Споделена история от Други

Срещу или за забраната за пушене?
Според вас, нормално ли е да се забрани пушенето на обществени места? Непушачите са направо ужасни-ако може никой никъде да не пуши ще бъде супер-това честно ли е? В баровете, например, няма причина да бъде забранено пушенето. Най-лесно ще бъде да има отделни места за пушачи и непушачи. Не мога да го проумея този закон.

Коментари

51-100 от 131

55.   А, и да не забравяме, че пушачите са най-нетолерантните хора на планетата! От какъв зор да се съобразяваме с вас, пушенето е личен избор, щом сте го направили си е за вас самите! Не се оплаквайте. И сте тънкообидни като ви казват истината! НАВСЯКЪДЕ забраната е такава - Западна Европа, дори Турция, като не ви харесва, може да се изселите в Африка и да живеете като аборигени!

56.   "Вредата не е доказана безспорно" - Правиш си шега, нали?
Иначе аз съм за варианта с разделение на помещения за пушачи и непушачи.
Venjus

57.   Аз съм против забраната освен ако не забранят алкохола секса шофирането 90% от лекарствата, не за друго но всичко което изброих е не по малко рисково и здравеопасно, както и лукойл завода примерно.

58.   57, сто пъти ви се повтори (защото не се замисляте), че никой не е забранил цигарите, както никой няма да забрани секса или алкохола.

Забранено е тровенето на околните със същите тези цигари - звучи логично, нали?

Ако аз седя близо до теб и пия лекарства, които изпускат отровни изпарения предполагам, че и ти няма да си много щастлив.

Иначе можеш да тровиш себе си, децата си и близките си в къщи без да се притесняваш! Това, доколкото знам, все още не е противозаконно.

59.   Вредата наистина не е доказна безспорно, особено пък на вторичния дим, но... важното е да се води борба, другари и другарки. Статистическите изследвания са огромна лъжа и измама, дори Марк Твен преди повече от 100 години го е осъзнал, жалкото е че хората в 21-и век не са мръднали ни на йота в мисленето си (поне мнозинството).

60.   Добре бе дори да има доказана вреда защо не ни оставят на пушачите места , където да можем да си вредим? Какво им пречи на непушачите да има зали за пушачи, нали има зали и за тях непушачите.

61.   Аз лично не бих имал нищо против залите за пушачи, но всички много добре знаем, че в 90 % от заведенията такова нещо не съществува.

Има или измислени паравани, през които цигареният дим преминава спокойно към масите за непушачи, или всички са в един салон и половината от масите са за непушачи, другата половина за пушачи.

Срещал съм изключително малко заведения, където наистина има отделни помещения или салона за пушачи е в същото помещените, но заградено със стъклени стени - стая в стая.

Аз см строг непушач, никога в живота си не съм пушил, но не съм толкова радикално настроен срещу пушачите. И изобщо надали някой има нещо лично против пушача, стига да не се нарушават правата му.

Просто агресията на непушачите се проявява, защото години наред сме опушвани и не можем да излезем като нормални хора без дрехите ни да се омиришат на смрад. През лятото горе долу е ОК, но през зимата знаете, че връхните дрехи не могат да се перат толкова често и е кошмар. Трябваше редовно да ходя с миризливи дрехи или да не излизам по заведения изобщо.

Така че нека пушачите не приемат нещата лично. Сигурна съм, че никой непушач няма да бъде против салони са пушачи, стига наистина да са отделени и цигарения дим да не достига до тях. Но всички знаем, че това няма как да стане.

62.   Чудя се защо да не може да има заведения където да е забранено да влизат непушачи-заведения само за пушачи.

63.   Категорично съм против забраната.

