Споделена история от Други

Прекалена любов към животните
Здравейте!
Много обичам животните! Ама много! Хаха, чувствам се като Тити Папазов, само че аз съм емоционално пристрастена към животните, не толкова към дечицата. Никога не съм се радвала на малки деца така, както на животните.

Къса ми се сърцето като видя някое бездомно животинче :( а като върви след мен и търси храна и дружинка, направоо....много пъти съм мислила да си прибера някое но като не живея сама и в апартамент, няма как... Много ми се иска един ден да намеря хора, които са съгласни да си направим един приют за бездомни животинки. Но не просто някакъв мизерен приют...а такива каквито са в чужбина!

Там няма и една животинка на пътя! Много ме е жал за тукашните животинки, направо ми се къса сърчицето. А като чуя жалните им гласчета, направо настръхвам. Не знам на какво се дължи тая огромна любов към животните, но искрено се надявам един ден да НЕ бъда нападната от тях, защото много ще ме заболи.

Миналата или по-миналата година се натъкнах на едно клипче в нета на едно момиче, от Хърватия мисля, което убива малки кучета...е не посмях да пусна клипчето. Не бих издържала и секунда! Как е възможна такава жестокост бе хора? За някои може да не е нормално, но толкова съм плакала само при мисълта за това...:(

По новините пък даваха някакъв човек, което стреля по котки...защо? Какво са виновни животинките? Та те нито говорят, нито нищо! Около блока ми се навъртаха няколко кучета, впоследствие разбрах, че мои съседи са ги отровили( не го правят за първи път няма и да е последен) пак ми стана ужасно гадно.
Как можем да спрем тази жестокост? Ако хората тук не бяха такива и животните нямаше да са толкова жестоки понякога и толкова плахи! Има ли хора, които биха се съгласили да направим приют за животни и да си грижим за тях? Не казвам това да стане веднага, просто питам.

Коментари

51-67 от 67

52.   Да. Аз бих искала да мога да създам приют. Напоследък много страдам, в разстояние на 1 година загубих 2 от любимите си кучета. едно искам да кажа; колкото повече човешки характери опознавам, като психолог, толкова по силно обиквам животните...

53.   Бъди благословенно мило дете!
Ако има повече хора като теб, има надежда за хората в тази държава.

54.   Ето заради такива болни психически хора, кучетата ядат живи хора по улиците! Не мога да разбера хуманноста към животните след като няма хуманност към хората!!!

56.   И аз обожавам животните!!!

57.   №53 искам да те питам колко животни прибра в твоя дом и се грижиш за тях? Ако се грижиш за тези изхвърлени от стопаните им до блоковете, не виждам за каква надежда говориш.
Трябва да се работи за това, да не се изхвърлят животни, а не да ги мислим, след като вече са изхвърлени от незнайно кой.
В модерна Европа съседите се интересуват от тези, които отглеждат животни и ако видят, че животното им е бременно и след известно време не видят къде са малките, питат собственика какво е станало, родили ли са се малките и къде са отишли. Ако собственика откаже да даде отговор, отиват и пускат информация до съответната институция, която проследява какво е станало и дали животното наистина е имало бременност и т. н.
Естествено при нас това сега е невъзможно, но все пак може да се търси отговорност на тези, които имат животни, които са родили, а малките ги няма.
Грижата за бездомните не е "грижа", а престъпление спрямо хората, които нямат нищо общо с това.
Виждам по-горе спорове и обиди.
Как ще забраниш на някого да обича животни? И не е ли лицемерие тези обичащи животните да им подхвърлят само една храна, колкото да не са умрели, а седят на най-неуютните места. Ами да ги приберат и да се грижат подобаващо за тях.
Така както има правила за грижи при хората, така има правила за грижа над животните.
Надявам се разбрахте за какво става въпрос.

58.   Здравей, виждам че тази тема е от давна но се надявам още да е валидна. Моята мечта е да си направя при приюта за животинки, те са най-сладкото нещо на света. Много искам да намеря хора, които също имат такава цел и да се обединим.

59.   ЗДРАВЕЙТЕ, МИЛИНКИ ХОРА! Пишете ме и мен! :))
Хайде наистина да се организираме и да ходим до приюта?
А фейсбук може ли да се публикува тук? Само името? ..

