Споделена история от Други

Живот след смъртта?
Аз лично не вярвам в това и си представям смъртта, като спане без сън... или с една дума нищо. Лягаш си и се събуждаш на сутринта без нито един спомен за миналите 7-8 часа... дори не си сигурен кога точно си заспал... Така си представям смъртта - като тези 7-8 часа, но вечно. Мозъка генерира реалността. Няма мозък - няма реалност.

Интересно ми е, да чуя вашите теории за смъртта.

Коментари

1.   Мозъка не генерира нищо, той е просто приемник като радиото. Елементарните частици изчезват в ускорител за частици, материализма не е надежно обяснение на света, дуалистичните въгледи също. Много синтезирано, надявам се някой да докосно нещо от това което имам предвид.

М30

2.   За съжаление и аз мисля като автора, но повече от всичко искам някой да ме убеди с факти в обратното.

3.   #1
XD
имах предвид, че мозъка приема реалността и генерира съзнанието, добре... грешката е моя. Имах предвид реалността, по начина, по който ние я виждаме, а за това е отговорен мозъка...
А разпадне(разложи) ли се специфична конфигурация материя и енергия, каквато е мозъка, съзнанието е унищожено с него.
Защо Материята и енергията да не са надежно обяснение за света, като света ни е изграден от материя и енергия( и антиматерия).
интересно ми е, уточни се.

4.   По скоро като машина изключиш я и край.

5.   Смъртта е нещо неестествено, трагично, но в същото време е истинска. Душата обаче е жива, тя е безсмъртна. Какво става с нея не е напълно ясно, но според християнството или пребивава в блаженство или в мъка, в засивисмост от това дали е обичал човекът ближните и Бога. Има вечен живот, който идва след възкресението на тялото, тогава тази целост от дух и тяло се възстановява.

6.   #5
Душа няма и няма нито една причина да се вярва в душата.
Всичко, което сме ние(спомени, мечти, характер) се намира в мозъка.
Да предположим, че има душа и тя пази спомените ни. Ако мозъка се повреди, се поврежда и паметта. Представи си, че убия 20 човека, защото имам мозъчни повреди... Душата ми какво е виновна, че мозъка ми е смлян?
Ако не се запазват спомени(те са в мозъка), то тогава може да се каже, че изобщо не сме ние.
И каква е функцията на душата?
Според християнството прилепа е птица и земята е плоска.... така че може да си представиш колко много им вярвам...
Божество жертва себе си(в човешка форма) да изплати на себе си греховете(които той самия определя) не хората....

7.   Чакам с нетърпение да се включи РЕЙ и да разбули мистерията :)

8.   1. Отиди до летището.
2. Купи си билет за Ню Йорк.
3. Отиди на Бруклинския мост.
4. Купи си парашут.
5. Покатери се колкото се може по-високо.
6. Скочи.
7. След 7-8 часа ще се събудиш с мисълта, че си забравил парашута и че пицата по тротоара всъщност си ти.

Лесно :)

9.   След смъртта душата стой 40 дена на Земята, след което заминава някъде на небето. Избира си родители за новият живот и се връща за да се роди отново.

10.   #9
От къде получаваш тази информация?
#8
FTW

11.   Много се радвам за тези от вас, които нямат души! Остава и да си обяснят как хардуерът им върви без софтуер... :)

РЕЙ

12.   Ха, номер 7 ми взе думите от устата, а номер 11 много ме разсмя с отговора си :D

13.   #11
Мозъка е като един тбъд диск, на който е записан софтуера.
Отдавна са картографирали мозъка и се знае всяка област за какво служи.
Знае се в коя област са инстинктите, в коя се обработва визуалната; звуковата информация.
Увреди ли се мозъка - изчезва софтуера.
Какъв софтуер има душата не разбирам?

