Споделена история от Други

Искам да си купя кола препоръчайте марка и модел според бюджета...
Момиче съм, на 21 години. Имам от скоро шофьорска книжка, сега е ред и на автомобила. Искам да си купя малолитражна и икономична кола, до около 2000-2500 лв., С ВКЛЮЧЕНИ всевъзможни такси, документи и номера. Който разбира ще ми препоръча ли марка и модел? :)
(Като казвам включени - имам предвид самата кола да струва определена сума и заедно с оправянето на всички документи и т. н. да се вместя до към 2500 лв. )

Благодаря предварително.

Коментари

1.   Харесай си малка кола на външен вид и интериор който да ти харесва, за да ти е приятно да я караш и от там в зависимост от дадената марка и модел, вече ще можем да те посъветваме: Примерно виж: Пежо 206, Фиат Пунто, Опел Корса... Като след като си харесаш дадена кола, няма да е лошо да дойде с теб човек който наистина разбира от коли, че от така зададения ти въпрос за каква кола.... , ми се струва че лесно могат да те манипулират и да вземеш кола неподходяща за теб и кой-знае в какво състояние ще е, нищо лично. Успех в търсенето!

2.   Фиат Пунто или Опел Корса, но това за градско шофиране, ако ще караш извън града по- добре си вземи по- голяма кола. Също така имай предвид, че разходите по колата не свършват с оправянето на документите, напротив тепърва започват :) Успех

Ale

3.   Е таа голФФф 3-ка. Доста разпространена кола. Намери си някой голф така по стегнат лек тунинг смисал лети джанти, спойлер, затъмнени стакла по ще ти отива от опел корса примерно :)

4.   Малките са по евтини, но няма да ти е удобно да правиш секс в малка кола, много е тясно и убива, няма място за много разнообразни пози. Малко по голяма ще е по добре, но там и разходите ще са по големи малко. Най добре се поразходи до някой автокъща и разгледай на място колите, легни отзад на седалките и сама прецени дали ще има достатъчно място за теб и за мъжа.

5.   аз също си търся бях се спряла на корса или тигра, но много гният. Вземи си немска кола, като голф 3 или 4 за 3

6.   Vw polo около 2000г бензин 1. 4 жена ми имаше такова сега кара по-новия модел много качествена и лесна за поддържане и каране кола. Разходът е също нисък. Сеат Ибиза са същите като полото почти виж ги сам ще се убедиш и дано случиш на добра кола

7.   Пежо 306 или Рено Меган -дизели. Няма да сбъркаш.

8.   Авторката
Благодаря за съветите. И аз горе-долу около тия марки и модели се бях ориентирала. :)

Номер 4 - аз не си търся кола за секс. :D Това мога да го правя и извън колата. :)

9.   Не прави грешката да си купуваш дизелова кола, лично мое мнение. При бензиновия мотор, първо че издържа повече, второ че ако не ти хареса цената която плащаш за гориво, винаги може да се сложи алтернативно гориво. Като съвет за кола, избирай из между немските автомобили. Опел корса, Vw поло, голф, както и сеат ибиза не е лош вариант. Пежото също става но не е за нашите пътища и ще береш големи ядове с него. :) А и опел тигра също е добър вариант.

10.   до 5 хаха Опел май е немска а иначе аз ти препоръчвам Поло тая кола е само за жени направена или Сеат Ибиза те са много подобни

12.   VW Поло :) Мисля че на тоя етап ще ти пасне най-добре.

*Syndrome

13.   номер 8, това за дизела не го казвай на друго място, че ще ти се смеят хората. Дизела си е дизел, затова и цената на автомобилите е по-висока. По-икономични автомобили са, предполагам знаеш.
Към авторката ако ще си купуваш дизелов да е френски, все пак французите са измислили дизеловия мотор. Зимата палят без проблем, стига състоянието на автомобила да е добро. Успех

14.   Като видях какви модели са ти предложили, по-добре си купи колело...

15.   Вземи си Нисан Микра, само ще ти кажа че двигателя е с ангренажна верига и няма да сменяш ролки и ремъци за 300лв. Които е карал Японска кола знае, че всичко си и е на мястото. Надежден и сигурен автомобил. Махаи ги тези Пежо, Wv Поло, Рено, Опел Корса. Ще ти дам съвет ако мислиш да караш на газ си купи направо кола с газова, че после да не се занимаваш с настроики и маистори.

