Споделена история от Други

Покупка на скутер без прехвърляне на собствеността?
Мога ли да купя скутер, който има само голям талон и е не е на името на собственика. В смисъл, че той не е на името на пича, който го продава, а на друг човек, от който го е взел преди това, но си кара без проблеми. Ако го купя от пича и взема само големия талон без да го прехвърлям на мое име, ще може ли да ме избачкат, и да си го вземат обратно, без да ми го платят, защото не е на мое име, а по закон май имат право, въпреки че съм го платил и съм взел талона.

Коментари

1.   Може разбира се, трябва да се осъществи договор за покупко продажба между теб и собственика по документи на МПС-то. Първо, ако нямаш пълномощно от собственика, че имаш право да управляваш неговото МПС, при една проверка от КАТ, може да имаш големи проблеми, дори могат да те обвинят, че е краден. Ами ако стане ПТП? Нали ще търсят човека от талона. Нито оня пич има право да "продава " чужда собственост, нито пък ти ще си пълноправен купувач. Знаеш ли? Може да е краден скутера и ти да изядеш попарата. После едно, че ще изгърмиш с парите, друго че ще останеш без скутер и трето, ще отнесеш глоба... да не казвам, че последствията по принцип са по сериозни. Свържи се с собственика по документи и искай покупко -продажба, с договора за покупко-продажба отиваш в КАТ и ти дават нов талон и нов номер. Ако сте от една област, мисля, че имаше опция да си запазиш номера. Но прави всичко по реда си, да не те боли глава после.
Пламсита 21

2.   Каква е гаранцията, че не е краден? Нямаш гаранция, че няма да го обявят след това за краден. Тогава си в кюпа и с паричките и с обвиненийце за кражба.