64.   Твърдо против. Не сме толкова дорасли и развити в много апспекти за подобни крайни мерки. Не съм субективна, защото съм пушач, разсъждавам от икономическа гледна точка. От тези мерки за момента на лице са само негативи, пушачите си пушат пак - къде забележете незаконно, под найлони, на студа, къде евтини китайски, електронни (уж) невредни цигари. Заведенията си пустеят, особено кварталните, работодателите съкращават персонал, който се прибира и от нерви пуши по 2 кутии в къщи. Мислели за здравето ни, първо да вкарат елементарни и нужни реформи в здравеопазването, после да мислят за дробовете ни.
Тези парички, които ще лапнат от хилядите глоби на пушачи и собственици на заведения в нарушения, дали ще отидат за здравето ни или за басейн на вилата на някой от тези, дето ни обяснява колко мисли за здравето ни, докато пафка пред парламента. Айде няма нужда.

Лоша

65.   Последните 7-8 коментара само доказаха запореден път тезата ми от пост 55 - няма по-нетолерантни същества от пушачите! НИКОЙ не е длъжен да се съобразява с вас, защото никой не ви е крала да пропушвате на сила!!! Така, че - като не ви харесва - спирайте цигарите и т'ва е. Ама не можете, нали, наркомани такива!!!

66.   Твърдо против!!! Както се изразиха по-горе - то и колите замърсяват въздуха и пречат на здравето мноого повече, отколкото цигарите. АЕЦ също замърсява въздуха и вреди на здравето - дайде да го премахнем? Парфюмите също замърсяват въздуха. Ама вие НЕпушачи сте ебаси стенялата бе, все трябва с вас да се съобразяваме! Най-добре е да има помещения за пушачи, и за непушачи, тва просто е най-доброто решение, но не и пълната забрана!

67.   Цялата работа около този спор на мен ми изглежда като буря в чаша вода. Освен това аз самият съм бивш пушач (преди здравата ги опъвах фаските) и настоящ непушач (сега по-здравата опъвам жена си). Ама не съм и от категорията на №№ 55/65 - тя/той/то е по-скоро и повече антипушач, отколкото непушач.

Та, предвид на статута ми сега, чудя се коя теза ми допада повече - про или контра? !
Май и аз клоня да съм против забраната. Не за друго, ама като се замисля от какви съображения се прави, какви цели преследва и какви последици има - става ми тъпо.
Последиците за бизнеса и за ония клетници, собствениците на мизерни локалчета - ясни са. За самите пушачи - също - само ще станат по-нервни и сдухани.
Ама целите и ползите от забраната какви са бе, д*ба... Като напрягам целия си наличен интелект (аз обладавам IQ от порядъка на 40-50, тоест колкото на малко по-развит дебил), достигам до три възможни отговора: 1/ по здравни причини - за да се повиши общото здраве на всички калпаци, живеещи в страната; 2/ по подражателски причини - "абе, копелета, скивайте че никъде из таз Европа не се пуши, редно е значи и тук да напрайм тъй"; 3/ по хуманни причини - подобно на здравните - пушачите да не натрапват миризмите и смръдните на останалите.
Точка две не я коментираме, щото не си заслужава коментара. Ама по вариант едно и вариант три има доста какво да се каже. Даже от тъп човек, какъвто е пишещият. Например, мисля си аз (доколкото ми се удава) май има по-ефективни и разумни способи да повишим общото здраве на хората и май цигарите не ще да са единственият причинител на телесни и психични поразии. Вярно е, че може и те да допринасят, но вкоренен навик със забрани не се изкоренява. Изкоренява се със собствено убеждение на самия калпак (както при мен, мен никой не ме спираше да пуша, когато сам се отказах). Ако хората не желаят да се разделят с навика си и ако им предоставиш изолирано помещение да си го прилагат на воля - какъв е проблемът?

