Споделена история от Други

Кражба - какво мога да направя?
Здравейте... скоро станах пряк участник в доста неприятна случка... Бях на ресторант в доста известно столично заведение... и си закачих якето на колоната, която се падаше точно зад масата... и съответно събеседника ми отсреща има визуален поглед какво се случва там...

Когато се прибрах и си отворих портофела видях, че парите ми ги няма... става въпрос за 200лв, документите си бяха там просто парите бяха изчезнали... Явно съм попаднал на доста съвестен крадец, взел е парите, но ме е отървал от главоболията да вися в полицията...
В този случай има ли какво да направя, силно се съмнявам де... един вид е и моя вината да си отсавя за 20 см до мен якето... не съм очаквал, че крадците са такива факири...

P. S: Парите не са изпуснати, защото до този момент не съм ги вадил никъде... Бях с жена ми и тя избърза да плати и аз чак в домът ни видях, че ги няма...

Коментари

1.   Можеш да се научиш да внимаваш от тук нататък.

2.   ми кво да направиш - радваш се, че не ти е взел документите и тва е ;д. Няма кво да направиш.. случват се и такива работи в живота.. ако пък настояваш отиваш в заведението и питаш там за тоя човвек ама силно се съмнявам, че могат да ти помогнат с нещо.. шапка на тояга и тва е :Д ама и ти с къв акъл си тръгнал с толкова пари бе човече?

3.   Ако в ресторанта има камери - ОК, ако не - ЗДРАВЕ ДА Е!!! :))))
Палав Мечок

4.   В тази без законна държава можеш да станеш милионер за 2 години както казва Бай Минчо поради фактите че цари БЕЗ ЗАКОНИЕ!

5.   няма как да намерят парите ти освен ако няма камера която ясно да е снимала крадеца и после трябва да го търсят и него...

6.   Налага ми се да си държа понякога документите и парите в палтото, но винаги, когато го сваля, гледам да си взимам нещата в себе си, дори да е малко неудобно. То дори да са в теб пак може да стане нещо, та какво остава ако не са. От друга страна човек не може винаги да мисли за тези неща, но опитай да внимаваш повече.

7.   Дори не можеш да докажеш пред полицаите че е имало пари в портофейла ти. В такъв случай няма доказано престъпление, нали.
Сивата Лисица

8.   да, ако има камери-върни си парите
ако не-тегли една майна на българията и ходи живей в чужбина

9.   Да сте живи и здрави е най-важното. Пари се печелят и се губят. Винаги е имало крадци и ще има. Дано другия път да си по внимателен. Съжалявам, че не мога да ти помогна, но на някой хора това им е професия.

10.   При положение, че знаеш, че имаш 200 лева в портфейла си, с какъв акъл си го оставяш в якето а него държиш в теб, аз и 2 лева да имам вътре пак ще си го държа при мен. Джобове на панталоните нямаш ли? Вярно е, това може да се случи на всеки, дори и на тези които най много внимават, но за следващия път бъди по внимателен и си дръж парите в теб.

11.   Щом е доста известно не може да няма камери, както е споменал номер 3. Обърни се към управителя, разкажи му какъв е случая и поискай съдействие. Това е единствения ти вариант.

12.   Има какво да направиш, да - плащай с карта и не носи пари в брой. Аз повече от 50 лв не нося в себе си, освен ако не знам предварително, че ще ми трябват. Или ако не отивам на гз на географията, където няма банкомати и не приемат кредитни карти.

Кубрат

13.   да прави сте алл
кубрате все тъпи мнения
дедовия