Споделена история от Други

Голям проблем с нервите
Здравейте от доста време чета истории в този сайт и най-накрая се реших и аз да споделя моят проблем и в замяна да получа съвети от Вас, потребителите на сподели. нет. Аз имам проблем с нервите. На пръв поглед съм нормално момиче, което не показва много своите емоции и се стремя да е така, за да не давам повод на хората около мен за радост или тъга. С няколко думи аз съм малко или много затворена в себе си, но следя какво се случва около мен. От нищо се ядосвам, както се казва първо действам а после мисля и по този начин много притеснявам близките си хора. В някои моменти в изблик на гняв мога да кажа или направя неща, за които после мога да съжаля. До сега не се е случвало да се стигне до големи неприятности в резултат от това състояние, но се страхувам за в бъдеще как ли може да ми навреди това. Принципно съм спокоен човек, но от нищо кипвам. Как мога да здържам нервите си и да се контролирам?
Благодаря предварително!
Ж20

Коментари

1.   Контролирането на емоции се учи и никой тук не може да ти помогне това зависи само от теб. Психиатър би ти предписал хапчета за забавяне на реакциите, но надали ще си съгласна да ги пиеш затова се научи сама да си налагаш да броиш бавно наум до десет преди да направиш каквото и да било агресивно действие.

2.   Аз съм абсолютно същата! На 18 години съм. Никакви съвети не ми помагат да ти кажа. Винаги приемам нещата на вътре, засягам се лесно, трудно се оправям в голямо общество от хора, притеснявам се и се страхувам за дреболии. И мисля че в това ми е проблема. Но заради моя проблем с нервите, си навличам и други проблеми. Наистина, пишете хора нещо наистина полезно, някакъв метод или знам ли, и аз не знам какво да правя вече. Едни ми казват да пия повече течности /а защо? /, други да правя гимнастика, да се занимавам с умствена дейност, да правя упражнения за тялото, да си регулирам дишането, да удрям по боксова круша или някъде другаде, да се настройвам позитивно, да съм постоянно сред хора, да чета специална литература. Е, всичко това го правих и правя-няма ама абсолютно никакъв ефект!

3.   Когато ти дойде негативна мисъл в главата, започни да се смееш или да си мислиш за нещо хубаво. Няма да ти е лесно, но нали искаш да се коригираш.

4.   Благодаря за съветите, ще ги опитам....

Ж20

5.   Преди да избухнеш преброй до 10 преди да кажеш или изкрещиш нещо, за което ще съжаляваш. в това време помисли дали пък не е по-добре да кажеш нещо по-умерено или да премълчиш. права си, че може да си докараш неприятности само от липсата на контрол.

6.   Zdraveite az imam sashtiqt problem dori sega stradam ot postapkitesi. Mnogo barzo izbuxvam ise draznq s jenasi kazvam nesmisleni neshta i obijdam dori zapochnax da posqgam. Pisnami ot tozi nerven jivot, iskam nqkakav savet kak da potisna nervitesi. Sega iskam proshka ime istrax danese povtorii sashtiqt problem molqvise pomognetemi blagodarq predvaritelno

7.   Аз пия Валериана, дневната доза я дават до 6 хапченца, аз пия по 10-12 и съм ок, по лев и нещо са в аптеките 100бр. хапченца и ги дават без рецепта. Какво сте тръгнали да избухвате на най-близките си, какъв е смисъла? .. Другия вариант е специалист-психиатър...

8.   невролаксин плюс на доктор Тошков, помага за нервите определено

9.   правилно са ви казали за течностите - липсата на вода забавя метаболизма и човек става нервен и тревожен - така че, много ВОДА, и истинска храна, не боклуци, които съдържат много добавки. Повече време сред природата, разходки на Витоша например, или малко джогинг в парка - и ще усетите сами, как ставате по-балансирани. И още- опитайте се да станете от колата и да се движите повече пеша. Говоря от собствен опит- аз бях кълбо от нерви, но преминах на органик храна и тичам в парка по 30-40 мин през ден и два пъти седмично плувам, отделно ходя през уикенда сред природата - където няма шум и коли и съм нов човек. Съвсем изпълнимо е, а ефекта е голям... бих препоръчала и йога по-нататък да се включи....