Споделена история от Други

Обмислям самоубийство
Още от заглавието става ясно за какво става дума. Аз съм едно тъжно 20 годишно момиче, което не вижда смисъл в живота. Още от малка може да се каже, че никога не съм имала истински приятели и до ден днешен не успях да намеря. Те или винаги ме предаваха или не бях достатъчно общителна за да си намеря? ... В гимназията всички се подиграваха с мен, колкото и да се стараех да им угодя. Сега като студентка, колежки продължават да ме очернят зад гърба и да ми въртят крадливи номера от всякакво естество, без да съм дала конкретен повод. Винаги съм се опитвала да съм незабележима, да не се набивам в ничии очи, да не говоря много и да не досаждам. В любовен план - пълен провал, пак бях унижавана и обиждана, колкото и да раздавах себе си.

Семейството ми - грижили са се за мен винаги и все още, но някак си не ме харесват. С майка ми постоянно се караме, сякаш тя всеячески се опитва при удобен случай да ме срине, все усещам сякаш има някаква надпревара, сякаш не иска да съм по-добра от нея в него... Дори днес ми каза "да не се мислиш за нещо повече от мен" и т. н Не виждам за какво да живея.

Зная, че няма да намеря любов - вече разбрах колко боли от това да обичаш и не мисля, че мога отново да се подложа на това мъчение. Не се виждам в бъдеще, нямам мотивация и желание за нищо - нито да завърша висше, нито да си намирам работа или дори да създам семейство (което е невъзможно)... и всичко това за да умра накрая и да остане само спомена за мен колко съм била... както и да е... от доста време обмислям самоубийство, но все не намирам смелост. Някаква глупава страх от смъртта все ме спира, но пък за какво да живея? Нямам мечти, нямам надежди, нямам вяра.. нито в живота нито в себе си. Зная какво точно бих направила, ако реша да се самоубия. Обмисляла съм и варианти как точно бих го направила (не е свързано с рязане на вени). От много отдавна не мога да кажа, че съм била щастлива или дори да съм се чувствала нормална.

Все мисля за смърт, не за живота. Преди имах мечти и надежди, че ще срещна любовта, че тя ще ме крепи, че ще имам много приятели с които да излизам но уви... Зная, че ще умра сама, когато и да се случи. Никога никой няма да ме обича... щом дори колежки, които дори не ме познават най-долно ми говорят зад гърба и то лъжи за мен, какво остава за другите.. винаги са ме мразили - понякога вероятно с причина, понякога вероятно не... не зная какво си мислят, но знам, че никой не ме харесва и никой не иска да съм част от живота му.. затова, дали пък не е по-добре просто да им направя услугата и да ги оставя намира - завинаги? .. Не очаквам разбиране от вас или каквото и да е.. просто реших да излея някъде болката си, пък било то споделена или не от непознати (защото никой познат не би ме разбрал, никой не би ми помогнал... )...

Коментари

1-50 от 61

1.   Не се отчайвай момиче ще намериш щастието точно когато най малко си го очаквала. Не мисли за самоубийство и такива работи рано или късно всичко ще е наред, за всеки влак си има пътници.

2.   Ти си само на 20! Живота е пред теб. Не гледай ТОЛКОВА песимистично. Карай по-спокойно, стисни зъби и продължи напред!!! Аз бях яко тормозен и също щях да се самоубивам. Просто стиснах зъби и продължих, като оставих миналото зад себе си. Сега намерих любовта и щастието ми се усмихна. Всички мъки се замениха с х4 щастие! :)

3.   Еми браво, хвърляй топа, за кво ти е да живееш нали? Вместо да се учиш от грешките си, ти направо се отказваш.
Нараняваш се, когато ти се подиграват? Ами не им обръщай внимание.
Нараняваш се, когато те предават? Ами не очаквай нищо.
Нараняваш се, когато колежките ти вършат детски номера? Ми покажи им че си над това, и че не те интересува че са толкова недоразвити и жалки.
Неуспешно се опитваш да се криеш и всичко върви на зле? Ами пробвай да направиш точно обратното.
Любовта винаги е там, въпроса е да намериш къде и кога е това там. Остави смъртта за после, тя си има достатъчно работа и без ти да й се буташ :)

-Death_Blade ^

4.   Ти си страхливка! Страх те е да се изправиш срещу мнението на семейството ти и на хората за теб.
Всеки е бил тормозен. Ставаш, отупваш се и напред.
Това че нямаш приятели, проблемът може и да идва от теб самата. Замисли се какво точно.
При връзките, мъжете са свине в голямата си част, така че не раздавай себе си твърде много, нека те да се раздават повече.
Намери си хоби, нещо което ти е интересно и си създавай малки празници. Започни с малки неща. Живей за съботата например, когато ще се наконтиш наистина както трябва и ще бъдеш страхотна. Обмисли точно как ще го направиш.
Ако това не те влече измисли друго.
Колелото се върти, днес си долу утре си на върха.
Искаш да се самоубиваш, за да привлечеш внимание. Има много други начини. Не си затормозявай главата да мислиш за глупости.

