Споделена история от Други

Грозно е, мили дами, да правите това! Изключително грозно!
Здравейте! Аз съм момиче на 17 почти 18 години. Реших да споделя нещо, на което съм присъствала много пъти. А именно жалката гледка на "модерното" младо поколение.

И така... започвам

Петък вечер. Слънцето тъкмо залязва – красота. Лека-полека и последните слънчеви лъчи се скриват зад величествено издигащата се Витоша. Парк с идеалния изглед към планината. И сбогуване с поредния изминал ден от април. Човек да има очи за прелестите на природата!

В далечината се чуват викове и крясъци. Поредната приятно почерпена компания от младежи се задава по алеята в парка и с мощните шумове и цветущи псувни изпълва тишината. Заглушава дори музиката, която звучи през слушалките в ушите ми. Много неприятно!

Но какво да видиш? Компанията била само от „дами”! Едни такива – натокани, намазани, направени, маскирани – да не ги познае човек. Вървят си, придържайки се една за друга, пеят си и си псуват. Свалям слушалките и с поглед, изпълнен с отвращение, се обръщам към жалката картинка пред очите ми. Едната запя някаква песен, от която успях да разбера само „Режи го на две... сърце”, при което друга „дама” от компанията с ясен и силен тон изкрещя: „Е*аниеееее”, а трета вдигна бутилката с бира, която носеше в ръка, и отпи няколко сериозни глътки. Само не знам как не последва и едно мощно оригване!?

Пейките започнаха да се опразват. Скоро пуснаха парковото осветление, а пейките опустяха съвсем. Събрах си такъмите и понечих да си тръгна. Девойките минаха покрай мен, а физиономията ми излъчваше неодобрение. Едната сопнато ми зададе въпроса: „К’во гледаш, ма? Друга работа немаш ли си? ”. Безгласна останах. Прибрах всичко в раницата и тръгнах. Вървейки, се обърнах назад и неволно забелязах как едната „дама” се е проснала на земята, а другите се опитват да я вдигнат. Жалка гледка!

Вероятно това щеше да е поредната изключително забавна история от репертоара на милите млади дами, която никога няма да разкажат на децата си. И не защото биха се срамували от това, а заради факта, че може би няма да си я спомнят!

Градът тихо угасна под лунната светлина и небето се осея със звезди. Носеше се аромат на Пролет от нацъфтелите дръвчета. Задуха свеж ветрец и понесе пролетния дъх.

Грозно е, мили дами, да правите това! Изключително грозно!

Коментари

51-58 от 58

53.   48, авторката и Ajna са тийнейджърчета. Ajna беше писала как 12-годишно дете било пускало на непълнолетен и затова той не носил наказателна отговорност за секс с малолетна. Тя самата е едно детенце, при това и ограничено и както виждам от коментарите, доста злобно, просто защото в думите и няма тежест. Няма какво да се занимаваш.

П. П. Ajna, това за пияния "пикльо" защо го споменаваш? Вече разбрахме от авторката, че за мъжете/момчетата наливането е приемливо. Нали си на нейното мнение....

54.   Anja, ако ще си говорим в хипотези, окей. Принципно всеки седнал зад волана е хипотетичен убиец, независимо дали е пил, или не. Стават всякакви грешки. Всякакви. Не е задължително да си пиян, за да отнесеш някого на пътя.
Съгласна съм, че в България повечето шофьори са безотговорни и се качват зад волана дори когато са пили, но не това беше въпросът, повдигнат от авторката. Тя е насочила вниманието си към това колко е ГРОЗНО да се напива една жена! Нека не изместваме темата все пак...

55.   Виждам, че тази изповед доста се разрасна и искам и аз да добавя нещо. Това, което ме подразни беше тона на авторката, която едва ли не гледа отвисоко на такива хора и също така коментарите, които веднага обвързаха едно такова поведение с простотия, липса на интелигентност и т. н. Доколкото разбрах става дума за млади момичета и аз трябва да призная, че когато бях в пубертета също съм имала подобни изцепки. Сега нямам. Никой не знае как ще го завърти живота, утре може тези момичета да са много успешни и отговорни майки и професионалистки, а авторката(не й го пожелавам) да се алкохолизира. Грозно е да гледаш на другите сякаш са отрепки и да им лепиш етикети спрямо едно-единствено тяхно действие, което си наблюдавал. Един уважаващ себе си човек трябва да уважава другите. Като на някой не му харесва това поведение добре, но да го запази за себе си. Всеки сам си решава какво да прави и от подобни изповеди няма полза.
Номер 34

56.   48, авторката и Ajna са тийнейджърчета. Ajna беше писала как 12-годишно дете било пускало на непълнолетен и затова той не носил наказателна отговорност за секс с малолетна.
-----------------------------------------------------------------------
Ти сляп ли си или си измисляш нарочно, за да ме обидиш?
Не съм писала такова нещо никога нито пък го мисля.

