Споделена история от Други

Бременност-здравни осигуровки
Здравейте,
искам да попитам нещо относно здравните осигуровки.
Бременна съм, а имам неплатени здравни осигуровки от юни мин. година до сега са ми платени тъй като работя, но от предишните 25 месеца не са.
Въпросът ми е трябва ли да си платя осигуровките или прегледите или НЗОК поема и наблюдението на бременни жени.

Видях това в интернет миналата седмица и не знам и аз вече. Ако има някой компетентен по този въпрос моля да ми даде някаква насока

:Друга промяна в рамковият договор за 2012 г. е при наблюдаването на неосигурени бременни жени. Досега за тази дейност здравната каса не плащаше, тя осигуряваше средства само за раждане, от 2012 г. НЗОК поема и наблюдението на бременни жени. :

http://dariknews. bg/view_article. php? article_id=836184

Коментари

1.   Виж, отиди до НЗОК и питай!

Имат си приемни стаи. Провери си с ЕГН-то дали имаш непрекъснати осигурителни права, колко пари дължиш. Служителките са учтиви и любезни.

Едно е ясно - ти парите ги дължиш. Дори да е вярно това, което си била чела, ти няма да си цял живот бременна. За месеците, в които си работила 100% трябва да си била осигурявана. Ако работодателят ти не те е осигурявал, подай жалба против него.

За времето, в което си била безработна дължиш по около 17 лв. на месец. Ако не можеш да ги изплатиш наведнъж, питай при какви условия. Имат разсрочено плащане.

Целевата група, засягаща статията е... ромската аудитория. Не се сърди, но е така. Просто държавата осъзна най-после, че по-добре да контролира такива бременности, вместо да лекува до живот увредените деца. Съответното качество на услугата ще е като за целевата група. Не вярвам и, че лекарите веднага ще почнат да работят така, ще си искат НЗОК книжката и това е. Освен това, ако ти трябват изследвания, кой ще ти ги плати?
Най-вероятно за ромките ще покриват само преглед от лекар, колкото без хич. Не вярвам изследвания, преглед с видеозон да се покриват. Без пари толкова.

Безплатен обяд няма. Искаш здравна услуга - плати нещо. Определено ще си по-скъпа на НЗОК от всичките платени от теб осигуровки до сега. Аз лично плащам към 100 лв. месечно само здравни и съм потребила 60 лв. до сега. (от както съм на 18 г. ) Не ме е яд парите да отидат за хора, платили да кажем 17 лв. на месец, защото са бедни, защото взимат малко пари, но МНОГО МЕ Е ЯД на някои хора, които мислят, че може цял живот да не плащат и да получават здравни услуги на наш гръб. Подобни злоупотребяват със солидарния принцип на системата.

Не ме е яд и на циганките, защото техните претенции са минимални, необразовани, дискреминирани и прости са... но утре доста неосигурени бългатки ще надуят БГМама-та, колко лоша е била „безплатната“ услуга, платена от съвестните данакоплатци.

Стегни се. Утре ще имаш дете, ще се разболее, кой ще плаща? И то ли няма да е здравно осигурено?

2.   Поемат всичко около бремеността длъжни са. Гледай го от тази гледна точка, че всъщност те не се грижат за теб а за бъдещия български гражданин който има права.

3.   Трябва да си ги платиш, само тогава всичко ти е безплатно. Иначе трябва да си плащаш изследвания, видеозони, раждане и т. н