5.   Eй, горе главата!
В абсолютно същото положение съм като теб, но не мисля за самоубийство. Не знам, някак живота ми е много скъп май. Нека го живеем, колелото се върти. Не може винаги да е лошо.
Опитай се да правиш нещо, което обичаш. Да се разсейваш. Рано или късно ще даде резултат. Самоубийството не е решение, а по-скоро отчаяние.

6.   Трябва да вярваш в бъдещето. Човек живее за да се бори, колкото и трудно да е понякога... Всеки има периоди в които просто губи надежда, но трябва да продължи напред.
Знам че не се оставят скайпове или пощи тук, но все пак ако модераторите разрешат ще си оставя имейл адреса:
***** (латиница) Ако искаш просто да си поговориш с някого си остави скайпа, аз ще те намеря.
И както казах недеи да мислиш за глупости, винаги има за какво да се живее!
Желая ти много щастие занапред в живота!

7.   Ами отивай поне в манастир. Там може да намериш покой.

Иначе, просто не се хвърляй пред влака, защото ми се случи в един ден в две различни държави и стоиш във влака и чакаш и нищо - „пострадал човек“ - сещаш се, полицията е спряла релсите и няма продължение, докато не съберат „пострадалия“ в торбичките.

Моля те, много те моля - не се хвърляй през прозореца, можеш да убиеш някого, не прави нарочно катастрофа.

8.   Имам един познат, който щеше да направи тази глупост. Все се канеше, но повечето пъти не беше сериозно. Веднъж обаче разбра, че първото момиче, което беше отвърнало по някакъв начин на чувствата му (той беше харесвал и други преди, но не се осмеляваше да им признае или пък го отрязваха, когато им кажеше. А и това по неговите думи беше първата му истинска любов, докато другите са били само обикновено привличане)... Това момиче беше му давало напразни надежди и щом й омръзна, го заряза, за да остане единствено с другия си приятел, с когото е била и преди това. Човекът се беше депресирал ужасно и никога не го бях виждал такъв. Ако не бях решил да го потърся, щеше да го направи. Говорих с него и го разубедих. Убедих го да живее напук на другите и щом все не може да получи любов, то поне да живее, за да постигне нещо и така да вгорчи живота на подценилите го (нямаш си и идея как те удря по егото новината, че някой е постигнал повече от теб, а ти си смятал този някой за по-долен от теб или дори не си го забелязвал). Той завърши следването си и дори записа магистратура. Сега си търси работа и като познавам потенциала му ще намери такава. Защото като изключим чувствителността му, той е умен и много хора биха му завидяли за това. Разказах ти тази история, за да ти кажа, че както той намери смисъл да продължи, така и ти ще намериш. Смъртта ти ще е все едно да кажеш на останалия свят, че те са по-добри от теб и са спечелили.
Не знам дали ще има значение за теб, но от написаното тук виждам едно момиче, което заслужава да живее. Една родена шампионка, която е твърде скромна и свенлива, за да покаже какво може (подобно на хора като моя приятел) и затова стои в чуждата сянка. Но ако тя се изправи гордо, тогава другите биха били в нейната сянка. Ти си решаваш, но се надявам, че след една година ще те видим отново тук, за да споделиш с нас, че вече си добре и че аз и другите писали сме спомогнали за това.

9.   Чула-недочула жабата, че подковават коня - и тя вдигнала крак.
Разбрала-недоразбрала нашата героиня, че отчаяните хора се самоубиват и се почва: Време ми е и на мен, само смелост не ми достига...
Стига си драматизирала скучния си живот, представа си нямаш какво е трагедия!

10.   По-добре не се самоубивай, защото секунди преди да умреш, ще разбереш, че всичките ти сегашни проблеми със семейството и околните са нищо пред болката, която ще изпиташ.

Така или иначе всички ще умрем. Няма смисъл да се самоубиваме. По-добре да си живеем, колкото можем. Вселената е на 13, 7 милиарда години. Ти си живяла само 20. Представяш ли си колко малко е това. :) В крайна сметка в по-голямата част от времето ние не съществуваме. След като веднъж се живее, защо не се възползваме максимално от възможността, която ни е дадена и не живеем, колкото се може повече?

