Споделена история от Други

Боже, моля те не ме срещай с боклуци
Това е история за едно разочарование.. Разочарование от това, че съм срещала хора, които искат само да получават, но не и да дават.. Това не е честно. Всеки трябва да получава, но и да даде нещо от себе си.

Също разочаровала съм се от това как всеки се оплаква колко е зле, и търси помощ, а той защо не подаде ръка когато има нужда другия? Не искам да срещам повече използвачи, които само искат да получат.

Много злоба, когато някой се развива... А мъките, за да постигне човека нещото не го виждат?
Нямат стимул в селата една тоалетна да си направят и то за 50лв ги продават някъде тоалетни.. КАкво е това, да се тъне в простотия.. Някой като се развива и го оплюват. А да живеем в 1ви век ли, без развитие? Така ли е най-добре?
Всеки недоволен, всеки намусен на улицата, страх да не се похвали, от завист се пазят, от подигравки.. Какви са тези отношения? ЗАтворени, мнителни, злоба и завист, какво е това, отворете сърцата си? НЕ се радваме на малките неща??? Къде е човещината, това прилича малко на канибалщина..
Дано се оправят нещата.. Обществото може да е на по-високо ниво.. Всичко е в наши ръце, можем да променим света с добро! Стига с тези подигравки и зависти!

Коментари

1.   Няма начин - Бог те среща все с хора, с които си приличате. На принципа на подобието.
Ако нещо не ти харесва в хората или в света около теб - вгедай се в себе си - там ще откриеш ключа от бараката.

2.   Мила, това е боклукландия... Не зная защо ни е такъв просташки манталитета, но изповедта ти е 1:1 с моите наблюдения. Дълги години не бях живяла в Бг и като се прибрах се хванах за главата : толкова много комплексарщина, завист, злоба и простотия рядко се срещат скупчени на едно място.
Тук предизвикателството е, отрепките да не те смъкнат на тяхното ниво... Пък все пак не са всички отрепки... има си и готини хора, но са голяма рядкост :)
А до 1, явно се е разпознал в описанията и колко банално.... търси вината в другите, вместо да се вгледа в себе си :)

3.   Животът ще те среща с всякакви хора, от теб зависи кои ще допуснеш до себе си и кои не. Използвай главата си! :)

4.   Номер 1 - чувал ли си за училищните побойници? Ако Бог ни среща с хора като нас, защо има жертви на тормоз в училище? Нали въпросните жертви са като него - би трябвало да му се опънат зверски и да е трудно да се определи кой е спечелил. Как жени са изнасилвани, щом се срещат с с хора като тях? Тогава трябва те да са по-лоши от изверга отсреща. Мога да дам още много примери, но ми е жал за горките читатели на темата и ще спра дотук. Не използвай клишета, не помагаш на никого с тях!
Авторе - към заглавието на темата ти мога само да добавя едно "Амин! ".