16.   hyundai accent са много издържливи машини. От 2 години нон - стоп я карам и дотук съм сменила само един шарнирен болт (не включвам масла и поддръжки - козметични). И честно казано е доста икономична кола, а и не е от най - малките колички.

17.   Номер 16 а удобна ли е за секс. С моя приятел нямаме терен и основно правим секс в колата, особенно лятото почти всеки ден, но сега я продадох защото е малка и търся малко по голяма за да има повече място за повечко пози (shame)....

18.   Стой далеч от френските автомобили като цяло - да дизеловите двигатели са им добри ама останалата част от автомобила ще ти дава много проблеми. Аз препоръчвам Японските автомобили, тяхната подръжка е малко по -скъпа, но са много по-напред от повечето европейски в почти всяко отношение. На второ място препоръчвам VW или Сеат. Успех! А за номер 17 препоръчвам VW Transporter, има място цяла оргия да си заформиш. ;)

19.   Номер 13, съгласен съм с това, което казваш на номер 8, само че това дето французите били измислили дизела и ти не го казвай на друго място, че и на теб ще ти се смеят. Дизеловият двигател е изобретен от Рудолф Дизел (Rudolf Diesel), който си е чистак немец. Роден е в Париж, но и майка му, и баща му са немци.

По темата не знам какво да кажа, аз тендирам към по-премиум марките (БМВ, Ауди, Мерцедес), от тях също има малки модели, само че част от тях ги има отскоро (примерно БМВ 1-ца) и едва ли ще се впишат в бюджета до 2500 лв. Въпреки това бих си взел по-стара 3-ка БМВ или Ц-класа, отколкото по-нова френска бракма...

Кубрат

20.   Купи си Ауди А4 или Пежо 406. Относно коментар 18 човече защо не и предложи на коментар 17 направо и цял автобус ако питаш мене хаха

21.   Имала съм и имам Опел дизел.Перфектна машина.Нищо не съм правила 1 година по нея и си върви,а имам 10 години стаж зад волана-ако нещо чуя да тропне и трака,ще го усетя.
Сегашната ми е Опел Корса 1.7Д.И за Мерцедес не я сменям :))))
Немското си е немско :)

22.   Единствено произведено в Япония :Нисан Микра, Митсубиши Колт, Мазда 121, 3, Сузуки Алто, Суифт, Хонда Джаз, Сивик, и още мнооооооого модели на Дайхацу, Субару и тн...

23.   Фият уно 5/100

24.   До №17 от №16 - да ти кажа удобна е лесно можеш да си направиш малка спалня, като пуснеш седалките. Но все пак - не си е леглото да се развихриш :)

26.   искам даси взема кола , единсвеното условие е, ангренажа да не е с ремак каква дае тя

27.   Забрави за беемветата, фераритата, мерцедесите и тем подобни. Потърси Трабант. Трабантът си е Трабант каквото и да говорим, марката на народа, а и е на разумна цена =) ТРАБАНТ!

28.   Може някакво Волво да си вземеш принципно, ако държиш на здрава кола. Преди време руските коли бяха страшна работа, макар че Москвича не се чуваше с добра дума. Хубави времена бяха да гледаш Волги, Лади, а сега хвалите колите от Запад. Ето ви го Запада - Трабант 300 кила пресован картон и още 300 желязо, ама ви харесва. Сега с новите коли, но няма пари за бензинче, защото на СССР колите били лоши. Лоши, но винаги пълни. Сега летят поршета по магистралите попълват списъците с катастрофи. Искаш бърза кола, ами ето ти бърза кола. Не е важно колко е бърза, нали затова катастрофите бяха ограничени до минимум преди 50 години. Карай си бвано ладата по гладкия път, ама не, аз искам Порше по дупките запълнени на думи. :D :(

29.   Решил съм да си купя Крайслер ПТ. Пишете за плюсове и минуси за автомобила

30.   Момичето си търси евтина кола. Какви са тия БМВ , Мерцедеси т.н Аз предлагам Опел Корса 1.7D -железни коли и мн икономични, Както и WV Polo 1.9 SDI -4L/100km