Другите способи за подобряване на общото здравно положение на нашего брата май струват повечко на държавата и са свързани с повече държавна ангажираност, инвестиране и реформиране - и затова, чини ми се, държавата съзнателно ги заебава. Докато забраната нищо не им струва и е най-лесно да надраскаш на коляно някакъв си нов забранителен закон.
Другото възможно съображение - това да няма дим и миризми - аре стига глупости. Казаха им вече, че при обособяване на помещения за пафкане няма да има проблем за целомъдрените. А дори и в общо помещение да са: е, неприятно е, вярно, ама той животът не е ли един сбор от неприятности, необходимости да се съобразяваш с други и с привичките им? Трябва да се гледа по-философски на таз дивотия, наречена живот, то боговете имат кусури (справка премиерът), та какво остава за нас, простосмъртните? Ако пушачът е готин човек и компанията му е приятна, сигурен съм, че това ще надделее в очите на събеседника му над порока с цигарите. Освен ако събеседникът не е пълен ръб, но аз не вярвам забраната да се прави с едничката цел да закриля ръбовете и да насърчава ръбатостта у хората.
И последно: ако ще е заради чистият въздух, не се връзва. Просто не се връзва. Толкова други работи трябва да забраняват. То остави автомобилите и заводите, ами трябва и да ни забранят някои присъщи и типични човешки дейности. Трябва да забранят примерно пръдните. И те си смърдят гадно, ама никой не ги забранява. Ако е само за чистия въздух, оказва се, че забраната на пръдните ще е по-добра. Първо защото не всички хора са пушачи, но всички пърдят - от кралицата на Британия до пожарникаря на "Дондуков". Второ, статистически дневно се изпускат повече пръдни, отколкото цигари се изпушват. Никой няма да опровергае този факт, защото е неопровержим. По тази причина забраната на фъсните ще даде по-добър резултат от забраната на фасовете.

Та затова като цяло аз клоня да съм "срещу". Винаги има и по-добри решения.

68.   Пушачка съм и нямам нищо против забраната.

Когато съм в заведение, излизам навън. Това драснично намали броя на изпушените цигари. Освен това не е задимено вътре и е приятно да си пиеш питието, да вечеряш, да говориш с хората, без да са длъжни да ми дишат дима.

69.   Пушачите тук просто не искат да се примирят, че започваме да ставаме европейска държава. Не искат хората и това е. Искат си в Азия, то се вижда че и манталитета им е такъв.

Вместо да се забраняват цигарите искали първо да се забранят автомобилните газове, защото били по-вредни.

Не се ли замисляте, драги пушачи, че ако забраним превозните средства държавата ще умре, защото никой няма да се придвижва до работа и да извършва каквато и да е икономическа дейност. Естествено, за пушачите това не е проблем, защото те ще се приджижват на кратки разстояния до кварталното кафене и ще стимулират икономическата активност като по цял ден пафкат и пият кафенца.

Другата глупост е, че ако пушачите не влизали в заведенията те всички ще фалират. Това лично за мен звучи абсурдно, защото всички пушачи, които познавам седят с часове пред 1, 2 чаши кафе и не поръчват нищо за ядене, за разлика от непушачите, които имат добър метаболизъм, не са фрашкани с никотин и поръчват истинска храна, която е по-скъпа от една чашка кафе.

70.   Щях да кажа че е фашистко, но това със забраната е лицемерно. Защо не забранят продажбата на цигари.

71.   Ако пушенето се разреши, започвам да ходя по заведенията и да пърдя в лицата на хората, все пак не разбирам, това е човешко право, защо ако ми се пърди да се стискам????

72.   Против! Когато имаше заведения за пушачи и непушачи, съм си ходила в тия за пушачи. Непушачите бяха тези, които се навираха в пушаческите заведения и недоволстваха. Където е имало зали за пушачи и непушачи в едно заведение, съм си била в залата за пушачи. Непушачите нямат място в тая зала, след като им пречи цигареният дим. Но така или иначе сега пак се задава обсъждане на предишния режим и ще върнат разделените заведения и зали. Защото заведенията останаха празни.