14.   #6, има много доказана истина и логика в това, което си написал, но има още нещо, което не го оборва, а само го продължава - Замислял ли си се (а и всички останали, които ще го прочетат) "Защо точно аз съм аз? " т. е. защо точно ти си точно това съзнание (този мозък)? Не знам как да се изразя по-добре, не намирам други думи... Опитвам се да кажа, че може би "душата" просто не е това, което сме свикнали да си представяме и затова се получават такива противоречия. И причината донякъде е точно в мозъка : )
Така че просто трябва да се направи разлика между това да вярваш и това да си обясниш-представиш "душата", "задгробния живот", Бог и т. н. Второто е абсолютно безсмислено и невъзможно сега.

Нели

16.   #14
Да, лесно е човек да се чувства уникален, защото е само един единствен в целия свят, но ако клонираме този човек 2000 пъти, неговото чувство за индивидуализам ще се срине. Да, неговото развитие зависи от него самия и затова си остава уникален, дори и ако му направим 5000 клонинга. Така че, какво съм аз? Аз съм индивид, който има своя гледна точка, породена от опита му в живота. Нищо по специално от всичките други 7 милиарда души. Всеки може да е уникален, но причината за тове е, че всеки има уникален опит в живота.... Не намирам място за душа.
Лично аз използвам термина "душа", когато се опитвам да обясня някаква емоция( когато харесам някоя мелодия, картина или момиче)
Емоциите също са обяснени от науката, но когато ги изпитваш ти се струват вълшебни(а не, че мозъка ти абсорбира допамин)

17.   №16, приличаш ми на учЕн от 17 век, който за пръви път вижда телевизор. И понеже си няма понятие нито от електричество, нито от радиовълни - той ще гледа, слуша, мери, тегли, разсъждава като тебе, и накрая ще стигне до извода, че картината се генерира някак си вътре в кутията му...

Представите и познанията ти за мозъка са на ниво 20-те години на XX век (д-р Уайлдър Пенфийлд), т. е. на близо 100 години. Препоръчвам ти да се запознаеш с по-новите изследвания на Пол Пайч върху мозъците на саламандри, изводите, които правят на тяхна основа Дейвид Бом и Карл Прибрам, и изобщо с холографската функционалност на мозъка.

Предполагам, за екстрасензорика, синергии, синхроничност, телепатия и нелокалност на съзнанието (и съответните експеримантални потвърждения) също не си чувал/а.

Въобще - да живеем в една (информационна) дупка, и да твърдим, че Земята е плоска, само защото ни мързи да излезем оттам, е най-меко казано недалновидно.

РЕЙ

18.   #17
1во №16 не е говорил за мозъка, така че не виждам защо тези критики са отправени към него.
2ро Учен от 17 век би стигнал лесно до извода, че е нужно електричество за да тръгне телевизора. Все пак, ако не е вкючен-няма да тръгне и той ще започне да ровичка из контакта да види какво е(the hard way :D )
3то Пол Пайч прави експерименти с животни, които не умират ако им се изкара мозъка. Силно се съмнявам, че ако си повтори експериментите върхо куче, котка или маймуна, няма да има такъв резултат. На тях няма да може да им обръща мозъците, но ще може да ги нарязва(което също е правил) в черепа. Всъщност от такъв експеримент няма нужда, защото мозъчните хирурзи веднага ще ти кажат какво се случва.
Що се отнася да другите експерименти, които обясняват как мозъка обработва визуална и звукова информация (и танцова лол), не разбирам какво общо има това с основната тема. Сигурен съм, че ако искам, мога да си ги нагодя нещата по начин, да докажат живот след смъртта. Но ти ако търсиш доказателства за нещо, в което ти силно вярваш и искаш да го има, ще намираш доказателства навсякъде, дори и там, където ги няма. Именно затова е трудно да убедиш християнин, че Бог няма.

19.   Драги №18, №16=№18=№13=№10=№6=№3=hash:7d6528a810=(вероятно на)автора.

