Споделена история от Други

Изпаднах в дупка..
Дори не знам как да започна. Толкова съм объркан.. От близо 2 месеца ми се случват само ужасни неща.. Дори не знам заслужил ли съм по някакъв начин всичко това..
Всичко започна в края на Ноември миналата година, когато в един хубав спокоен ден имах лош късмет и претърпях съвсем леко ПТП. За щастие ми нямаше нищо, не беше по моя вина, но колата все още не е оправена. И след този ден сякаш всичко тръгна надолу.. Загубих работата си и все още имам да взимам пари, който едва ли ще получа някога. И все пак се надигнах, казах си, че трябва да изкарам празниците добре и след това вече да закърпя всичките дупки, който ми се образуваха. Уви, коледата не мина приятно. За нова година заминах в друг град с мисълта да се отърся от всичко. Честно казано си изкарах приятно и реших, че може би пък дявола не е толкова черен... И сякаш за да ми натрие носа, съдбата ме прати пак в трета глуха. В началото на месеца жената, която обичах повече от себе си ме остави. И може би нямаше да е толкова тежко, ако не ме беше оставила за да се върне при бившия си съпруг.

Междувременно се оказа, че кучето ми е забременяло от някакъв уличен пес и след няколко дни ще трябва да отглеждам помиярчета.. Искам, не искам, ще трябва..
Отделно, че имам проблеми и конфликти с роднини..

В момента сякаш всичко е спряло около мен. Не знам от къде да започна. Имам кола за оправяне, куче за гледане, разбито сърце за възстановяване и не на последно място - да започна нова работа. А, нищо не е толкова лесно.. Разочарован съм.

Коментари

1.   Отиди на църква, запали свещичка за здраве и благополучие, горе главата. Когато губиш нещо не знаеш какво печелиш! Не се предавай, гледай само напред и се бори и стискай зъби!

Павко

2.   Не виждам толкова големи проблеми при теб - сори, освен, че виждаш чашата наполовина празна.
Това с кучето е май дори за добро, като ги видиш малките мъничета, доста ще се разведриш. Бог си знае работата - дал ти е чудесна отговорност - да изродиш, отгледаш и раздадеш беззащитни животинки.

За жената - ами празнувай мой човек! Тази не те е обичала, не обича и бившия си мъж, обича само себе си. В най-трудните моменти виждаш, кой е приятел. Е, ти си нямал приятел в леглото си, как щеше да градиш семейство с такава змия?
Слава Богу - дала ти е съдбата, Провидението, Господ ако щеш - това изпитание, за да се оттървеш навреме от тази, докато нямате деца да страдат.

За ПТП-то - мило момче, това ли ти е най-важното? Помисли - ако не беше станало, може би щеше да загинеш в някаква катастрофа. Аз самата направих ПТП, леко, но се стреснах. Имах пълно Каско и се спасих (по моя вина беше), но сега карам по-внимателно. Значи е било за добро. Никой иначе не пострада. Това е важното.

За работата - ами ти сега си СВОБОДЕН (е, след като раздадеш кученцата си). Напълно си свободен да почнеш където и каквото си искаш. Отиди в София, замини за чужбина, направи нещо от живота си - за кучето ще се грижи някой временно, докато се устроиш. После животът ще те повлече напред, ще срещнеш хубава, истинска жена, ще видиш.

Без проблеми, без надолу, няма нагоре, няма хубаво.
Ти си сега в период на криза, подобно на икономиката на една страна и твоят живот се е оттървал, оттърсил от ненужния товар, от ненужните неща. Сега можеш да оцениш истинските, важните неща в живота си, да намериш работа, в която да се реализираш истински, да намериш жена, която да те обича ИСТИНСКИ, да си купиш кола, която да ти харесва истински - а и сега разходът „кола“ и без това ти е излишен.

Нито си загубил важен човек от болест, нито ти си болен, нито си преживял някаква истинска загуба - животът е твой.
Скоро ще ставаш и „баща“. Пиши колко са се родили и да мислим имена!!!

3.   Пич не видях кой знае какъв проблем при теб, та това го има при 99 процента у хората, освен ако не си на 18-20години и не си се сблъскал в живота с трудности, ами да-това е част от живота. Горе главата гледай да си жив и здрав, всичко друго ще се оправи. Успех