73.   72, много си зле! А когато не всички пушат, но все пак има поне 1-2, къде да отидат??? За съжеление, има ли пушач в компанията, непушачите нямат думата и се сяда в часта за пушене. Или предлагаш да се откажа да излизам и да виждам приятелите си, само щото трябва да си сядам сам в зоната за непушачи?
Но това е, както казаха по-горе, никой не иска да се превърнем в нормална държава, наркоманията ви тресе и това си е!
И отново абсурдните примери за автомобили и т. н. БЕ разберете, че ПУШЕНЕТО си е ваше желание, никой не е длъжен да се съобразява, нищо общо няма с другите вредни неща!
Нищо чудно, че България е на последно място в Европа във ВСЯКО отношение, просто с това мислене няма шанс към промяна...

74.   В тази тъпа държава дори черното е бяло...

75.   73, а ти си още по-зле. Подбирай си компанията. Когато излизам с компания, в която има непушачи, предварително се разбираме къде ще сядаме. По-често сме били в зали или заведения за непушачи. Да не се опули сега? На мен не ми пречи, че ще изляза да пуша навън. На твоите приятели ако им пречи - ваша си работа. И аз не съм длъжна да се съобразявам, но го правя. И винаги съм го правила. И ако само пушенето й беше проблемът на БГ, с мед да я намажеш.

76.   За мен лично тази забрана е абсолютна дискриминация на пушачите, които са по голямия процент от населението в диапазона 18-65 години! Абсолютно неефективно средство за борба с тютюна! И абсолютен подход за стриване на малкия и среден бизнес в областа на ресторантьорството и заведенята!
Аз лично спрях да посещавам всякакви заведения, особено откакто застудя и не може да се стои на открито. Така направиха и повечето ми приятели! Нова година дори почти всички ще я празнуваме по домашно, само и само заради тази забрана! Това не ни накара да спрем цигарите, напротив пушим двойно повече! От цялата работа губят само заведенията и това е факт! Много от тях взеха кредити за да направят климатични инсталации, зали за пушачи и какво ли не още! Тези кредити не са изплатени още а заведенията им са празни и фалирват заради тази забрана!
Не казвам, че цигарения дим е полезен, но изпаренията и вредните емисии от колите и индустрията са хиляди пъти по-вредни от цигарите, а ние дишаме по цял ден цялата менделеева таблица по улиците на големите градове и никой не спира нито заводите, нито колите... И по ли е полезно пушачите да висят на студа пред заведенията, за да пушат и да се разболяват от плевминии или да стоят в отделени за пушене помещения вътре

77.   Да напомня, през 17-ти век в Англия живял прочут лекар. Той цял живот изследвал влиянието на тютюнопушенето върху хората. Иследвал го по СЪЩИЯ начин, както правят това и съвременните лекари, статистически. И през 17-ти век и сега 2 2 си е 4. Но интересното е, че този лекар, след дългогодишни няблюдения залкючил категорично, че тютюнопуюенето е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОЛЕЗНО за здравето. Под негово влияние английския крал постановил в цялата британска флота да се осигурява безплатно тютюн за моряците. По същото време Англия се утвърдила като най-силната морска държава на планетата. За който се интересува - фактите ги има из Нета.

Да напомня и това - след драстичните (и малоумни) мерки за забрана на тютюнопушенето в САЩ са регистрирани близо СТО ХИЛЯДИ болни от рак в ПОВЕЧЕ. Тоест, спасявайки хората от вредния "порок", успешно са ги ИЗБИЛИ. И на тази тема има факти, колкото искате.

Да напомня и това - никотинът е жизнено необходим на организма и по-специално за функционирането на мозъка.
Не случайно сред нобеловите лауреати по физика, химия и математика няма НИТО ЕДИН непушач, проверете :)

Y D

78.   New Research Explores Role of Genetics in Smoking and Lung Cancer

... "In 2008, three different studies found that certain genetic variants associated with nicotine dependence and smoking were also associated with lung cancer. The findings raised a question: Were the variants linked with lung cancer only through their association with smoking, a known cause of lung cancer? Or were the variants associated with lung cancer through some other pathway, independent of smoking behavior?