Настрани от това, че си падаш по безсмислените спорове, се опитваш и чрез ума си да си обясниш нещо, което е много по-голямо и е отвъд него. Това няма как да стане! (Забрави историята за барон фон Мюнхаузен, който се хванал сам с ръка за косата и така се издърпал от блатото... ) Единственият начин е да събереш съответните лични преживявания (преживелищни доказателства), които след това умът ти да приеме, осмисли, и да започне да им търси обяснение из литературата или чрез някакви други аналогии от човешкото битие. Както разбираш обаче, за това ще трябва доста да се потрудиш, да преминеш през отхвърлянето на някои самозаблуди, да подложиш на съмнение някои общоприети схващания и т. н.

Като оптимистична програма за тебе го виждам нещо като 10 години (срок), 10 от най-значимите (както популярни, така и научни) книги по темата (което автоматично означава около 50 по темата, 40 от които можем да определим като "плява" или не толкова съществени) и разбира се - множество трансцедентални (отвъдсетивни) опитности и преживявания - както умишлено търсени, така и спонтанни.

Пак (и съвсем добронамерено) ти казвам - в момента си в положението на слепец по рождение, който се опитва да убеди зрящите, че светлината и цветовете са единствено плод на тяхното въображение, резултат са на някаква халюцинация или на нарушената биохимия на мозъка им. Когато този слепец прогледне (дори и само с половината от едното си око) - за него вече никакви доказателства, празни приказки и безсмислени спорове няма да са му необходими. Разбира се, докато той е още сляп, може да реши на сляпо да "повярва" в светлината, цветовете и т. н., и само да си мечтае един ден да ги постигне, но това е съвсем друга тема.

Наистина - положи някакво усилие! Така по форумите нищо няма да стане, пък и никой не може (дори и да иска) да ти го сдъвка и да ти го изплюе в устата...

Успешно проглеждане!
Ray

20.   Рей е прав! А ти, който и да си, си много назад. За съжаление толкова си си повярвал, че неможеш да видиш колко грешиш.

21.   #19
Точно така говорят религиозните хора и сектантите:
"Отвори си очите"
"Алах е толкова очевиден"
"трябва да намериш Йисус"
"Илюминати владстват над хората"
"в момента си в положението на слепец по рождение"
Защо да вярвам на който и да било. Всеки от тях е сигурен, че е прав.
Аз не съм сигурен, че съм прав. Затова започнах тази тема.
Единствения извод, който си направих, е че хората се отвращават да не си сагласен с тях.
Ае, лека и си вярвайте в каквото пожелаете.
Аз лично исках да спорим идеология, а не да се нападаме лично.

22.   Отново - не става с интелектуални напъни или с писаници по форумите. Или трябва да потретя, за да го разбереш?

23.   Към религиозните - можете ли да дадете поне един пример за доказано явление, което не може да се обясни по никакъв друг начин освен съществуването на душа? Щото "не си достатъчно просветлен", "трябва да прочетеш още 50 книги по темата" и "като слепец си" верно звучи не само като евтин начин да се измъкнеш от въпроса, но и до голяма степен арогантно.

24.   Абе хоораааа вие като мислите за смъртта не започвате ли да се отдалечавате от живота.. започвате да мислите какво е това свят? дали сега сме живи... и просто ви е многоооо амаа много объркано

25.   24, пак е по-добре отколкото в мислите ни да са само ракийката, комшийката и чалгийката...

26.   За всеки който се интересува по тази тема, да прочете Следите на душите – Майкъл Нютон.

Ще открие много отговори :)

27.   след смъртта мисля, че се прехвърляме в друго измерение, но дали там ще останем вечно :( не знам. в момента сме много напред с технологийте, че може и да разберем какво следва, гледах някакви учени на канарските острови, които телепортират малки частици и казват, че сега са още в началото, но след 300-400 години ще можем да се телепортираме и извън вселената (в други "реалности")

28.   Аз припаднах след като ми взеха кръв от пръста. Не минах по никакви бели тунели или каквито и да било. Всичко беше черно. Мозъка напълно беше изключил и не чувстваш нищо. Най-вероятно и след смърта няма чувства, мисли, нищичко. Душа не вярвам да има. Това е само метафора, всичко е в мозъка, който видимо съществува.

