Споделена история от Други

Егоизъм или...
Запознах се с едно момиче. Съвсем случайно ни се засякоха пътищата. Тя ми сподели, че няма никакви приятели. Имала, но сега останала сама. Реших да излезна с нея и да опитаме да бъдем приятелки. Започнах да я каня, но на всички предложения тя отказваше. Какви ли не причини си измисляше като главната беше, че има работа. А тя не работи, дори не учи, стои си по цял ден у дома самичка и чати на компютъра. Обаче ако трябва да и свърша работа няма друг такъв човек, който толкова много да ми обръща внимание. Получава своето и после пак черта, понякога благодари, понякога не... и сега предстои една голяма услуга да и правя, но се чудя заслужава ли, при положение, че напълно ме игнорира и нито сме излизали, нито нищо... А аз като я помоля нещо отказва и не прави нищо за мен.
Това някакъв егоизъм ли е, аутизъм, какво е точно? Не искам да се раздавам за хора, които дори не искат на едно кафе с мен да излезнат или прочие.
Мерси! :)

Коментари

1.   Ж28: По-рано го наричаха егоизъм, сега - с по-модерното наименование "Аутизъм". Все тая... Това е много добре осъзнато поведение... "Черта и до там"!
За съжаление, страдала съм от подобни същества и вече се научих тактично да им "тегля чертата" предварително...
Не се занимаавй с нея. Иначе - по-общителни от тях няма, но е докато им угодиш и до там. Утре дори няма да те познава и ще те подминава.
Бившата съпруга на мъжа ми е такава...
Ако знаеш колко зависливи, злобни и пакостливи същества са...
БЯГАЙ!!!
Успех!

2.   явно не го осъзнава съвсем
и тя не е виновна
направи й услугата и виж някой път поговори със нея
кажи, че не е добре (за НЕЯ) това което (не)прави... и щом я каниш да отидете например на кафе да дойде да се разсее малко...

3.   Това е човек използвач. Не е аутистка, по скоро е темерутка.

4.   Това е човек, който не може да бъде приятел! Задай й въпроса на нея, смята ли че е заслужила помощта ти? ! ;) И повече просто не се занимавай. Е освен, ако не ти харесва някой да се е*ава по тоя начин с теб. ;)

5.   Сама казваш, че не иска да ти предложи благодарността, която заслужаваш. Зарежи я.

6.   До номер 1: Аутист се нарича дте, болно от аутизъм: мозъчно заболяване при децата.
До авторката:опитай се да се измъкнеш, оправдай се и ти, че си заета.
Нина

7.   Казваш че не идвала с теб на кафе ами може би се притеснява бъди и приятелка не прекалявай с услугите и и кажи да се отпусне и да промени начина си на живот!

8.   Момичето няма приятели.. Може би е свикнала да се държат така с нея и за това и тя се държи така с теб. Не я изоставяй, а просто си поговори с нея по тази тема. Пък ако продължава дълго време с егоизъма си тогава вече можеш да се оттеглиш.

10.   Значи, няма да говоря за себе си, но меко казано те разбирам. За такива хора не си заслужава да си хабиш нервите. Щом не иска-добре. Това, че те търси само когато ти й трябваш е ясен знак, че те използва. Какво повече има за говорене? Ясно е, че не цени приятелството ви. Моя съвет към теб е да спреш да я търсиш и да не изпълняваш всяко нейно желание, защото виждам, че й е станало навик. :)

11.   Не е аутист. Разбира се, че е егоист.
Но точната дума за това нейното е ТАРИКАТЛЪК :))

Тарикат - хитър и нахален човек, използвач.

12.   Интересни коментари!
Защо егоист, който седи цял ден на компютъра ще отказва излизане с думи "имам работа"?
Авторке жената не е егоист просто сигурно е много наранена от хора "приятели" и затова се страхува да има приятелка, страх я е да излезе с теб на кафе за да не си провали другарството с теб, радвай се, че ти се дава възможност да измъкнеш човек от дупката в която е изпаднал. За да стой цял ден на компютъра и да няма приятели то тя вижда в интернет единствените хора, който не могат да я наранят и същевременно да си говорят с нея.
Никога ли не ти е правила услуга?
Зависи каква услуга ти е отказала, ако е в нейните възможности а ти е отказала, просто за да ти е гадно, тя те пробва, дали ще й бъдеш приятелка и след отказа. Хора наранени от приятели така си пробват бъдещите близки. Ако успееш да преминеш този период за нея няма да има по важен човек от теб. Според мен ако не ти е трудно направи й услугата тя ще оцени това.