Now, HSPH researchers have found strong evidence suggesting that the variants are directly associated with lung cancer, independent of their effects on increasing smoking. "

За който не е знае английски - "През 2008, три различни изследвания откриват генетични вариации, които са свързани с никотиновата зависимост и пушенето, но също така свързани и с белодробния рак. Дали вариациите са свързани само с белодробния рак или действат по друг начин, самостоятелно?
Сега, учени от Harvard School of Public Health, откриват, че вариациите са свързани, директно с рака на белите дробове, независимо от техния ефект върху увеличаване на пушенето. "

В крайна сметка, това с рака ще се окаже чиста генетика, пушенето е просто корелация, но нали трябва да се плашат хората и да се прибират акцизи!

79.   Покажете ми един интелигентен пушач, аз ще Ви покажа 10 непушача, толкова пъти, колкото пъти искате ;-)

81.   Аз вече посочих - ВСИЧКИ нобелови лауреати са пушачи :)
Наистина, посочи ПОНЕ ЕДИН непушач, който е име, в която и да е наука.

Само това, да си мислиш, че никотинът е вреден, категорично показва ЛИПСА на интелигентност.

Y D

82.   Y D, кефиш. Не че съм пристрастна, защото и аз съм пушачка, но казаното от теб наистина е действително.
И да не ми разправят за страшните болести, които причинявало пушенето, защото не е нужно никой да ми показва някои неща, за да ги видя - все повече непушачи заболяват от фатални болести. Като пушенето е бич Божи, защо се разболяват непушачи от болести, приписвани на цигарите? Друго - моя приятелка спря цигарите и след известно време разви хронично заболяване - няколко лекари са й казали, че една от съществените причини е рязкото спиране на цигарите. Също и че при пушачи тази болест я няма. Както и много други, но нали трябва да обвиним нещо или някого за безотговорността за мръсния въздух, пълната с боклуци храна и вода и много други фактори, причиняващи фатални болести. Какво по-лесно от това, да набедим цигарите. За да останем слепи за по-сериозните неща.

83.   Не виждам някой тук да е казал, че никотинът е вреден. Вредни са изпаренията му, когато са комбинирани с катрани и още една таблица вредни химикали, които слагат в цигарите.

84.   номер 83 - никотинът не е толкова вреден, основен проблем са катраните в цигарите и помощните вещества в разтворите на електронните цигари.
Никотинът сам по себе си е като всеки наркотик - престрастява и води до фалшиви сигнали в мозъка и желание до все повече.
Никотинът обаче е вреден и противопоказен за жени на противозачатачни, бременни, кърмачки, както и за хора със сърдечни проблеми, защото води до спазмично съкращаване на венозните съдове и инфаркти.

86.   Нещо не ми е излязал последния коментар...
Защо ли :)

Y D

87.   Пушенето е грях. Най-добре човек да спре цигарите и като му се припуши да казва или повтаря Иисусова молитва (Господи Иисусе помилуй ме) докато му мине.

Както се казва „Който пуши табак не е Божий чиляк. ”

http://www. budiveren. com/index. php? option=com_content&view=article&id=375:2011-02-16-09-36-05&catid=36:2010-02-12-18-18-16&Itemid=73

88.   аз съм за забраната то вече е краино време на 12 съм половиният ми клас пуши а на мен вече ми е писнало да се съобразявам с тях нито са кралети или кралиците на света нито нищо.... защо трябва да тровят и околните да си пушат отделно и да тровят само себе си....

Падналото ангелче :)

89.   автора пише: ?
"Срещу или за забраната за пушене? "
"Не мога да го проумея този закон. "
коментар:
Ако аз седна до тебе в заведение и се изпърдя яко, след като съм ял кисело зеле със свинско, кеф ли ще ти стане да ми дишаш пръднята? Защо искаш аз да дишам твоята пръдня(пушека от смрадливите ти цигари е по гаден от пръдня)? На ресторант не само се пуши и пие, аз там се храня и не искам да ми вони!

