Споделена история от Други

Трябва да се гордеете, че сте българи!
Хиляди турчини или песимисти не виждат, че трябва да се гордеят толкова много че са българи. Сега аз ще се опитам да им докажа каква велика страна е България!

Ще изредя повече от 10 причини от, които да се гордеем, че сме българи:

Номер 1 :Трябва повечето да го знаят, но ще го написа. Българинът Джон Атанасов е изобретил "компютъра"!

Номер 2:Един от най - развитите градове в България е София. Всъщност той е построен преди около 7 000 години. И е може би вторият най - стар град в Европа!

Номер 3:Дан Колов (борецът) има 1500 победи и само 2 загуби!

Номер 4:Българската ортодоксална църква е най - старата в света!

Номер 5:Първия дигитален ръчен часовник е изобретен от българинът Петър Петров!

Номер 6:Най - старото златно съкровище открито в света е тракийското съкровищеи е намерено в България!

Номер 7:В света има три страни, които са опознали невероятните звуци на гайдата! Това са България, Щотландия и Ирландия!

Номер 8:Маслодайната роза която расте само и единствено в България! Тя в чужбина е много ценна и много скъпа!

Номер 9:Киселото мляко, сиренето и кашкавалът - неща, които са доста известни в България и не толкова известни в чужбина! Всъщност не е установено кой е откривателят на тези вкусни ядената, но пък може да се твърди, че и в двата случая, те идват от България!

Номер 10:Нашият език е първият славянски език и третият по старотта език на Балканите след гръцкия и латинския!

Номер 11:България е единствената държава в света, която няма пленено знаме!

Има и още но стига писане! (това не съм го измислила аз, но пък искам да го разпространя в сподели. нет)

10Момиче

Коментари

51-55 от 55

60.   Петко Славейков го е казал много ясно в стихотворението си от 1875 г. "Не сме народ, а мърша " . За 140 г. българския манталитет не се е променил , все същите сме си .

61.   Не мога да повярвам, че има хора като коментиращите по - горе, които така настървено обиждат " всичко Българско и родно".
Ей, БЪЛГАРИ, фактите, какъв по гражданство е бил Джон Атанасов и кой град е по - стар и тн. имат значение за контекста, но нямат значение за цялото... Съгласна съм, че като ФАКТИ, те трябва да бъдат точни и е хубаво, че сте поправили автора/авторката ( не прочетох изцяло, какво е написано, просто коментарите Ви ме отвратиха! ), въпреки че от напъни кой е по-по-най не става много ясно, кой е крив и кой прав.... но както и да е... всеки има право да избива комплекси!
Да, положението в България е трудно, а за 30 - на години не помня, кога е било по-леко...
НО, СПРЕТЕ да обиждате България, адски болно ми стана от коментарите Ви и ме е срам, че такива хора като Вас се наричат Българи.... Срам ме е!
Абсолютно всеки народ се гордее с историята, традициите, постиженията, личностите, които са го прославили!
И така трябва, за да върви напред като нация!

63.   Децата не лъжат, всичко идва от сърцето. Браво на теб, че цениш и обичаш България! Такива като теб, ще носят духа на родината ни...

67.   Все още не мога да разбера безсмислените редакторски намеси... Както последната направена по тази тема - имаше мнение под номер 62, в което авторът се срамуваше от това, че България е била срещу Русия в 2 войни - ПСВ и ВСВ, а след това аз изразих възмущението си от подобен коментар с оглед тежките последици за България от руската политика на Балканите след Освобождението, привеждайки няколко исторически факта, както и че следва да се знае и тачи Българската история, защото в нея има немалко значими постижения, въпреки чуждите намеси, вкл. и на Русия.
Е, явно някой редактор се е подразнил от нещо, питам се от какво, може би той самият не е Българин и фразата ми накрая" Да живее България! " го е подразнила? ! Моля, коригирайте си редакторската политика към повече конструктивност и по-малко излишно вмешателство, иначе просто ще се самозаличите в следствие недоволството на посетителите, обикновено така се получава.
М, 37

68.   Има много неща, с които да се гордеем и много, от които да ни е срам. Факт е, че сме уникални и с добрата и с лошата ни страна. Ето ни тук след стотици години, на нашето малко парче от планетата... можем да пеем, можем да плюем, можем засрамено да мълчим, можем да се радваме на успеха на някой от племето, можем да завидим... така е навсякъде по света! Но дали можем ДА СЪЗДАДЕМ, да СЪТВОРИМ нещо повече, нещо красиво и стойностно, нещо, което да ни остави в историята... СЕГА. Замисли се - какво си направил ти за този народ?
Слушам Ер Малък - и съм горд с тези момчета! Истинско послание!! Не вайкане и плюене...

51-55 от 55