Ти си прекрасна. Ти си резултат от 3, 8 милиарда години еволюция. Ти можеш да промениш света. Представи си само - килограм молекули в главата ти могат да превърнат купчина желязо в автомобил, купчина пръст - в красива сграда, множество звуци - в симфония. Това е нещо велико и нито едно същество в познатата ни Вселена не може да се сравнява с теб. Можеш да измислиш решение на всеки проблем. Ако нещо не ти харесва, ти можеш да го промениш. Знай, че винаги имаш избор. Ти си армия от един.

11.   "Ситият на гладния не вярва. "
Много е лесно отстрани да се говори, нали?

Лоша

12.   Лесно е да се умре, трудно е да се живее ако мислех като тебе, добре махам предпазитела и си разпилявам мозъка, но това е прекалено лесно винаги има за какво да се живее. Искаш ли рамо на което да се подпреш :)

Rebel

13.   Аз само не разбирам ти защо очакваш някой да трябва да ти направи хубав животът?
Защо смяташ, че нечие одобрение ще те направи щастлива?

Добре, представи си, че тези твои колежки те бяха харесали и поканили в компанията си, наистина ли щеше да ти е приятно с тези дами - да седиш с тях, да клюкарствате и одумвате другите?
Наистина ли мнението на толкова долни хора те засяга? Говорят лъжи за теб, защото явно нямат културни теми, които да обсъждат.

Защо си се опивала да угаждаш на някой в гимназията? Това показва слабост, а никой не харесва слаби личности.
Ако беше себе си, според мен, щеше да имаш по-голям успех.

Искаш приятели? Намери си. Запознай се с хора от университета си, ходи на заведения, уроци, библиотеки, големи книжарници, планина, семинари, в парка, спортувай, намери си работа, обикаляй България, а защо не и чужбина? Регистрирай се във форуми, фейсбук, всеки сайт, който ти хареса. Намери си хоби, намери и хора, които го споделят. Имаш религия, обичаш дадена музика, имаш любим филм или четеш даден тип литература или конкретен автор? Намери съмишленици!
И общувай без срам, без притеснение от отхвърляне. Може те отхвърлят петима, да ти се подиграят десетима, но струва ли се заради този страх да изпуснеш и един човек, който би те харесал?
Дори и да не намериш приятели, ако правиш поне половината неща, които изредих ще си толкова заета, постоянно ангажирана, което ще направи животът ти по-изпълнен, смислен и ще имаш бонус - познати. Обаче твърдението ти, че приятелите ще те направят щастлива в грешно. Това са глупости.

Не искаш връзка, защото те е страх да не те наранят?
Тогава просто флиртувай с всеки мъж, който харесаш. Хем повдига самочувствието, хем е безопасно, пък и само така ще намериш мъж, който си струва и към който няма да имаш съмнения. Ще усетиш, ако се появи такъв, обещавам.

Мислиш ли, че на мен ми е лесно? Или въобще на някой друг?
Всички имаме съмнения за бъдещето и неприятни случки от миналото въпросът е да не позволяваш те да окупират ежедневието ти, защото така няма да можеш да се насладиш на сегашният момент.
Точно този момент в който четеш това и можеш да се насладиш на красотата на всяка буква, на белият монитор, който те облъчва с изкуствена светлина и можеш да поемеш толкова въздух, че да си мислиш, че дробовете ти ще се пръснат, а после да го изкараш и да усетиш облекчението. Не е ли красиво? Или може би аз съм сбъркана? Не можеш ли поне за момент да мислиш чисто и невинно, като дете и просто да се радваш на въздуха, който дишаш и сърчицето, което тупка в гърдите ти?
Защо трябва да усложняваш нещата? Щастието е нещо просто.
Умните хора мислят постоянно как да са щастливи, философстват и чакат моментът, когато То (щастието) ще дойде, докато глупавите... Те просто са щастливи. Без предубеждения. Без очаквания. Чисто и невинно - по детски. Щастието е в теб, не в това да имаш приятели или колежките ти да те харесват.
Всяка секунда живот е дар и щастие.
От моментът в който отвориш сънени очи и видиш слънцето до моментът в който затваряш същите тези очи, но уморени и можеш да видиш само отражението на слънцето в луната...

Ще те боли, още много ще те боли, но болката ще те научи на ценни уроци и ще те направи по-силна и завършена личност. Важното е, когато те боли просто да си вземеш урокът и да продължиш напред - една идея по-силна, амбицирана и мъдра.