90.   Не може да седнеш до мен. Там където аз се храня и пуша, теб няма да те пуснат. А да си пърдиш може коооолкото си искаш, то от зелето много се пърди, наистина :)

И да те уведомя - пуша където си поискам, когато си поискам и колкото си искам. Но няма да ти обеснявам как става това, че вече веднъж ми резнаха написаното :)

Y D

91.   Непушачите били егоисти! Ха ха ха! А пушачите какви са? ! Какво са ви виновни непушачите, че сте пристрастени? ! Пушете си у вас, тровете се, но НИКОЙ не ви е длъжен да се съобразява а вашите пороци. Естествено, че съм ЗА забраната! И ако искаш да знаеш, вие пушачите сте егоисти. Преди когато се пушеше в заведенията, дори да има в компанията само 1 пушач, всички се съобразяваха с него и се превръщаха в пасивни пушачи само за да няма сръдни.

92.   Щом ти режат коментарите, значи си голям келеш, то и всички пушачи сте такива, все тарикати, голямата работа. Вместо цигара, не искаш ли да ти дам пурата си?

93.   "Странни са интелигентните хора: да се изпърдят ги е срам, да пушат цигари се гордеят... а смрадта е еднаква... "

94.   До 93. Вие сте странни, миризмата на хубав тютюн в комбинация с парфюм няма нищо общо с пърденето. В много парфюми има нотки на тютюн.

95.   Пърдете хора без снеснение!
Не се измъчвайте от зорррррр!
Защо ви е ограничение!?
Там дето нужен е просторррррр!

Даа, пуша си където искам, когато искам и колкото искам.
И никога няма да хвана рак. Що го хванете вие, непушачите.
Дори никой да не пуши около вас.
САМО защото си МИСЛИТЕ, че пушенето е вредно.
Достатъчно е да помислите, че нещо вреди и то вече ви вреди.
Съчувствам ви, наистина, но как да ви помогна!?

Последен опит да ви обесня и край на темата. Съвсем просто е - аз като пуша си правя удоволстрието. А вие като не искате да пуша се изпълвате със злоба. И злобата води до рак, а не пушенето.

И като пърдя си правя удоволствието, а НЕ го правя за да навредя на някого. Усеща ли се миризмата? Дишайте дълбоко :)

Y D

97.   Абе много ти е лесно да си правиш удоволствието на гърба на останалите.

Ами какво ако на мен ми е кеф да те изселя на северния полюс, явно там ти е мястото.

Там ще се мъчиш с месеци да си запалиш миризливата цигата, ама няма да стане, най-много някоя полярна мечка да те хрусне, защото си е подразнил.

98.   не си правете труда повече да коментирате закона защото ще отпадне в най скоро време. днес беше решено парламентарните гупи да се вирнат старите правила защото този закон за по малко от една година нанесе колосални загуби на държавата и бизнеса.

99.   Ми аз да ти кажа до някъде съм и от двете страни, защото всеки иска да се съобразяват с него. Тези, който не пушат искат пушачите да ги толелират и обратното тъй, че... няма какво повече да добавя.

Богаташче съм и к'во?

100.   Да, наистина ще се либерализира този закон.
Добре е да има заведения за пушачи и заведения за непушачи. Друг е въпросът кое точно ще изберат собствениците на заведения.
На мен не ми пречи, понякога си пуша в къщи и то на балкона. Не ми харесват вмирисани на тютюн помещения.
Все пак е нужна толерантност и към едните и към другите.
Цигари все още се произвеждат и продават легално.
За отровите в храните, плодовете, зеленчуците никой нищо не прави и ние нямаме избор, консумираме си ги, а това вече е лицемерие на фона на този скандал с тази тотална забрана.