29.   ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ТЪРСЯТ ИСТИНАТА

Четете Библията. Обяснението е там, но човек трябва да вярва на написаното, ако не вярва се въвлича в омагьосания кръг на догадките и търси фантастични обяснения. Нали не може да има повече от една Истина, ако са повече кое е истинското?

Битие 1:2:7 "И създаде Господ Бог човека от земна пръст и вдъхна в лицето му дихание за живот; и стана човекът жива душа. "

Битие 9:4-6. "само плът с душата й, сиреч с кръвта й, не яжте;
5. Аз ще изискам и вашата кръв, в която е вашият живот, ще я изискам от всеки звяр, ще изискам също душата на човека от ръката на човека, от ръката на брата му;
6. който пролее човешка кръв, и неговата кръв ще се пролее от човешка ръка; защото човек е създаден по образ Божий;"

Съвсем ясно ни е казано в Библията, че човешката душа е кръвта му и за никакви етерични души, които отиват на небето след смъртта не става въпрос.
КЪДЕ СА МЪРТВИТЕ?

Основен текст: “И заради Вас, радвам се,

че не бях там, за да повярвате; обаче нека

да отидем при Него. ” Йоан 11: 15.

“ Телеграма! ” С какви чувства отваря човек познатото пликче, което ни се поднася в тихия нощен час! Каква скръб препълва сърцето ни, когато получим скръбна вест за смъртта на наш любим!

Наистина, едва ли има нещо друго, което тъй много плаши, както смъртта. Една от причините за този страх е, че повечето хора не знаят какво ги чака отвъд смъртта. Между многото народи и племена на земята има стотици вярвания за смъртта. Обаче човешките обяснения не са авторитетни. Ако искаме да научим истината за смъртта, ние трябва да се обърнем към Оня, Който е вкусил смъртта и се е върнал в живота. Този авторитет е Исус.

“Бях мъртъв, и, ето, живея до вечни векове; и имам ключовете на смъртта и на ада. ” Откр. 1:18.

Нека да вземем Библията - Божията вест до човеците - и да проучим фактите относно смъртта на Оня, Който има ключовете на гроба и смъртта; да се обърнем към Оня, Който е “Възкресението и Животът”.

ЧОВЕКЪТ Е СМЪРТЕН

1. С какви лъжливи думи Сатана още в Едемската градина даде една фалшива представа за смъртта?

“но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш. ” “А змията рече на жената: Никак няма да умрете” Битие 2: 17; 3: 4.

С голяма хитрост Сатана успя да предаде на по-късните поколения тази първа лъжа относно смъртта. Умишлен план на Сатана беше да прикрие истината относно смъртността на човека. И сега не само езичниците вярват, че мъртвите вземали друга форма на живот. Не, това учение е проникнало почти в цялото християнство. Бог казва: ”Човек е мъртъв, когато напусне този свят”. Сатана казва: “Човек не е мъртъв, а продължава да живее в друга форма на живот”. Йов пита:

Виж: Йов 4: 17

Някои вярват, че тялото умирало, но душата продължавала да живее по друг начин; а Библията учи, че душата умира.

“Ето, всичките души са Мои; както душата на бащата, така и душата на сина е Моя; душата, която е съгрешила, тя ще умре. ” Езекил 18:4.

2. Кой само притежава безсмъртие?

Виж: 1 Тим. 6: 15, 16.

Бог е безсмъртен. Христос, Божият Син, естествено е също безсмъртен. Непадналите в грях сътворени същества в Божията вселена притежават безсмъртие чрез послушанието си. Всички, които са верни на Исус, също ще получат безсмъртие в деня на възкресението.

Виж: 1 Коринт. 15:51, 53.