60.   А аз си мислех, че съм луда. И при мен е така, даже обичам животните повече от хората. Обичам котката (домашния ни любимец) повече от колкото обичам собствения си брат? ! Винаги съм искала и аз да направя един приют за животни, луксозен, където те ще се чувстват в безопасност, където ще са щастливи и от където евентуално някой да ги осинови и да им осигури щастлив и пълен с любов живот. Сега съм на 15, но предполагам, като порасна достатъчно и събера нужните средства, ще направя такъв приют. Все пак животните са доста по-невинни и добри същества от хората. Единственото, което могат да ни дадат е нещо много ценно - любов, а в същото време, те не искат нищо повече от нея. Хората, извършващи жестокости над животните трябва да бъдат наказани, а скоро време това в България няма да стане... нищо чудно до няколко години да се появи сериен убиец, който убива тези т. нар. "хора"... по особено жесток начин (хах... събудих психопата в мен :D )

-W

62.   и аз ги обожавам! след смъртта на хамстера ми му обещах, че ще направя всичко, за да бъдат всички животни добре!

63.   Хей.. И аз като теб обичам много, мноого животинките! И те са като хората. Много ми е жал, когато те страдат :((

64.   Има ужасно много хора които обичам животните, аз съм една от тях. На думи е лесно но... прекалено съм малка да построя приют но аз го искам силно.

65.   И аз съм мислила по същия начин. Мама винаги се е занимавала с благотворителни и хуманитарни дейности, даже миналата година отвори кампания и събрахме много пари и ги дарихме за един дом за възрастни. Казвам го във връзка с това, че и ти можеш да направиш така. Ако имаш излишни разходи просто се поинтересувай и се опитай да отвориш такава кампания и после говори с приятели, пусни и всичко това в нета и съм сигурна, че ще се получи. Винаги съм искала и аз да отворя приют за животни, но както ти казваш, да не е мизерен, а да е хубав. Животните да се са постоянно в клетка а да могат и навън да се разхождат. Може да пробваш като мен. Когато имам време ходя в един приют и благотворително се грижа за животните. Купувам им храна, вода дори и играчки съм взимала. Играя си с тях, грижа се за тях. Този приют е един от добрите в София и там условията не са толкова лоши, колкото в другите, даже направо е добре в сравнение с другите. Проучи в интернет и всичко е възможно. Може да не отвориш приют, но нищо не пречи да помагаш на вече съществуващите. И успех. :)

66.   Аз също много бих искала да си намеря човек, с които да отворя приют :)

67.   Споделям мнението на авторката, аз също съм защитник на животните.
Иначе държавните ни приюти са нищожни, даже е меко казано!
За отварянето на приют са нужни доста средства, трябва много здрав план, хора имащи желание.
За съжаление някой хора изпитват удоволствие, когато дадено животно страда, всяко нещо се връща.
Моите адмирации към хората, които изпитват състрадание към животните.

Igetis

68.   Не зная точно къде е границата на жалостта и обичта към животните и лудостта, но знам че много често я прекрачват. Имам личен пример в тази насока. Тази зависимост, вярвайте е също толкова страшна както зависимостта към наркотика или алкохола. Сестра ми си продаде апартамента заради котки които гледа, изгуби си работата, виси с неплатени сметки огромни на мобилни оператори, сигурно и на хора и клиники, на улицата /мизерна квартира/ е с детето си, но нищо не я интересува освен котките. И четейки коментари на котешката й страница във фейса виждам, че котките ги наричат "души", а хората гадни "двуноги" и никой не се впечатли, че едно дете /втори клас/ остава на улицата, а всеобщата драма беше, че 14 котки остават на улицата. Какво нормално има в това, питам аз. Нищо! Просто ще умори майка ни, просто осакати това дете. И не е само тя. Наистина прави впечатление, че всички нейни поддръжнички са все емоционално, социално, личностно нереализирани - нямат нищо друго, вкопчили са се в тия котки и това е и така се чувстват значими. Че всичко друго около тях е провал не ги интересува. Това си е жива болест.

69.   Все едно аз съм писала тази история! Толкова съм привързана към животните, че наистина не мога да живея без тях! Страдам искрено и не понасям гледки с жестокост към животните. Мислила съм си за приют, мечтая дори. При първа възможност (от финансова гледна точка) бих направила такъв.
Момиче, 21г.

70.   Здравейте! И аз обожавам животните... Искам да построя приюти в България и търся хора, които биха искали да направят същото.. Животинките в България не заслужават нещастието, на което са обречени! :(

51-67 от 67