Споделена история от Други

Не съм в угризения на съвестта
Всеки ден, на път за работа, минавам през един вграден павилион в един подлез, в който продава само една жена на цял работен ден. Често излизам през работно време да върша свои неща за бързо. И се налага да минавам и през този подлез. В павилиона се продава бърза храна и запечатани изделия. Всеки път се случва аз да си поръчам едно нещо, а продавачката да ми услужи с друго. Казах й последният път, че така е било винаги. Много често се случва също да няма това, което аз търся, после тя ми е предлагала друго и аз съм се съгласявал на него или си купувам продукт по свой избор. Когато винаги съм й предлагал да й разваля едрите си пари наблизо, тя никога не ме чуваше. Накрая, когато се опитах да й кажа всичко, тя каза че не желае да ме обслужва повече. Има още един по-малък павилион от такъв вид срещу този който аз ползвам, но е с много по-високи цени и няма много клиенти.

Това павилионче беше единственото близко място, където можех да бъда обслужен. Жената си върши добре работата - всичко го прави с много и бързи действия, преди да ми даде купеното. Жената е млада и не е дебела. Добра е за други, комуникативна и се познава с повечето клиенти. С мен не се познава отблизо, защото аз не искам да се сближавам с нея. Всичко между мен и нея си вървеше обичайно гладко, докато не й казах истината със същия тон, с който съм й предлагал да й развалям пари. Интересното беше, че тя ме чу. Тя ме заплаши, че ще повика охраната, както и стана. Говорихме си аз, тя и охранителят насред подлеза и накрая тя си отиде след едно изречение, а аз и той останахме и си поприказвах с него за себе си, с което се оттървах да не бъда задържан в офиса му за цял ден. Случката стана в началото на седмицата. Аз съм в отпуск от миналата седмица и предстои в средата на следващата седмица да тръгна пак на работа.

Коментари

1.   С тези огризения ще ядеш само угризки.

2.   Нищо не разбрах.

3.   Много си зле човек. Кво занимаваш продавачките с твойте глупости? Остави ги да си вършат работата, да не мислиш, че им е до теб или около теб се върти света бе??

4.   Аз съм автора. Написах историята вече втори път. Първия път беше изтрита и се наложи да я пиша наново. Историята ми не се различава от първото писане и при второ е просто копирана. Заглавието го смених и съзнателно сложих правописна грешка, но с това действие не се опитвам да обиждам екипа на сайта.

Моля, не ме нападайте!

5.   Ще избягвам да минавам през подлеза, защото при стачни действия може там да бъде унищожено всичко в павилиона на въпросната продавачка, която ще има готов виновник за случката. Плюс това аз не мога да знам дали колежката й отсреща не е предупредена от онзи полицай, а дори и от самата нея. Опитвам се да избягвам неприятности. Благодаря за тези отговори!

6.   Моля редактора да поправи правописната грешка в заглавието! Ако не, моля Ви екипа, не публикувайте това!

Модератор - грешката е поправена :)