Може животът да ти се струва безсмислен, но сега ще ти обясня защо е така...
"нито да завърша висше, нито да си намирам работа или дори да създам семейство (което е невъзможно)... и всичко това за да умра накрая и да остане само спомена за мен колко съм била... "
Това просто не е живот или поне не е животът, който искаш - нормално е. Това е обществен модел, очакванията на обществото. Някаква рутина - нормално е да я ненавиждаш, защото не е правилна.
Не си длъжна да го правиш, това не е единственият начин на живот, който можеш да водиш.
Нали осъзнаваш, че ако сега поискаш да станеш част от Грийн пийс (например) можеш просто да си вдигнеш задника и да го направиш?
Можеш да поискаш да си отвориш пекарня във Франция (например) и просто да си вдигнеш задника и да го направиш.
Разбираш ли накъде бия?
Ти си свободна. Можеш да моделираш животът си по какъвто начин искаш.
А щом не искаш да те забравят, когато умреш просто се отдай на нещо значимо, което дълго ще се поми и с което името ти ще остане в историята.

И аз си мислех за самоубийство, но това е най-лесно.
Винаги мога да го направя, друго си е да опитам - пък да се проваля, пак да опитам - пак да се проваля, накрая да видя защо съм се проваляла и да опитам, но сполучливо.
Тогава даже ще съм много по-доволна от себе си.
Обаче, ако се самоубия никога повече няма да мога да се насладя на залезът, цветята, усмивките, дърветата, планините, моретата, децата, жените, мъжете, музиката, филмите, книгите, парковете, къщите, блоковете, котетата, кучетата, небето, изкуството, виното, шоколадът, снегът, есенните листа и още милионите подобни детайли, които не оценяваме в напрегнатото и сиво ежедневие, което е точно такова, защото или не намираме време да им се порадваме или не знаем как. "Че какво по-глупаво от това да се радваш на котета и блокове? " - ще си кажат много. Но не е важно глупаво или умно е щом е толкова невинно и незначително, а може да те направи толкова щастлив и да ти вдъхне сили за живот, отново по детски и наивно. :)

Пътят към щастието е самото щастие.
Повечето хора погрешно си казват "Когато си купя кола/ намеря приятели/получа повишение/еди-какво-си ще съм щастлив", истинското удоволствие е това какво се случва, докато стигаш до това, което смяташ, че ще те направи щастлив. Много хора просто не могат да оценят тези моменти, не бъди като тях.

Препоръчвам ти да се занимаваш с йога и/или медитация. Много помага да изтласкаш от себе си негативното.

:)

14.   Миличка, ако навреме не вземеш мерки срещу тая депресия, няма да се отървеш от това чудовище цял живот. Или по-скоро, тя е като малък червей, който бавно и упорито те изяжда.
Депресията не подбира възраст, семейно положение или дали си богат или беден.
Тя е дявола, който ти шепне в ухото, колко са добре другите, а колко зле си ти. И те кани да свършиш със себе си.
Единствено Ангела Господен ти е нашепвал в ухото, че смъртта е страшна. защото за самоубийците, тя наистина е страшна. Няма да се мъчиш някакви си 70-80 години, а цяла вечност в ада.
Никой не е толкова добре, колкото изглежда! Хората крият, толкова неща за себе си!
Отиди на църква, изповядай се и се причасти! Изповядай всичко, което си направила от съзнателния си живот, до сега.
Ето, отговори на всеки въпрос. Това е въпросник за изповед.

http://www.pravoslavieto.com/docs/Tainstva/izpoved/vaprosi_pri_izpoved.htm#%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%B0%D1%80

Напиши си отговорите на листче. Защото пред попа сигурно ще блокираш. Не бой се и кажи всичко. Само дявола, ще прави така, че да не се изповядаш, но ти му се опълчи!
Започни да ходиш честичко на църква и по всеки въпрос, търси съвет от свещеник. Ще видиш, как ще ти олекне.
Бог с теб.

15.   №10, евала за коментара!
Нямам какво да добавя!

Ray

16.   Здравей: Повечето хора са в такова положение. Когато, бях в твоето положение какво направих. Застанах срещу огледалото и си казах: Ей аз, какво правя! Аз толкова голяма страхливка ли съм! Другите, нещо повече ли са от мен? Всеки ден така сама със себеси си говорех пред огледалото. Така постепенно, започнах да се заинатявам- Казах си аз съм по силна от всико и от всичките, аз, не съм слаба, не ми пукаше кой ме иска кой не, а на тези дето говореха за мен и се държаха лошо с мен им казвах-"ГОВОРИ СИ, НЕ МИ ПРЕЧИШ" Със този мой ИНАТ успях да преодолея тази травма. Дано съм ти помотгнала. Успех! ЛУДКАРКАТА

17.   Много е сложен живота. И тези които с лекота упрекват момичето не могат да си представят какво изпитва в момента... И аз не съм щастлив. Често изпадам в отчаяние, за което вина имам и самия аз. Няма кой да ми е виновен. Минавало ми е и на мен да сложа край на всичко. Но като се замислих, слагайки си края се лишавам и от минималната възможност да се докосна до щастието. Колкото и малък да е шанса за по-щастлив живот той съществува и докато сме живи и здрави поне можем да си мечтаем за това. Колкото и трудно да е...

