Споделена история от Други

Да живееш с труд или на гърба на другия
Историята е базирана на наблюдение.
Неприятно ми е да гледам как в България не се уважават умните хора, но всеки гледа да ги използва, когато има нужда от тях!!!
Непритно ми е да гледам една нация, която толерира хора, които са не са достатъчно образовани и понякога ги издига на пиетдестал и в същото време се подиграват с умни хора.

Правете си сами изводите, примерно още в училище, как съм чула да се нарича умния човек, с обидно име, а простия дори има наглост да му се подиграва зад гърба, но в същото време би седнал на чина до него и да преписва и краде от знанията му, които са плод на труд, и постоянство, а на другия -на лентяйство и мързел.
Съжалявам, но когато видя хора използвачи и ми става гадно, защото просто те нямат морал и искат да живеят като паразити..
Това е, хубав ден хора, замисляйте се и не обиждайте умните хора в България, за да е човек умен, иска се доста труд в дадена област, а не мързел..

Коментари

1.   В България наистина хората на умствения труд са пренебрегнати... Недооценени и потискани...
Аз съм лекар- заплатата в държавната болница за лекар е 540 лева.... И всички цигани които идват те считат за длъжен да им преслушваш миришещите на пот тела...

2.   Авторе "не е виновен тоя дето яде баницата а тоя дето му я дава". Преписвачите преписват защото има от кого. Ако умният е достатъчно умен ще знае как да си защити труда, а не да си дава контролното да го преписват от страх или поддаден на подмазвания.
За простите хора е нормално да си защитят простотията, като нападат умния с неговите недостатъци, ако той се поддаде значи не е умен.
№1 Тези цигани не са виновни за размера на заплатата ти, нито за избора ти на професия, нима не знаеше какво работи лекарят преди да запишеш специалността. Нима гинекологът не е наясно, че като учи за такъв ще се налага цял живот да гледа/преглежда болни, миришещи, дори бабешки п****, да не би да е бил с идеята, че при него ще ходят само здрави 17 годишни манекенки.
Ако си наистина лекар, ти не заслужаваш стотинка дори, за това ти отношение към пациента, нуждаещ се от помощ. И да длъжен си му, защото той е този, който ти осигурява работното място и мизерната заплата, без него и толкова нямаше да имаш. Ти благодариш ли на всеки срещнат за труда му всеки път, на този дето е построил жилището, на този който ти е наредил плочките пред входа, НЕ, ама на теб почти всички благодарят за свършените от теб ЗАДЪЛЖЕНИЯ, и така си свикнал да те благославят, че се самозабравяш. Очакваш молби и благодарности, за да си свършиш задълженията, за който ти плащат толкова на колкото си се съгласил при подписване на трудовия си договор. Каквито са ни лекарите толкова им плащаме.
В чужбина лекарските заплати са по високи, но дали тамошен лекар ще си позволи, само да мисли така, за пациент. При лекарска грешка ще плати милиони, а в Бг лекарските грешки са всекидневие, лекарите винаги невинни, защото действията им са оценявани от колегата състудент.

3.   Номер 2- очевидно нямаш представа от реалността.
Този дето слага плочки взима поне тройно повече от лекаря.
аз съм съгласен да се сменим- аз да слагам плочки за 1000 лева на месец, а той да преглежда за 540 лева :)
Повярвай ми, че мога да оценя проблема, з-то за известен период от време съм работил в частния сектор, извън медицината, за много повече пари и много по-приятна работа... проблема е че без плочки може да живееш, но без сърце -не.

4.   Те циганите по принцип трябва да се къпят и мият, ако миришат, но в България е много трудно в селата за 60-100лв, айде най-евтиния моноблок е 60лв, да си купят и да си направят тоалетни и баня... и после болни и ги дават за лекарства.. Без вода няма и няма и да има здраве, защото ако се лепнат болести, хигиената и дезинфекцията е от голямо значение.. А за миризмите, определено е много неприятно, но трябва да се раздават листовки да се образоват малко, докато чакат не е зле да прочетат нещо, а за тези които не могат да четат, листовки с картинки!!! Примерно неумити ръце и болен човек да е нарисувано и такива примери...