Споделена история от Други

Нов град, как да си намеря приятели?
Здравейте. На 21 съм. По принцип съм от Сливен, но ми омръзна от тукашните глупаци и реших да се преместя в Бургас, по-голям град е и има по-голяма вероятност да намеря свестни хора, а и градът ми харесва повече. Проблемът е, че ще се местя сам и няма да познавам никого. Как да си намеря познати и приятели в един чужд град? Не уча, работя в интернет, като цяло няма откъде да имам "насилствени" контакти с други хора, като на работа например.

Коментари

1.   И аз имам същия проблем, но съм на 12 помогнете ми

2.   Аз да ти разкажа от собствен опит - на 29 г. съм, преместих се в Бургас преди 8 месеца. Преди това съм израстнала в Сливен - 19години, учила съм и съм работила в София - 8 години, 1 година съм живяла в чужбина. Най-здрави приятелства съм завързала в университета. По-малко вече на работа, тъй като има преплитане на по-сложни интереси. Запиши се да учиш нещо. След като работиш в Интернет, имаш достатъчно време и гъвкавост, за да ходиш на някакви лекции и да се запознаеш с още хора. Освен всичко и дипломата все някога ще ти потрябва. Бургас предлага въможности, но на мен специално си ми липсват моите хора, които са ми близки в София.
Успех и пиши как се развива социалния ти живот.
G.

3.   Подкрепям Номер 2!
Запиши се на някакъв курс-език, компютърни програми, фотография... каквото искаш. Спорт също. А като стане време и за плаж пък съвсем:)

Успех,
Next

4.   Сайтове със запознанства!

5.   От автора: Благодаря за съветите! Забравих да кажа, че имам интерес в някои спортове - бънджи, парапланеризъм (но не съм пробвал над морето, а много искам), планинско колоездене (даунхил), а ми харесват и различните видове сърфинг, макар че не съм ги пробвал досега. Също така от време на време практикувам и по-традиционни спортове като фрийстайл скачане на въже (ако не знаете какво е това, можете да гледате клипа на песента Rise Up на Yves LaRock), футбол, волейбол, снукър, бадминтон и тенис на маса. 100% ще се запиша в бургаския сърфинг клуб (би трябвало да имат клас за начинаещи) и ще потърся хора, с които да практикувам отборните спортове. Сега, като се замисля, имам огромен избор откъде да започна. Не знам защо преди не се сетих, че спортът може да е отличен източник на познати и приятели. Може да запиша и университет, както ме посъветвахте, и без това доста съм си автоматизирал нещата в интернет и "работя" по най-много 3-4 часа на ден и така ми остава доста свободно време (затова и се занимавам с немалко спортове, иначе умирам от скука).

Поздрави.