18.   Недей! Дори не си помисляй за това. Всички сме имали емоционални сривове и трудни времена понякога. Това не значи, че слънцето няма да изгрява пак и пак, че децата няма да растат, че птичките няма да пеят. Животът може да е труден, но е хубав. Ние сме се родили да го живеем, не да го приключваме сами. Никой не трябва да си причинява болка сам. Никой не трябва да оставя близките си.
Аз съм дете на родител, който си избра сам изхода... Дванайсет години вече откак тя си замина по свое желание. Тя не попита никого, не ми даде шанс да й кажа колко е важна за мен, колко искам да живее и да види как момчето й расте, поумнява, става мъж. Просто си приключи земните дни, за да остави празнината, която едва ли някога ще се запълни. И остави поне двама живи полумъртъвци. Завеща ни скръб, завеща ни болка, завеща ни чувство на вина. Травмата беше ужасяваща, мислех, че остава за цял живот. Океани от сълзи, планини от болка.
Не е лесно да изпратиш майка си за там, откъдето няма връщане. А още по-трудно е да се вдигнеш на крака после. Представям си колко по-трудно би било за родител да прежали детето си. Каква вина, какво самобичуване... Нямаш право да причиняваш това на семейството си. Помисли, ти поне имаш близки, които мислят за теб. Дори да не се разбирате понякога, те са твои родители и ти мислят доброто. И имаш толкова други причини да живееш. Не за тях, за себе си. Най-хубавото ти предстои, ти си само на 20. И аз бях почти на толкова, когато загубих майка си. Тогава разбрах най-важното за живота: че трябва да се живее, дори когато трагедията чука на вратата, че трябва не просто да искаме да сме щастливи, а да се борим за това, че трябва да побеждаваме несгодите дори когато ни боли и сме слаби. Направи го! И ще видиш колко си е заслужавало.
Недей повече да мислиш за самоубийство! Тази дума и тази мисъл трябва да се заличат. Завинаги!
Желая ти само щастие и радости! От сърце! Пиши някой ред, след като ти стане по-добре, на мен ми е важно да знам, че си добре!

19.   Не ти достига смелост, защото на подсъзнателно ниво знаеш каква грешка би било това. Човек стигнал до там не се страхува, защото наистина не може да издържа болката, която изпитва.
А ти явно, че можеш.
Нали осъзнаваш какви човешки трагедии има, хора си погребват децата, живеят в адски физически мъки, обездвижени, болни и сами като кучета, но не посягат на живота си.
Опитай се да не мислиш толкова едностранчиво - аз, аз, аз. Представи си, че се окажеш изключително важна за някого в даден етап. Това няма как да стане, ако си два метра под земята.
Да не говорим, че си само на 20 и да решаваш, че винаги ще бъдеш сама е меко казано смешно. Нищо не си видяла още, човек на тази възраст е в началото на съзнателния си живот. Забрави училищните години, колежките ти явно още ги тресе пубертета щом се занимават с такива неща. И защо да не искаш да завършваш? Това, че нямаш приятели как по точно ти пречи да учиш и да се развиваш?
Взимай се в ръце и си живей живота, защото много хора се борят за него всеки ден и е пълна гавра сама да си го отнемаш и то толкова млада.

20.   Аз също като теб нямам истински приятели почти всички ми се подиграват, говорят зад гърба ми, но реших да живея напук на другите също така се научих да се забавлявам сам няма смисъл да се самоубиваш така угаждаш на желанията на другите които ти мислят лошото.. (казва ти го момче на 16 год)
- LordIn

21.   Не оставяй на хора, като 14 да те объркват допълнително.
Те само това чакат, да намерят отчаяни хора и да им промиват мозъците.

22.   Здравей.
Аз ще ти дам една идея.
Никой от нас няма да те убеди да НЕ го правиш. Защо не опиташ да го отложиш? Нека да остане нещо след теб, лошо или добро мнение няма значение. Живей, живей си като за последно, не се прави на невидима, който ти се смее ти се смей с него и няма да има какво да ти каже. Дай си година или две, за да остане нещо след теб, някакъв спомен. На 20 си, махни се от вашите, върви в студентско общежитие, там ще бъдеш с други момичета. Има още куп идеи.
Да се самоубиеш винаги можеш, но живота е само един. Изживей го както искаш, какво ти пука за последствията след като имаш смелостта да свършиш живота си.
~Рамона~

23.   Здравей,
не се отчайвай! Ако администраторите допуснат адрес ти пращам пощата да си пишем, бъди сигурна, че ще имаш някой, на който може да разчиташ.