Не съм те задължила да се съгласяваш с мен. Но пък да ме обиждаш, защото не споделяш моето мнение е проява на инфантилност. :) И не само това, но си измисляш неща, които не съм казала и вместо да коментираш темата коментираш пост, който не съм писала аз.
Преглеждай темите преди да набеждаваш хората,
че и големи изводи си извади без да ме познаваш. Ей такива като теб ги мразя, ето сега съм ''злобна '' и то персонално към теб. Хем не познаваш хората, хем с огромна наглост си позволяваш да даваш квалификации. Ти като ''мноо голям'' изказа ли се по темата!? !? !? ! Ако си кажи под кой номер си писал да видим колко си компетентен или ти обсъждаш по принцип само чужди постове и коментираш хората кой какъв е?

57.   Защо не се съберете всички и да си кажете каквото има да казвате? Ако сте били само родители може да не стигнете до някакво споразумение. Извикайте й децата си на масата, за да вземат участие в проблема. Може пък родителите й да се откажат така. Иначе както някой писа по-горе не само сина ти е виновен, а и дъщеря им. Тя що му е пуснала? Разбирам да я е изнасилил, ама не е. И двамата са виновни в случая.

Ajna

Да, писала си, че той е виновен, но си прибавила и 12-годишно дете, което било "пуснало". Именно това ме възмути. 12-годишно дете било пуснало. Мнението ти е такова именно заради възрастта ти. Пак е глупаво, но поне имаш някакво оправдание. Ако беше по-голяма просто щеше да бъде "върхът".
Писала съм в темата под коментар 36.

Това, което писах за теб, беше защото виждам как хората в интернет водят безмислени спорове с други, без да знаят кои са те в действителност. Ти определено си едно особено "зряло" момиче, което "познава" закона, "разбира" защо от малолетните не се търси отговорност и "може" с огромния си опит и годините си да се поставя над хората и да приказва кое било морално и кое не. Всеки голям човек, знаейки предишното ти изказване, не би се занимавал с теб. Да не говорим, че ми изглеждаш дори комплексирана и опитваща се да си придава допълнителна важност, заради начина, по който се изказваш.

Честно казано, на мен не ми дреме дали си била злобна точно към мен или не при положение, че вече съм на мнение, че си така по принцип, но за себе си не е лошо да се замислиш дали да не успокоиш топката, особено като говориш с хората тук. Вече забелязвам, че няколко от "известните" в сайта го направиха.

58.   До колкото разбрах от разказа на авторката тя се е възмотила от държанието на тези момичета които са били пияни и са крещяли по улицата - да това наистина е грозно!

"Грозно е, мили дами, да правите това! Изключително грозно! "- Но заглавието е повече от дразнещо (поне за мен) 1. "мили дами" - ами дама значи жена от знатен произход ако не се лъжа ;дд ;дд !!! пък и ако бяха мъже нямаше ли да е грозно ..... по долу в коментарите някой беше писал че при мъжете било нормално, а за жените е "Грозно"!!! ;дд и едните елементарите ама и другите също!!!

59.   Ох, аз го казах не в според закона каква е? Къде прочете да съм намесила закона в случая?

Наказателното право не ми е втора природа както явно при теб е. Казах го като страничен наблюдател, а не като професионалист.
Нито сме адвокатска онлайн кантора, нито пък болница, затова мнения от къде по верни или не колкото искаш. Грешно или не, не ти дава право да ми лепиш етикети. И повечето не са дали професионално мнение, но защо реши да се заядеш с мен бе, м.. мка му. Аз как мога да не противореча на никой на мнението му, а други не могат. Ми хора всякакви от всяка камбанария картинката е различна. Толкова е просто, но докато има хора, които смятат, че само те са правите ще има безсмислено заяждане.
И така.. Не ме познаваш, така че въздържай от квалификации. Личи си кой е недораслия в случая. Въпреки забележката си знаеш твоето. Аз спирам да се занимава повече.

60.   Хаха, алкохолът е напълно безобиден, прави сте всички върли защитници на задължителното наливане с алкохол, без което купонът не би бил купон, а бабешка седянка от 30-те години на миналия век. Затова сайтът се напълни с истории от рода на "изневерих на гаджето/съпруга/та си, бях пиян/а и не знаех какво правя" и последващите жалвания "помогнете ми, какво да правя". Ами то е логично, като за начало спри да гльокаш алкохол като невидял/а, като не можеш да пиеш просто не пий само защото ти харесва до припадък (буквално), за да си оригинален/на или защото всички пият. В живота винаги трябва първо да мислиш, после да правиш, а след употребата на стабилно количество алкохол в повечето случаи последователността на тези действия е обратна.

51-58 от 58