Адам и Ева бяха изпъдени от Едемската градина, за да не ядат от дървото на живота и така да станат безсмъртни грешници (виж Битие 3:22-24). Смъртта е средството в милостивата Божия ръка за освобождаване на падналия човек от вечна борба с греха. Когато Христос дойде да избави Своите верни, Той ще ги възнагради с безсмъртие.

“Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ. ” Римл. 6:23; Виж: Отр. 2: 10.

Безсмъртието ще бъде дадено тогава като подарък на ония, които са ходили по окървавения път на послушанието, по пътя, който през сянката на кръста води към портите на славата.

СВИДЕТЕЛСТВА НА БИБЛЕЙСКИТЕ

АВТОРИ ЗА СМЪРТТА

3. Кои четири факта се изброяват от Йов?

“Защото зная, че е жив Изкупителят ми, и че в последно време ще застане на земята; и, като изтлее след кожата ми това тяло, пак в плътта си ще видя Бога:” Йов19:25-26; Виж: Йов 14: 14, 12, 21

Тук Йов прави съвсем определени изявления; той казва:

А) че мъртвите чакат в гробовете си до деня, в който небесата ще преминат (виж 2 Петр. 3: 10);

Б) че през всичкото това време той не ще бъде пробуден от съня си;

В) че той не ще знае какво ще става с децата му през това време;

Г) че тялото му ще възкръсне в последния ден;

4. Какво не правят мъртвите според думите на Давид?

Виж: Псалом 6: 5; 17: 15; Деяния 2: 29, 34; Псалом 115:17.

Според тези боговдъхновени изявления дори и праведните мъртви не славят Господа, ”защото в смъртта не се поменува за Тебе. ”- Псалом 6:5. От момента на смъртта на човека изчезват ”всичките му помишления”. Колко ясно отговарят тези думи на тъй често задаваните въпроси: ”Знаят ли мъртвите какво става по света? В небето ли са сега мъртвите? ”

Давид знаеше, че в гроба той щеше да спи, докато Господ го събуди в деня на възкресението. Хиляда години по-късно апостол Петър проповядваше, че Давид още почива в гроба и чака да бъде повикан от Животодавеца. (същата мисъл е изразена и в отправените думи към Данаил от ангела - Данаил 12: 2, 13).

5. Как описва най-мъдрият човек състоянието на човека в смъртта?

“И се върне пръстта в земята, както е била, и духът се върне при Бога, който го е дал. ” Еклисиаст 12:7; Виж:Еклисиаст 3: 19, 20; 9:10, 5, 6.

Бог показа на Соломон, че и човекът, и животното умират с една и съща смърт. Някои мислят, че духът(диханието) на човека отива горе, а диханието на животното - не. Това схващане обаче не е в съгласие със Словото Божие. Когато човек издъхне, духът му (диханието на живот) се връща обратно при Оня, Който го е дал - при Бога. Но това дихание на живот при напускане на тялото в смъртния час не притежава повече съзнание, отколкото при времето на раждането на човека, когато то за пръв път оживява дробовете. Че този дух не е нищо повече от едно дихание, може да се види ясно от следните думи:

Виж: Йов 27: 3 (виж и Битие 2:7).

6. Как наричаше Исус смъртта?

“Това изговори и подир туй им каза: Нашият приятел Лазар заспа; но Аз отивам да го събудя.... Тогава Исус им рече ясно: Лазар умря. ” Йоан 11: 11, 14.

Исус наричаше смъртта сън. На 53 места в Библията смъртта е наречена сън. Смъртта е сън без сънища. Когато човек си легне уморен вечерта да спи, на сутринта му се струва, че нощта е преминала в миг. На ония, които ще бъдат възкресени за живот, ще се стори, че между смъртта и възкресението им е минал само миг.

