Споделена история от Други

Аборт
Винаги съм имала гинекологични оплаквания. Винаги съм имала леко течение. Лекуват ме със силни антибиотици, но до месец се връща. Смених хиляди гинеколози – започнаха да ми изписват предимно свещички, положението се пооправи. Така се случи, че преди две години направих аборт. Всичко беше наред. И все още е, но течението пак се появи, леко е и имам лека болка, която е остра и за кратко и се появява рядко. Изгубих смисъла в живота, депресирана съм, не мога да спра да плача, нещастна съм. Мисля само лошото.
Мисля за самоубийства и всякакви такива неща, чувствам се ужасно. Предполагам тук ще получа много упреци, давайте смело, излейте си го на мен, аз мога да нося, свикнала съм… не мога да ви спра.
Някоя от вас правила ли е аборт и след това забременявала ли е лесно? Моля кажете нещо за да се успокоя

Коментари

1.   Не знам къде живееш, но може би е добре да се прегледаш в университетска болница. Там лекарите са университетски преподаватели и имат много голям опит.

2.   Мила, никой не би те упрекнал, ти си човешко същество и си имала свои причини, по - добре така, отколкото да лишиш от нормален живот едно дете.

3.   Майка ми е правила аборт, след като ме е родила .. 2 пъти (не по нейно желание, разбира се .. тя не е убиец). 1вият път е било преди доста години, аз съм била мъничка, станало е толкова в началото, даже не са ми били казали, че е била бременна. Вторият път беше преди около година. И мама, и аз го преживяхме много тежко. Наистина знам какво ти е, това никога няма да отмине. Винаги, абсолютно винаги, когато някой говори на тази тема, се разстройвам, какво остава за майка ми .. Но животът продължава, колкото и гадно да е. Пък и има толкова деца, които си нямат родители .. защо не си осиновиш? Хайде, горе главата, не се предавай! :)

4.   Не се притеснявай. Имам приятелка правила аборт и след това лесно е забременяла. Не се измъчвай.

5.   Миличка искам само нещо да ти споделя. Имам съседка, момичето беше проститутка. Знам, че има 3 аборта. Сега след години се омъжи в друга държава и е бременна ще има близнаци. Сестра ми е отговорен човек към здравето си, профилактични прегледи и т. н. Здрава, права, млада според изследванията не може да забременее, а в изследванията казват ''НЯМА ПРИЧИНА''. Така, че излез от дупката и спри да се обвиняваш, не само ти си правила аборт. Горе главата ще си имаш детенце. Поздрави!

6.   Да, аз! Махнах го, защото не беше момента, въпреки противозачатъчните хапчета, които пиех. Когато дойде моментът, стана от раз. Докато бях бременна обаче доста си поревах за предното зародишче.

7.   Спокойно, не си внушавай ненужни негативни мисли. Познавам момиче с два аборта зад гърба си и в момента се радва на едно прекрасно, здраво момченце.

8.   Правила съм един аборт приех го тежко физически и психически, въпреки че избора беше мой. година по-късно забрЕменях планувано и вече имам детенце на 3годинки

9.   Проблемът ти не са гъбичките, не споменаваш дали абортът е спонтанен. Най-вероятно не, защото мисля че това те мъчи, за съжаление няма да чуеш, че всичко е наред, напротив, сторила си нещо лошо. Но има път напред, обърни се с покяние и промени жвота си, моли се за душата на това неродено дете. Господ прощава и е милостив, довери Му се!

10.   Здравей, миличка!
Аз като теб винаги съм имала гинекологични проблеми. Години наред бях изключително слаба, с много слаба имунна система. То не беше бяло течение, гъбички, нередовен цикъл .. всичко. Имах човек до себе си близо четири години и след като завърших училище аз бях начертала пътя си занапред. Мислех да се омъжим, да имаме деца, да бъдем щастливи, но съдбата си знае своето. Стана така, че неволно забременях и поради нередовния ми цикъл узнах едва в началото на втория месец. Аз много се зарадвах, но човекът до мен се уплаши, подви опашка, принуди ме да направя аборт и така и стана. Изпаднах в дълбока депресия след това, която се засили със студенината на партньора ми. Скоро той ме остави с обосновката, че съм му била вече безразлична.
Преживях много тежки две години на самота и дълбока депресия, но благодаря на семейството ми, че ме подкрепяше.

Мина време и започнах да контактувам все по-често с добър мой приятел от детските години. Постепенно двамата станахме толкова близки, че нямаше нужда да си задаваме въпроса дали сме заедно или не. Аз много се притеснявах дали ще успея да забременея след аборта, но нямах никакви проблеми. Искахме да си имаме бебе, работихме по въпроса, забременях, родих и сега съм мама на едно прекрасно четири годишно момиченце. Имам още две мои приятелки с аборт, които си имат деца и са нямали проблеми със забременяването.

Ако си направила аборт при добър специалист, мисля че не би трябвало да има усложнения. Желая ти много много щастие и един ден да станеш една прекрасна майка! Аз вярвам в това, защото вече съм минала по този път! Успех миличка и всичко най-добро в живота!
В.

11.   Симптомите ти много ми напомнят за проблеми с щитовидната жлеза. Не се шокирай, тя ръководи функциите на нервната и половата системи, ако чувстваш и сърцебиене това трябва да е. Иди си пусни едни хормони на щитовидната жлеза, повечето са платени но имаш шанс да разбереш. При проблеми с щитовидната жлеза се наблюдават необясними гинекологични течения, болки ниско долу, който се появяват и изчезват, нервни сривове, депресии, необяснима сърдечна аритмия и дори спонтанни аборти, деца с вродени малформации, проблеми с очите и какво ли още не.

12.   Моята приятелка преди 5 год забременя, но тъй като и тя имаше мн проблеми-а и беше мн слаба... направи аборт... след това изпадна в депресия което е нормално, но си намери работа и някакси се съживи, а и роднините й бяха до нея-съпругът и също.. и тя се справи. Сега е жива и здрава и си има също така здраво бебче на 5месеца-не се отчайвай и твоето време ще дойде-не ти е било писано сега...
Но може би след месец, сва, пет или след година, или години ще си имаш и ти едно мъниче-живей с надежда и чакай-за всяко нещо си идва времето...

13.   Спокойно, не се притеснявай! Отиди на преглед! :)