Споделена история от Други

Нямам приятели
Поредната история за липсата на приятелите! Та аз дори няма на кого да се обадя... Никой не ме търси!
Сега ставам на 28. Няма кой да поканя на рождения си ден! Приятелките ми спряха да ме търсят с времето, ожениха се, не ме канят никъде. И аз спрях да се обаждам и да ги моля да излизаме. Те имат задължения, а и може би не искат да излизат с мен. И тук не е въпросът само с излизанията. Ходя на работа, прибирам се и нищо друго. Имам и приятел, с който не се разбираме. Просто ей така, да не съм сама, защото ако не е той ще съм напълно сама. Писна ми! Кажете как се справяте с липсата на приятели и самотата?

Коментари

1.   Общувай повече с хората около теб, хората в магазина, хората около работата ти, в днешно време е трудно да имаш приятели, аз също нямам, но имам познати с който се забавлявам. Бъди по-комуникативна!

2.   И аз съм така, само че и приятел нямам, абсолютна самота. Работа- вкъщи, от къщи - на работа. Това е животът ми, никъде не излизам, спрях и по магазини да ходя, отчаях се съвсем. Няма на кого да се обадя. Ако ми стане зле или умра, ще ме намерят чак когато се размириша. Това е и не виждам надежди да се оправи, цял живот съм била с много малко приятели, не умея да се забавлявам, не обичам да говоря много, абе така съм си орисана и така ще си се мъча до гроб. Сега май и без работа ще остана и какво ще правя - не знам. Вероятно ще погладувам 40 дена и ще умра, защото няма и от кого пари да поискам кагато съм в нужда. Няма си никой, разбираш ли, никой, нито родители, нито приятели, никой не се сеща за мен жива ли съм умряла ли съм. Сякаш не съществувам, аз съм празно пространство.

4.   Ж30:
Преди време една позната ми цитира някаква книга, но не запомних коя... "Приятелството е осъществяване на взаимна полза между хората, задоволяваща техни специфични физически, материални и духовни нужди, т. е. приятел е всеки, от когото имаш някаква полза. " - Колко бях разярена тогава... Но "тогава" имах истински приятели от детството... Отричах тази сентенция и я оплювах. Не знам на кого е, но е бил ИЗКЛЮЧИТЕЛНО прав. Растеш, образоваш се, сменяш средите си, сменяш интересите, нуждите и потребностите си. Изведнъж се оказва, че "приятелите" ти не те разбират, не са на твоето интелектуално ниво и Ви е скучно заедно...
Ето това се случва с всеки, с абсолютно всеки...
Истината е една. Не бива да тъжим по загубените приятелства. Те са ни послужили когато и колкото трябва. Продължаваме напред. Важното е да запазим добри взаимоотношения като познати с вече бившите приятели...
А новите приятелства се създават. Трудно, но не невъзможно... На първо място, представи си каква искаш да бъдеш, как искаш да изглеждаш в очите на хората и как да те възприемат. След това обмисли как да изразяваш този свой статус... И след това, просто го прилагай:
* запиши се някакъв курс - езиков или друг. Ще срещнеш много и различни хора...
* ползвай сайтове за запознанства, форуми (по интереси) и т. н.
* завържи разговор с хора в кварталния магазин, кварталното заведение и т. н.
Но най-важното правило е ПАЗИ СЕ! Бъди предпазлива, наблюдателна и НЕдоверчива...
Търси Човека, който да ти пасва напълно. Който да е огледалната ти половинка. Намериш ли го, спотаи се и не разказвай нищо на никого... Всички ще ти завиждат и без това, че си намерила щастието. Разказваш ли за живота и жестовете с него, завистта и злобата ще ги отдръпнат от теб.
Общо взето, трябва да си на 3 фронта:
* професионален
* личен - обществен
* личен - интимен
Ще ти отнеме МНОГО време, но "трудно" не означава "невъзможно"!!!
УСПЕХ!

5.   И аз нямам приятели, като се замисля не ми и трябват. Имам гадже, с него не се разбираме, все се дрънкаме но някак ми е достатъчен с други не ми се общува

6.   Така първо излез от тая дупка дето си попаднала вдигни глава и просто заговаряй хората все с някои 6те си допаднеш

7.   И аз не съм много по-различна от теб. Стандартния съвет в този случай е да си по-общителна, да завързваш контакти с повече хора, но това не винаги е лесно. Най-доброто справяне с липсата на приятели е човешката сила. Трябва да си силна и да вярваш, че не си по-различна от другите около теб. Разчитай най-вече на себе си и не се измъчвай заради това, че нямаш кой знае колко познанства. Когато не страдаш от този факт и не го изтъкваш пред околните хората сами ще започнат да те харесват и ще завържеш много добри приятелства.

8.   Аз съм на 27 без приятели и родители....