7. Следните илюстрации ще покажат колко разумно е библейското учение за възкресението:

а) Един мъж бива прегазен от автомобил. И ето, той лежи в безсъзнание. Всеки знае, че един човек в такова състояние не мисли. И ако от прегазването последва смърт, ще се върне ли съзнанието му? Сигурно не, защото мъртвите не знаят нищо (Еклисиаст 9: 5). Ако на един изпаднал в безсъзнание пациент лекарят открие една артерия и в последствие на това настане смърт, би ли се върнало съзнанието на умрелия?

б) А сега нека да приемем, че умрелите са с пълно съзнание на небето. Не биха ли били те принудени да изпитат всичките страдания и скърби, които постигат техните близки на земята? Но това не е всичко. Успоредно с вярата, че праведните след смъртта си отиват на небето, върви и учението, че безбожните след смъртта си отиват в ада. Не е ли по-утешително да знаем, че всички наши мили мъртви сега почиват спокойно в гробовете си, отколкото да мислим, че някъде има един огън, в който човеците се мъчат вечно? Божият план е най-добрият. Защо толкова много хора са предпочели да вярват в първата лъжа на Сатана (Битие 3: 4), която причини падението на човека в рая?

ПОВЕЧЕ СВЕТЛИНА

I. Възгледът, че мъртвите живеят, не е нов, а много стар. Тази бе първата лъжа, която се изговори някога на нашата земя. Когато дяволът, в образ на змия, изкуси Ева в рая, той й каза: “Никак няма да умрете. ” Битие 3:4. Това учение е основата на всяка фалшива религия. Будизмът, индуизмът, мохамеданството и всички езически религии не биха могли да съществуват и биха се разпаднали, ако не проповядваха спиритическото учение за продължването на човешкия живот след смъртта.

Спиритизмът е мощно средство на Сатана, чрез което мами човеците и отклонява от Бога и от Неговото Слово. Сатана си послужи на земята с тази спиритическа лъжа още преди 6000 години. Спиритизмът обича да работи в тъмно, защото сеансите се състоят обикновено в тъмна стая или нощно време. Ние биваме предупреждавани против това тъмно дело: “Не участвайте в безплодните дела на тъмнината” Ефес. 5:11

II. Спиритизмът твърди, че няма смърт и че душите на умрелите продължават да живеят и се намират в обкръжаващото ни въздушно пространство, а още могат да се съобщават с живите посредством медиуми – посредници. Тези твърдения на спиритизма са чиста лъжа. Те нямат нищо общо с ученията на Библията. Затова и Библията не ни оставя в неизвестност по отношение спиритизма, а заявява следното: “А Духът изрично казва, че в последните времена някои ще отстъпят от вярата и ще слушат измамителни духове и бесовски учения. ” І Тим. 4:1.

III. Бог предупреждава сериозно против този стар обичай на повикване мъртвите и говорене с духовете. Още в Стария Завет Бог забрани спиритизма: “Да се не обърнете към бесовъпрошателите, нито да се прилепяте към вълшебниците, та да се осквернявате чрез тях; защото аз съм Господ, Бог ваш. ” Левит 19:31. А още по-определено Той забранява това във Второзаконие 18:9-12: “Като влезеш в земята, която ти дава Господ, Бог твой, не се учи да правиш по гнусотиите на ония народи. Да се не намерва в тебе никой, който да прекарва сина си или дъщеря си през огън, чародей или астролог, или гадател, или омаятел, или обаятел, или бесовъпрошател, или вълшебник, или мъртвопрошател; защото всеки, който прави тия дела, гнусен е Господу, и за тия гнусотии Господ, Бог твой, ги изгонва от лицето ти. ”

IV. Като изпитаме духовете, чрез които действа спиритизма, ще установим въз основа на Свещеното Писание, че те не са божествени, а дяволски сили.

След като Бог отхвърли цар Саул, този последният се обърна към спиритизма и потърси помощ при една медиумка в Ендор (І Царе 28). Тази медиумка свърза царя с един лъжлив дух, който се представи, че е умрелият преди няколко години пророк Самуил. Последствията от тази постъпка четем в І Лет. 10:13, 14: “Така умря Саул за беззаконието си, което стори Господу, против словото Господне, което не упази, а още защото бе потърсил бесовъпрошател, за да се допита, а Господа не попита; затова го умъртви и върна царството към Давида Йесеевия син. ” И така Саул изгуби своя живот, понеже се допита до гледачка.