102.   Наскоро осъдих един, че ме гледа на криво докато пуша. Няма как да ви дам номера на делото, щото личните данни тук ги режат. Но ето, съдът се произнесе в моя полза. И в съда изобщо не стана въпрос за някаква си там вреда от пушенето. Сега съм си ламинирал съдебното решение и го слагам на масата вместо табелка ПУШЕНЕТО РАЗРЕШЕНО :)

Братя пушачи, не се давайте! Законът е на наша страна:)

Y D

104.   късно е моме за китка:
най после едно добро решение на Орешарски. ако го направи ще се сложи край на малтретирането на пушачите: "Да се отмени законът за забраната на тютюнопушенето в закрити помещения е обсъдил премиерът Пламен Орешарски на продължила два часа среща с протестиращи и неправителствени организации, съобщи репортер на „24 часа
" от Министерския съвет. Сегашното положение води до фа лит на малките заведения, а така или иначе навсякъде забраната се нарушава с така наречените „гръцки пепелници", заяви след консултациите Спас Колев от Движение "Свободни, можещи, силни".

105.   Абе непушачите трябва да започнат да протестират против ПРОИЗВОДСТВОТО на цигари, а не да тормозят психически пристрастените си събратя. Непушачите трябва да обърнат гнева си към производителите, а не към консуматорите. Жалко, че малцина нямат тази смелост, а просто си изсипват негативизма към пушачите - обикновените хора като тях. То така много лесно - да намилаш и да се блещиш на някой, които едва ли ще е заплаха за теб. Пристрастените пушачи имат нужда от разбиране и подкрепа. Те имат нужда да бъдат приети. Те много добре осъзнават своя проблем, но просто малко от тях имат сили и възможност да го решат. За пристрастените пушачи няма смисъл и няма нужда да се полага усилие. Като искат, като са се пристрастили нека си изкарат живота в пушене.
А непушачите да си съсредоточат вниманието към малките деца, които още не са пропушили - да може следващите поколения да бъдат предимно непушачи. А едновременно с това активно да протестират за забрана на производството на цигари и изобщо на тютюн, ако имат тази смелост.

106.   Да го напиша и тук...
Намерете ТИАЦИН в нета или НИКОТИНОВИ ПРОИЗВОДНИ и сами прочетете.

Накратко: Недостигът на никотин в организмът е изключително вредно и обобщено казано - води до малоумие (неврологични И психични заболявания). Обърнете особено внимание на ФАКТА, че жена-кърмачка има нужда от ШЕСТ пъти повече никотин, за да не се увреди умствено детето й още докато го кърми.

И сами си решете как да си набавяте необходимия никотин - като ядете половин килограм авокадо, ВСЕКИ ДЕН, пушите по 5 до 15 цигари, или по друг начин.

Допускам, че написаното тук от мен няма да излезе в сайта, както се е случвало вече неведнъж. Но това е експеримент, всеки резултат от който е задоволителен за мен.

Y D

107.   106, абсолютно си прав. Ако не изпуша поне 5 цигари на ден не се чувствам добре, уморено и нервно ми е. Който е измислил цигарите е измислил едно лекарство! Бог да го благослови! А по темата - аз съм против забраната, все пак пушачите сме хора и имаме право да пушим където си пожелаем. Малките деца също имат нужда от дневната си доза никотин, за да се развиват правилно умствено. Предлагам освен това и определени други наркотици да се легализират. Кокаинът например освобождава ударни дози допамин в мозъка, а допаминът е естествено вещество - невротрансмитер, следователно кокаинът е естествен и полезен. Затова го е имало и в кока-колата. Хероинът е синтетика, но отново освобождава голямо количество невротрансмитери. Важно е децата да получават дневната си доза кокаин и хероин, за да се освобождават невротрансмитерите в мозъка им и да функционират правилно. Ако не легализират кокаина децата трябва да изяжда по 5 килограма банани, за да си добавят нужния триптофан, който организмът метаболизира в допамин! А да сте видяли деца да ядат по 5 кила банани на ден? п. п. ако все пак не е станало ясно, постът ми е саркастичен. Аз съм "ЗА" забраната, а "аргументите" на 106 са абсолютно дебилни и нямат нищо общо с реалността.

108.   107 Покажи ми да го прочета някъде.

109.   108, за кое да ти покажа данни? Ако си 106, ти покажи данни за това, че хората се нуждаели от никотин равностоен на 5 до 15 цигари всеки ден.

51-100 от 131