучи. Компактен, лек идеален за филми, музика и игри и интернет.

12.   Скъпи лап-топи са леново но пък са много издръжливи от опит го знам а ако искаш евтин купи си асус

13.   Ами аз имам Dell и е много добър, има голяма памет, всичко е ОК, виж в ПОЧТИ (подчертавам почти) всички филми са с компютри и лаптопи Dell.
Acer също според мен е добър, но нямам личен опит.
Бих казала, че Toshiba са много смотани компютри, просто не си купувай Toshiba.
Успех, с избора :))

14.   ъди

15.   http://www. obqvi. net/продавам-ppc-samsung-omnia-i900-8gb-133529. html