V. Исус предупреждава относно тези духове, като казва: “Тогава, ако някой ви каже: Ето, тук е Христос, или там, не вярвайте; защото ще се появят лъжехристи и лъжепророци; които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните. ” Матея 24:24.

VI. Защита против тези измамливи духове намираме само в Свещеното Писание. Бог се отвръща от ония човеци, които се отвръщат от Него, отхвърлят Неговата спасителна вест и прибягват при човеци и духове, и с готовност следват техните учения. И на такива се изпълняват думите в ІІ Сол. 2:10, 11:“Защото не приеха да обичат истината, за да се спасят. И затова Бог праща заблуда да действа между тях, за да повярват лъжа. ” Лъжи от подобен род, чийто отличен представител е спиритизмът, днес вземат надмощие; те се увеличават съразмерно намаляването на вярата.

Дано над нас не се изпълнят горните думи, а ония, които Господ обещава на Своите Си: “Понеже си упазил Моята заповед да търпиш, то Аз ще упазя тебе от времето на изпитанието, което ще дойде върху цялата вселена, да изпита ония, които живеят по земята. ” Откр. 3:10.

КОГА ОТИВАТ ПРАВЕДНИТЕ НА НЕБЕТО?

8. Учеше ли Исус, че човеците получават наградата си веднага след смъртта си, или при общото възкресение?

Виж: Йоан 5: 28-29.

Нека да обърнем внимание, че според тези думи мъртвите ”ще излязат” из гробовете си. Те няма да бъдат извлечени из бездните на ада, нито ще бъдат повикани да слязат от небето. Каква нужда би имало тогава още от ден на съд и възкресение?

9. С какво събитие свързва апостол Павел възкресението?

“Защото това ви казваме чрез Господното слово, че ние, които останем живи да Господното пришествие, няма да предварим починалите. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангели, при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред; после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа в въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа. ” І Сол. 4: 15-17; Виж: І Коринт. 15: 12, 13, 18, 20; ІІ Тимот. 4:8;

Следователно няма защо да се съмняваме относно времето кога праведните ще получат вечен живот. Всички ще участват във възкресението. Какво чудесно завръщане ще бъде това! Да си представим радостните срещи в оня славен ден! На възкресените праведни ще се струва, като че ли са лежали само миг в прашните си гробове. Тъй скорошно ще им се види вечното утро.

10. Ще получат ли изкупените действителни тела, когато Исус ги повика от гробовете?

“Твоите умрели ще оживеят; моите мъртви тела ще възкръснат. Събудете се и запейте радостно вие, които обитавате в пръстта, защото росата Ти е като росата по тревите, и земята ще предаде мъртвите. ” Исая 26:19; Виж: 1 Йоан 3: 2; Филипяни 3: 21.

След възкресението Си Исус имаше действително тяло (виж Лука 24: 39, 42, 43). Изкупените ще възкръснат в безсмъртни тела. Бог позволи на един от Своите верни служители, който се намираше в голяма скръб и отчаяние, да види във видение утрото на възкресението. Относно това четем в Езекил 37 глава.

11. Кои два фактора решават между вечния живот и вечната смърт?

“Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина, няма да види живот, но Божият гняв остава върху него. ” Йоан 3:36; Виж: Гал. 5:6; Откр. 22: 14 - “Блажени които изпълняват Неговите заповеди, за да имат власт над дървото на живота и да влязат през портите на града”.

Вярата в Исус и нашето послушание в съгласие с Неговите заповеди са условията за влизане в небето. Каква славна привилегия е да можем да изберем пътя на послушанието и да имаме скъпоценната увереност за вечния живот чрез Исусовата спасителна кръв.