24.   Не се самоубивай, моляяя теее....

Това искаш да чуеш, нали?
Човек, който иска да се самоубие не бие тъпан.
Стегни се и порасни...

25.   здравей,
аз ще ти кажа, че това което мислиш не е добра идея!
Ето и защо:

- първо: помисли за родителите си - колкото и да не те обичат ти ще им причиниш неизмерима болка. Зна какво си мислиш - но защо заради ТЕБ и те да страдат?

- второ: всеки сам трябва да си помогне - особено в България. Във супер зле положение - всеки е зле настроен към околните - било то за пари или заради интересите си.

- аз не съм по-различен от теб - нямам приятели но и не съм се отчаял до такава степен.

Аз съм на 19 год.
ти си на 20 - супер младо момиче което има още много да живее.

Единственото решение за теб е - отиваш в друг град и започваш да работи - и учиш ако парите ти стигат.
Трябва да промениш коренно средата си - да се запознаеш с други хора.

Това което изживяваш в момента е просто поредната пречка в животати.
Ако всеки се отчайва за това, че няма гадже и приятели (като мнен и теб) трябва населението на българия да се стопи поне с още 1 милион

Главата нагоре и без вече такива помисли!

26.   Не съм чел другите публикации, кои какво ти е писал, но аз ще ти напиша това:
Всеки в живота си има трудни, лоши, хубави.... моменти и по твоята логика трябва 90% от населението да се офиткало.
Аз съм зарязван 2 пъти от жена, последния път беше преди няма 2 седмици. Бях лудо влюбен в нея и на края нищо. А си мислех, че животът ми безнея ще е немислим... Стегнах зъби и продължавам напред, явно Господ е DJ иска по всякакъв начин да разбере кои колко струва... Затова и човек има изпитания. Отиди на черква, помоли се... , по хубаво може да стане, но по-лошо едва ли... Не обръщай внимание на лошите хора около теб, промени начина на мислене с което ще проминиш и излъчването си. Какво излъчваш, това идва при теб, разбрах го на 40 г. Ако някои ми го беше казал на 20 живота ще ми беше друг. Разбрах го от жената която ме остави, толкова неща, че ао не беше тя щях да съм все още заспал като теб предполагам. Затова сега мисля философски на нещата. Защото и човек се учи от грешките си. Опитвай се да дружиш с хора които имат положително мислене и възгледи за живота. Моята прителка има един познат които се бори всеки ден с живота (защото диагнозата не му е цветяща) за него всека секунда, всяко вдишване е по ценна от всичко на света. Тои си цени живота които Господ му е дал до последната си секунда. Ако беше положителна натура щеше да се радваш и на най-малкото. Промени себе си и живота ще ти се промени до толкова до колкото ти му даваш, толкова и тои ще ти даде. Вина си е във всеки един човек каквото става в живота му, а ние търсим и обвиняваме другите, че е по лесно. Никои не си задава въпроса за причините и следствията. Помисли реално. Излезни сама на чист въздух, колкото и да е студено не мисли за студа а мисли за светлото си настояще. Не мрази никои, напротив опитай се да обичаш враговете, те са такива защото не са израснали духовно и не го разбират и осъзнават, че са такива. По сигурно е да даваш любов и няма да страдаш. Ако очакваш такава ще се разочаровашПросто давай всичко от себе си и помни, че няма да получиш нищо и тогава ще си изпълнена духовно. Радвай се, че те боли, това значи, че си жива, лошо е ако не боли.
Не стискай само зъби, защото вероятността да ги стискаш ще е голяма. Просто промени себе си в положителна насока и света ще се промения спрямо теб.
Успех!
LOCOBOT

27.   Аз съм номер 14
Заставам зад всяка дума и Бог знае, че единствено Той е истинският лекар и за депресии и за всичко. Нещо повече-
много бих искала, когато бях на 20, някой да ми кажеше всичко това... Бях същата шматка, дълги години лутане, без цел и посока. Повярвайте ми, това бих го препоръчала и на собствената си дъщеря.

28.   Недей да правиш тази фатална грешка!
Хората сме лоши по природа, не обръщай внимание на никого, който иска да ти навреди. Живей напук на тях.

Обърни се към Библията, изповядай се в Църквата, моли Бог за сила и твърдост. Живей достойно, прощавай на всеки, не съди, за да не бъдеш съдена!

Прочети и книгата на Ваня Червенкова, "Лечение с Ангелите"и други

И аз съм бил в твоето положение, имай търпение и всичко ще се нагласи както искаш!!!

29.   Докажи им на всички, че си някоя и живей!
А ти номер 9 излез от измисленият свят в който живееш.
Не всеки може да разбере трагедията на един човек.

