Споделена история от Други

Чувство на вина
Моля ви се хора, помогнете ми!
Проблемът ми е, че разбирам че нещата които правя са в ТОТАЛЕН разрез с нещата, които искам.

Искам да напусна всички хора около мен, искам да замина, да си следвам моите мечти, моите желания, да присъствам на гледките, които ще ми доставят удоволствие, да пътувам и евентуално, когато срещна жена с която искам да остана, да се задомя, при това защото го искам, а не защото не съм си сложил презерватива и по невнимание тя е забременяла.

Проблемът ли какъв е? Чувството за вина - трябва да напусна всички хора, наистина пътят ми е различен, искам обаче да го изживея, защото съм на тоя свят САМО 1 път, искам наистина да го запомня с хубаво, но вината да оставя хората, които сега са ми близки много ми пречи. Те няма да ме разберат, те ще го приемат като предателство. Не искам да ги наранявам, но ме дърпат надолу и се налага да продължа без тях, но чувството на вина ме натъжава много, не искам да им е кофти, че съм ги напуснал от егоистични подбуди. Помогнете ми моля ви да си изчистя съвестта пред самия себе си! Не искам да ги обидя, не искам да ги оставя, но по дяволите искам да ЖИВЕЯ!

Коментари

1.   Поздрав за теб авторе - Дис - Живей

Мирослав

2.   И аз изпитвам чувство на вина, но по друг въпрос. Човек обаче никога не трябва да се обвинява за нещата които е направил. Слушай сърцето си. Ти мислиш за себе си, а най-важното е да направиш това което искаш. Имай подход към близките ти и им кажи как се чувстваш. Сподели емоциите си, мечтите си. Така биха те разбрали и тогава няма за какво да се чувстваш виновен. А ако не те разберат, значи има за какво да заминеш и да ги напуснеш. Късмет!

3.   Здравей, който и да си, както и да се казваш, това е най-незначителното. Спрях се на твоята история защото видях себе си в нея. За мен това, което изпитваш е вече минало. Единственото, което искам да споделя с теб е моя опит от същата ситуация, като твоята.
Бях в същото положение. След невероятни борби със себе си и огромни страдания, опитвайки почти всички варианти, накрая се предадох и се оставих на повика на душата и сърцето ми.
Както казва Вадим Зелоанд: "Умът разсъждава и греши, а душана чувства и никога не бърка". Щом е дошъл момента да търсиш усамотение, означава, че душата има спешна нужда да бъде чута. И тъй като нейният глас е много тих и едва доловим, това става в уединение. Следвай вътрешните си пориви! Вината е измислена от нас самите, ние си я втълпяваме. Какво би станало, ако се случи нещастие и нас повече ни няма на този свят? Ами същото е! Етикетите ги слагаме ние.
Последвах повика на душата си и днес съм най-щастливата жена. Наистина щастлива, защото моето щастие не зависи от никой и от нищо. Защото щастието е статус на душата. Можем да дадем на света и на другите само това, което притежаваме. Ако сме нещастни, как можем да направим другите щастливи?
Следвай вътрешния си глас! Няма да сгрешиш! Успех!