Споделена история от Други

Относно борбата в живота....
Смисъла на това което ще прочетете, ще откриете в краят на историята.

Един човек се прибрал от работа, заварил входната врата на мазето отворена, от вътре чул скимтене на котка. Не обърнал внимание, тъй като прозорците на мазетата, били на равно с земята, покрай кооперацията в която живеел, и от там лизали и излизали, много улични котки. Прибрал се в къщи. На другия ден, след работа му се наложило пак да слезне до мазето, отново чул това скимтене, не обърнал внимание и се прибрал, след около 2 часа, нещо го накрало да слезе отново в мазето, по звуците който издавало животното, разровил стари вехтории, и там на земята, в локва вода, видял малко може би едномесечно коте, да скимти. На човека му станало жал, взел го и го изкарал пред блока. Оставил го на земята, то продалжило да скимти безпомощно... Той стоял и го гледал, и си мислел "ако го оставя тук, ще умре или от глад, или някое куче ще го изяде", "ако майка му го е оставила там, щеше да се върне и да го нахрани, и то щеше да спре да скимти, все пак е маичин инстинкт, дори и животински"... Човекът му дожаляло, обадил се в приют за "животни"... Обяснил им за случилото се, те му отвърнали, че гледат само "кучета", тогава човекът възмотен попитал, вие сте приют за животни, нима котките не са животни, .... Мъжът от приюта, явно му домъчня за животинката, посочи адреса, и човекът я занесъл. На входа на приюта, мъжът който намерил малкото което, обяснил за случилото се, каква била съдбата на животинката, и че било по добре така, да я занесе там, от колкото да умре на улицата, или изядена от някое куче.... Човекът от приюта я взел и му казал, че ще направи всичко възможно, да я спаси...

След стореното дело, докато се прибирах с колата, стигнах до извода че: когато човешко същество се бори, да оцелее независимо, дали е човек или животно, когато не се предава, когато с последните си сили се мъчи да оцелее, за живота му подарен от господ, когато не се предава, и не казва "не мога" "няма да успея"... когато се мъчи с последни сили, до последно.... Той УСПЯВА, и съдбата се обръща на негова страна, ако не ми се беше случило това, никога нямаше да стигна до този извод, написах ви историята, за да дам смелост и кураж, на тези който се борят, за тези който искат да успеят, за тези който никога не се отказват, и най-вече за тези който са отчаяни, не се отказвайте, най-лесно е да се предадете... Но не е това решението, описах ви съдбата на една "котка" за да можете да разберете, какво искам да ви кажа, животът е подарак, и е един миг от вечността. Не ми правете комплименти или четки за стореното, така го почувствах така го направих.. Не търся увации, не ги искам.. Дано съм ви бил полезен, и съм горд че за 23г направих едно благородно дело... ИСКАМ САМО ДА ВИ ДОКАЖА, С СЛУЧИЛОТО СЕ, ЧЕ КОЙТО ИМА;ВОЛЯ, СИЛА, КУРАЖ, ИНЕ СЕ ПРЕДАВА УСПЯВА...

Коментари

1.   Ех... борбата в живота е инстинкта на всяко живо същество да отстой, своето съществуване :) Правото на живот има всеки! ... Хах, обаче, ако говорим за благородно дело, тук нещата са мноооо различни! :) Колко хора мога да направят за друго същество нещо безвъзмезно? Благородните дела, ги могат само чистите душевно, без разни лицемерни, двулични, или предрасъдни примеси. Каквото и да си говорим, днешните хора, са възприели "борба в живота" на едно по лично ниво, като "да си гледам кефа, да ми е супер на мен, а на другите да им е гадно" :)) Като егоизъм, ок, аз, ти, тя, той, ще се борим в живота, ама това трябва ли да ни прави егоисти? ! ... Защо ли? Защото който отстоява своя живот, леда на който е стъпил е тънък, а пропука ли се хлътва в мариализма! ... :D А от там спасениe няма! ... Веднъж станал някой егоист, никога няма да може да направи и една добрина, от сърце! ... А сърцето е важно :) Сега, очакванията са, всеки да гледа себе си, и ако направиш за друг нещо, това да е срещу друго - задължително!!! Материализма убива благородството! Точно пък затова, когато някой като теб (ако историята ти е истинска) направи нещо добро, една част го гледат с паднали езици до земята, и с оцъклени очи, сякаш гледат някакво божествено чудо :)) А другите, клатят недоволно глава, и си промърморват, че "тоя е глупак, света е суров, на место да мисли за себе си, ще помага, гледай го него, за какъв се мисли" :D Има и трети, те подминават, за тях, е все едно, дали света днес е по-добро място или по-лошо! ...

Е, ... обнадеждаващо :) Ама понякога човек не може сам да се съвземе. Има нужда някой да повярва в нея/него. Да й/му протегне ръка, за да разбере че съществува, че може да се справи, за да повярва във възможностите си :) Толкова малко, би променило много, стига да знаем, кога да направим нещо :)

П. С. Който иска да ми зададе въпрос, или каже нещо. Може напълно АНОНИМНО да го направи на [НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА] :) Не е нужна регистрация. Гарантирам, ще има отговори.

~winterfire~

2.   Историята е истинска :), аз си го знам за себе си, дали ще се намери някой който, да не повярва си е негова работа, макар че не виждам нищо странно, за да не е истина :)