Кумчо Вълчо

30.   Никой не знае какъв е смисълът на живота и също така никой не знае какво следва след смъртта. Много силно впечатление ми направи една ясновидка - жена, която може да общува с "мъртви", която го правеше на сцената и предаваше "съобщение" на близки. Имаше случай на сабоубийство и всички тези души казаха, че съжаляват. Колкото и да е неприятно да живееш понякога, нещата все се изменят в един живот и така или иначе всеки живот завършва със смърт, та затова, няма какво да бързаш - един ден все ще си умреш така или иначе. Сега си намери нещо приятно с което да се занимаваш и не мисли повече за смъртта - тя и без друго ще дойде.

31.   15, ако трябва да съм честен, мислех, че номер 10 е от тебе.

И аз нямам какво да добавя.

Кубрат

32.   И аз го планувам от многоо време! Даже си бях казал мине ли нова година, но така и не с посегнах... Иначе с нищо не се подобрило положението ми, даже е по-зле и с нетърпение чакам деня в който ще ми дойде куражът! Искрено желая да пукна като куче някаде, но уви.... Причината на коментара ми е, да разбереш, че не си сама, много хора го желаят това, просто не всички можем да се справим с този живот.

33.   Авторка:
Благодаря на споделилите мнението си. Към някои конкретни коментари:

Коментар 9 - грешиш, много наясно съм с това кое е трагедия и кое не. Била съм свидетелка на много нещастие, не само мои. На смъртен случай пред очите ми и т. н Моля, не говори без да ме познаваш.

Коментар 10 - благодаря ти, интересна гледна точка.

Коментар 18 - Съжалявам за загубата ти. Все още съм добра, благодаря за загрижеността.

Коментар 24 - вниманието е последното нещо, което търся. Ако съсредоточено беше прочел темата ми щеше сам/а да го разбереш.
Освен това не бия тъпан за нищо, както казваш. Просто споделих болката и разсъжденията си! Аз отдавна съм пораснала, затова и съм в такова положение - реалистка, дори песимистка за съжаление.

Към някои други - не съм казала, че ще се самоубия днес или утре или т. н както съм написала "обмислям" да го направя и то не от вчера и днес, а от доста време. Но все още не съм се решила, все още нещо ме спира - може би за добро.

Желая много щастлив живот на всеки от вас, дано всичко, което искате от него бъде ваше!

34.   Замисли се това е първата тема на която недочитам коментарите просто защото са много а знаеш ли защо тук са много а в реалния ти живот са малко... защото тук си ти естествена не ти пука дали ще те помислим за луда виж аз съм напълно непознат надявам се да се запозанем някой ден обаче искам залади мен утре да излезеш на улицата и да лъха на самочувствие около теб хората със самочуствие се забелязват силните хора знаят кога какви да са слушай следващия път когато те плюят си кажи има толкова много хора на тази земя тия ли тръгнаха да ми се плюнчат виж на колко хора от сайта им привлече вниманието с твоята истинска същност пробвай и в реалния живот колкото и да е трудно

П. П-Заради всички хора тук които те подкрепяме искаме да пуснеш след време тема по истински случай как си натрила носовете на всички

БеЛиЯ МеЧоК

36.   Не се отчайвай мило момиче! Всеки може да сложи край на живота си, но това не е решението. Започни всичко отначало, ако имаш нужда от подкрепа, аз съм насреща! Остави е-майл и ще те намеря.

37.   Да ти имам проблемите честно.

38.   Давай смело напред към щастието, ние сме с теб!

Издръжливият

39.   Ех, авторке, сега сигурно ти е минало и те е срам и яд на себе си за тия глупости, които си написала. Едва ли има човек, който за да намери изход му е минавало хиляди пъти да се самоубие през акъла. И с риск да те разочаровам и да умреш и да не умреш на твоите колежки и бивши любови ще им е все тая и едвали ще изпитат срам за отношението си към теб. На 20 г си все пак, живота е пред теб, не всичко е загубено без любов и приятелство. Потърси смисъла на своя живота и го следвай и вярвай, че за в бъдеще те очакват само хубави моменти, но всяко нещо с времето си. Колкото и да ти е гадно в момента, вдигни глава и се напери и не се оставяй на ежедневието да те мачка всичко хубаво:)Т.

40.   И аз съм като теб в момента отчаяна съм но си мисля че все пак си струва да живееш. Приятелят ми е в чужбина и се чувствам много самотна. И аз нямам истински приятели но искам да имам, ако искаш да станем приятели без лъжи аз съм насреща и измами, но незнам как ще стане защото лична информация не се публикува.

