Споделена история от Други

Мерзавец :(
Здравейте, чувствам се ужасно. Не мога да спя, не мога да ям, не мога да живея нормално. От една лъжа затънах в още стотици лъжи. Оплетох се точно като по филмите. Преди няколко месеца като завърших във Варна казах на майка ми че ще уча в Добрич. Отидох в добри по начало за шофьорски курсове защото свако ми е инструктор, но докато бях там излагам майка ми, че ще уча за висше и взех от нея 6000 лева с които отворих офис за да работя. Всичко добре, но идва 2ри месец, пари няма, работа няма и всичко отива под дяволите. Не мога да призная истината защото майка ми е много чувствителна жена и ще и съсипя живота. Също така обаче не искам тя да живее в лъжа. Аз съм едва 20 годишен, вярно е че съм с големи амбиции, но уви всичко отива на кино в момента.... Не знам какво да правя и не виждам изход от ситуацията... Кажете какво бих могъл да направя. Дайте някой съвет :(.

Коментари

1.   И защо реши да отвориш точно офис? със какво искаше да се занимаваш?

2.   С акъла и опита на 20-годишен, с парите на мама и в сегашната криза (т.е. безпаричието на хората), да отваряш офис и да започваш бизнес, и то в Добрич ми се струва абсолютно безумно начинание! Един на милиард сигурно би могъл да успее при тези условия, всички останали - поне 10 метра под водата...
И това няма нищо общо нито с амбиции, нито с умения, а просто с икономически условия и среда, които нямаш.

Признавай бързо и пий една студена вода, преди да си се оплел още повече и да е станало фатално късно! Сега остава само и с някакви лихвари или нарко-трафиканти да се забъркаш уж "за да оправиш работата и да вържеш двата края"... Колкото и да е "чувствителна", майка ти ще ти прости и поне до някъде ще те рабере. Е, няма да мине и без съответните красъци и скандали, които междувпрочем на 100% заслужаваш.

Кротни малко и по-добре започни работа при някого - да събереш малко опит и да придобиеш реална представа как в действителност стават нещата, преди да се втурнеш в "собствени бизнеси" и други рисковани начинания! Нали знаеш - първо си калфа, и чак после ставаш майстор и отваряш собствен дюкян...
Бързай бавно в живота!

3.   Всички получаваме сурови уроци от грешките си. Важното е да ги осъзнаем и да не ги повтаряме.