30.   Интересно е да се чуе мнението на Рей по последния коментар. :)

31.   от автора
№30
да се махаш от тука с твоя Рей!
№29
Да се махаш от тука с твоята библия!
№ 26
Да се махаш от тука с твоя Майкъл Нютон!
№22
За какво изобщо говориш?
№20
С твоите камъни по твоята глава!
Ray, говориш глупости от рода New age.. Ти си слепеца братко. И най-страшното е, че има има хора, които са съгласни с теб

32.   Авторе,

"А вий, вий сте идиоти!"
Хр. Ботев

33.   Защо се интересуваш, след като не вярваш. цъкни вав youTubeи нариши-The Boy Who Lived before, iили exstraordinary People-dokumentary. значи ти искаш само да си пепелкяш просто така нищо 4е не вярваш

34.   до 33, тези "документални филми" като ancient aliens; the boy who lived before и т.н. са боза. Стам за канала по който се излъчват. Просто прочети мнението на публиката за тези предавания и филми. Да, причината да създам тема беше да видя колко наивни са хората. Бая..

36.   Здравейте!
Виждам, че темата е вече малко замряла, но искам и аз да се включа.
Аз се лутам из различни теории и някои наистина звучат достоверно, други веднага подминавам, защото са пълни измишльотини. От доста време търся информация относно това, дали има живот след смъртта. На моменти се успокоявам, след време страхът пак ме налита, но нали от това се бои човечеството от край време и винаги това го е тормозело-какво се случва след смъртта?
Не мога да си обясня това, че телата ни са все същите от милиони години, те не са наши, индивидуални, но душите ни са тези, които управляват телата ни-тогава това, което е описано в Библията не звучи ли логично?
Стана доста философско, съмнявам се някога да узнаем какво точно се случва, но каквито и теории да имате, ще ги прочета с удоволствие!

37.   до 36:

Когато човек се роди, той си носи някакви привичики в характера, както и неща, които харесва и неща, от които се страхува. Още в няколкодневна възраст бебетата започват да демонстрират различни характери и това не се дължи на различните им родители, а на потока на Съзнание, в който са се преродили. Реално, живот след смъртта има и той е прераждането. Съзнанието винаги си създава реалност, в която да се проявява. Няма вариант да умреш и нищо да не стане. Да, егото ти умира, но съдържанието на подсъзнанието ти продължава да се проявява в следващ живот. Реално, нашето Его е просто една повърхностна вълна върху океана, който сме ние самите. Вълната се появява, развива се и накрая се разсейва. Океанът обаче остава и океанът се изменя от вълната. Много малко, но се изменя. Океанът се изменя чрез вълнение, не от стоене. Ние си мислим, че сме тази малка вълна, но реално ние сме целият океан. Понякога вълната има толкова бурен живот, че оставя по-дълбоки промени в океана и тогава човек може да има дори съзнателни спомени за минал живот. В повечето случаи обаче тези спомени са несъзнателни и за нас са просто като някакви неща, които ние "случайно" харесваме или не харесваме.

Всъщност, ако не си запознат/а малко повече с метафизиката и същността на Вселената, тези думи може да ти се струват малко отвлечени. Нека започна от там, че Съзнанието не е продукт на невроните в мозъците ни, а изконната същност на Вселената. Вселената съществува в Съзнанието, не обратното. :) От там следва, че Съзнанието съществува независимо от времето и пространството, защото то самото е това, което ги е създало като концепции в тази Вселена, която обитаваме. Затова добър ясновидец може да се докосне до бъдещи събития или да "пътува" със съзнанието си на места хиляди километри от него. Лафът, че "мисълта е най-бързото нещо" всъщност е самата буквална истина. :) Ако ти е интересно сам/а да развиваш такива способности (понеже на мен ми беше), може да разгледаш remote viewing като техника за достъп до "базата данни" на Съзнанието. Усвоява се сравнително лесно. Поздрави!