41.   Регистрирай се в сайт за запознанства (няма значение кой). Там съотношението мъже/жени е 10 към 1. Дори съм правил експерименти с фалшив женски профил и ми пращаха десетки съобщения на ден. Просто си избери един от там 100 на 100 ще намериш! ;) ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ! НЕ СЕ САМОУБИВАЙ!

42.   Мило момиче, недей. Толкова мъка ще причиниш на близките си. Някои хора до последно се борят за живота си, болни, сакати, на апарати и системи, но се борят и не се отказват, а ти с лека ръка искаш да се самоубиеш. Право, здраво, хубаво и добро момиче искаш да извършиш такова нещо. Недей. Вместо да мислиш тези неща направи нещо добро и хубаво на някого, помогни на другиго, ще се почустваш нужна за този свят. Не бъди егоист не мисли само за себе си. Помисли за близките си и мъката, която ще преживеят от решението ти. Намери нещо което да правиш и да ти носи удоволствие. Недей да изпускаш това което те чака. То може да е много хубаво. Представи си след ден, два да срешнеш прекрасна любов, да намериш приятели, но ако си мъртва няма да можеш да им се порадваш. Всеки има трудни моменти, но има и хубави и си струва да живееш за тях.
Успех.

43.   Никой не би написал това и не би го казал истински решеният го прави.. търсиш съжаление. Всеки има труден живот и на никой не му е лесно, но със сигурност има и по -зле от теб!

45.   Брей колко много коментари. Не ми остава друго, освен и аз да ти кажа, недей! Бог когато дава изпитания, заедно с тях дава и изходен път, мисля, че трябва да го приенаеш, а и не само ти! ... И съм сигурен, че ако не си новороден, то моментално отиваш в ада, приятею. Помисли какво щр правиш със живота си, защото човек сам чертае съдбата си.

Нека Бог да те вразуми. Амин!

46.   НЕДЕЙ!!!! Помисли за болката която ще причиниш на родителите ти, който са дали всичко за теб и са те отгледали от парче месо! :(((((((((((((Живота е пред теб на пук на всички покажи колко си силна и че можеш и сама :)

47.   Спри да говориш с майка си. Мисля, че от там ти идват проблемите.

48.   Избий си го от главата, мислите за самоубийството разбирай. В депресия си, трябва да се извадиш от нея, Ако не можеш сама - лекар. Проблеми, винаги е имало и ще има. Ще срещнеш човек /хора, които ще те разбират и помагат. Винаги има за какво да се живее и винаги има на кого да липсваш. Не се поддвай на мислите

49.   Ееййййй!!! Яя спокойно!!! Я горе главата!!! Как така ще се самоубиваш, миличка, не го прави в никакъв случай!!! Та ти си на 20 год.!!! Златоо, не се предавай толкова лесно, има още много да живееш и да се учиш от живота, а и ти не знаеш ли, че животът е това - не е само радост, но не е и само тъга! Всеки си има проблеми, но и има и щастие и ние не трябва да се предаваме заради проблемите си! А и това е най-големият грях, Господ ти е дал това изпитание и ти трябва да го преминеш, като се стараеш и да бъдеш добър човек(а виждам, че си ), за да не те изпитва Господ и да живееш докрай! Слънцее, не се отчайвай! Знаеш ли, и аз съм казвала, че искам да умра, но вече няма да го казвам! Вярвай, крепи се с вярата и рано или късно ще заживееш добре и по-добре от всички! Милаа, успокой се и се стегни!!! Пращам ти много целувки и прегръдки, макар, че нз коя си ;д И ще излешеш от това положение, вярвай!!! Аз съм на 13 год. ;д :***** <333

50.   Добавка от номер 49 Скъпааа, ти представяш ли си каква болка ще причиниш на близките си!! Да не ти пука от другите тъпи кифли, които те обиждат!!! Тях Господ си знае как да ги осъди, за лошото, което са направили!! В момента си в депресия, и аз съм така. Но не си и помисляй за самоубийство!!! :***** <33333 Съвземи се!!! ;))) :* <3

51.   Не можеш да предсказваш бъдещето и не знаеш дали няма да намериш своята половинка.. За мен е безкрайно неправилно да искаш да прекратиш живота си! Не губи надежда! Продължавай да живееш с мисълта за хубавите неща и не слушай какво говорят другите за теб-това е най-важното! Не трябва да те интересува какво мислят другите за теб! Усмихвай се на пук на тях.. Те най-вероятно ти завиждат за нещо затова се отнасят с теб така, но както казах вече не трябва да се интересуваш от мнението на такива хора!
... Съдбата си знае работата.. :)) Успех! Знам как се чувстваш тъй като и аз бях така!

52.   Кажи какви начини си измислила за самоубийство!

1-50 от 61